Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc mainīt vecos plastmasas logus uz jauniem

Pirmie stikla pakešu logi baltajos plastmasas rāmjos Latvijā parādījās pirms vairākiem gadu desmitiem. Tajā laikā tas bija moderns un jauns risinājums, kas piesaistīja lielu daļu pēc eiropeiskiem logu risinājumiem alkstošos pircējus. Ja Tava dzīvokļa PVC logi ir ielikti šī buma laikā, iespējams, ka tie savu laiku jau ir nokalpojuši, jo sākotnējie modeļi nebija ne tik siltumizturīgi, ne kvalitatīvi kā tagad tirgū esošie. Kā zināt, vai Tava dzīvokļa plastmasas logus ir nepieciešams mainīt? Jautājām SIA BoGem & Co speciālistiem.

No logiem sāk pūst aukstums

Vai no Taviem plastmasas logiem pūš aukstums? Tā ir pirmā pazīme, ka plastmasas logi sauc pēc nomaiņas, vai vismaz demontāžas. Aukstums no PVC logiem sāk nākt tajā brīdī, kad montāžas putas no montāžas spraugām ir pazudušas, atstājot tukšu vietu. Pa tām cauri tiek vējš, mitrums un ziemā arī kondensāts, kas, zemā temperatūrā sasalstot, var saplēst sienas apmetumu.

Mitrums un ventilācijas problēmas izraisa sienu pelēšanu

Cik gan nav dzirdēti gadījumi, kad pēc pāris gadiem stūros un uz palodzes parādās pelējums. Kondensāta veidošanās uz stikla paketēm ir dabiska parādība, kas saistīta ar gaisa mitrumu. Ir svarīgi nodrošināt labu gaisa apmaiņu telpā, lai samazinātu mitruma līmeni. Ja telpas ventilācija nebūs pietiekama, siltais gaiss no radiatoriem neplūdīs uz loga iekšējo virsmu. Šajā gaisa apmaiņā piedalās arī PVC logi. Tiem ir jābūt aprīkotiem ar mikroventilācijas sistēmām, kas padod uz telpu svaigo gaisu, ja telpas mitruma līmenis ir pārāk liels. Daudzi šo risinājumi savos plastmasas logos neiekļauj, jo tas ir par papildus maksu, bet ilgtermiņā tas atmaksājas, jo mitrums un pelējums var radīt kaitējumu ne tikai mājoklim, bet arī cilvēkam.

Drošība – arī to var ietekmēt PVC logu kvalitāte

Ne visi par to iedomājas, bet no PVC logu kvalitātes ir atkarīga arī mājokļa un Tavu bērnu drošība. Savu laiku nokalpojis logu mehānisms zagļiem ļaus vieglāk iekļūt telpās, savukārt ziņkārīgie rakari var vēlēties paši iemēģināt roku logu atvēršanā. Iespējams, ka logu iegādes brīdī bērni nemaz nebija aktuāls temats pāra attiecībās, bet ar laiku viss mainās. Logiem ir jābūt drošiem un ir rūpīgi jāapsver, vai tiešām ir vērts ekonomēt uz drošības rēķina.

Reizēm visas šīs augstāk uzskaitītās problēmas ir iespējams novērst, koriģējot loga rāmi (augstumu, attiecību pret visām malām, utt.) vai ieviešot papildus drošības mehānismus, bet nekvalitatīvu PVC logu gadījumā, labāk tomēr būs tos nomainīt. Mūsdienās pieejamie PVC logi tehniski ir labāk izstrādāti, tie nodrošina labu siltumizturību, kā arī ir droši.

Ieskaties “BoGem & Co” piedāvājumā un pārliecinies pats!

Logu maiņa, pvc logi, Photo by Emily Wang on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas