Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc telefons kļūst karsts?

Vai esi novērojis, ka viedtālrunis uzkarst arvien biežāk? Reizēm rodas sajūta, ka tas varētu aizdegties? Varbūt kādreiz tas mēdz pats no sevis izslēgties? Iespējams, kādam draugam vai paziņai tā ir gadījies, un neesat atraduši atbildi - kāpēc tā? Mēs centīsimies tev palīdzēt!

Nepārprotiet, telefoni var kļūt silti to lietošanas procesā. Viedtālruņi ir elektroierīces un tas ir normāli, ja tie uzkarst, taču nav labi, ja tie pārkarst.

Sākumā nepieciešams saprast, kurā punktā tieši telefons kļūst karsts

  • Aizmugurē, pa vidu. Šajā gadījumā tas nav telefons, kas ir uzkarsis, bet gan baterija, kas atrodas telefonā. Iespējams nepieciešams vērsties pēc padoma uz servisu, kur speciālisti vai nu paskaidros baterijas pārkaršanas iemeslu, vai piedāvās nomainīt bateriju.
  • Apakšējā daļā. Iespējams, ka telefons uzkarst tieši tad, kad tiek lādēts? Izmēģini citu lādētāju, visdrīzāk pie vainas ir tieši kāda problēma, kas radusies pašā vadā.
  • Aizmugurē, virs baterijas. Šajā gadījumā pie vainas ir pati telefona sistēma un karstumu izraisa telefona mehāniskā daļa.
  • Uzkarst vietā pie skaļruņa (pie auss). Ja pēc ilgas runāšanas pa telefonu pie auss kļūst ļoti karsti, tas ne tikai ir kaitinoši, bet arī bīstami veselībai (tu vari apdedzināties). Iespējams, ka sistēmā ir radusies kāda kļūme, kas veicina tālruņa pastiprinātu uzkaršanu tieši skaļrunī.
  • Sakarsis ir ekrāns. Reizēm arī pati ekrāna virsma mēdz uzkarst. Normālos gadījumos tā nevajadzētu notikt, jo gaisma, ko izstaro ekrāns nav tik spilgta, lai veicinātu tā uzkaršanu.

Kā novērst mobilā telefona pārkaršanu?

Ja esi secinājis, ka telefona uzkaršanu radījis lādētājs vai baterija, tad zini, kā rīkoties, taču, ja problēma ir kāda cita no augstākminētajām, jārīkojas šādi –

  • Pārbaudi, vai nav ieslēgtas pārāk daudzas programmas! Viedtālruņi, protams, ir jaudīgi, taču ne visi ir tik labi, lai spētu normāli funkcionēt ar desmit dažādām vienlaicīgi atvērtām programmām. Visdrīzāk tālruņa veiktspēja nav tik liela, tāpēc tas uzkarst, jo notikusi pārslodze.
  • Loģiski saproti, cik ilgi bez pārtraukuma esi lietojis savu telefonu! Viedtālruņi mums sniedz lielisko iespēju skatīties video, klausīties mūziku, spēlēt spēlītes, filmēt, fotografēt, socializēties, bet, neaizmirsti, ka tam visam nepieciešama enerģija. Elektroierīcei darbojoties vairākas stundas no vietas tikai loģiski, ka tā būs “nogurusi” un pārkarsusi. Atpūtini to ik pa laikam – ļauj tam atdzist un tad lieto atkal!
  • Vai ļauj “elpot” savai viedierīcei? Ja telefons uzkarst, piemēram, kabatā, tas nozīmē, ka tas nespēj sevi atvēsināt un uzņem karstumu, kas nāk no tava ķermeņa. Ziemā, lai sasildītos, ja neesi paņēmis cimdus, tu taču liksi rokas kabatās, vai ne? Arī telefonam tur būs silti, citreiz – pārāk silti!
  • Izņem no aizsargvāciņa! Ja nevari izsecināt, kāpēc telefons uzkarst un ikdienā tas atrodas aizsargvāciņā – izmēģini to izņemt no vāciņa un dienu vai divas palieto tā. Ja situācija uzlabojas un tas vairs neuzkarst – iegādājies jaunu vāciņu, citas firmas un materiāla, jo pašreizējais vāciņš acīmredzami traucē telefona normālai darbībai!

Ko noteikti nedarīt, kad telefons ir uzkarsis?

Neklausiet ieteikumiem – ielikt savu tālruni ledusskapī saldētavā. Pirmkārt, straujā temperatūras maiņa var negatīvi ietekmēt tā darbību, kā arī ekrāns temperatūras dēļ varētu ieplaisāt. Otrkārt, gan ledusskapī, gan saldētavā ir mitra vide, īpaši jau ieliekot karstu priekšmetu tajās – veidosies mitrums, kas var kaitēt tālruņa mehānismam un baterijai. Ja telefonam radušās kādas nopietnas problēmas, iesakām meklēt mobilo tālruņu remontu, kur speciālistsi spēs palīdzēt noteikt, vai problēma ir noveršama un saremontēt to, pirms ir par vēlu.

Izlasi arī:

Telefons uzkarst, Photo by Andre Gaulin on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas