Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāievēro, lai būtu laba emocionālā veselība?

Emocionālā veselība, Photo by Some Tale on Unsplash

Emocionālā veselība, Photo by Some Tale on Unsplash

Pēdējo nedēļu notikumi rada milzu emociju vētru – daudzos no mums mutuļo dusmas, bailes, neziņa un skumjas. Tomēr šajā laikā ir svarīgi parūpēties par savu emocionālo veselību un atļaut sev atgriezties ikdienas ritmā. Gjensidige Latvija sadarbībā ar Krīžu un konsultāciju centru "Skalbes" dalās ar padomiem, kā parūpēties par savu emocionālo veselību.

Saglabā normālu dzīves ritmu un režīmu.

Izvērtē, kas ir svarīgākais tavā ikdienā, un turpini pie tā pieturēties. Turpini darīt tās lietas, kas dod dienai kontroles un sakārtotības izjūtu, kā, piemēram, mācības, sports, kopīgas aktivitātes ar ģimeni, hobiji. Dienas plāns un rutīna lielā mērā palīdz arī bērniem, kas piedzīvo spriedzi un pārmaiņas.

Nenoslīksti ziņu jūrā.

Centieties nesekot ziņām līdzi visu dienu, bet pārbaudi tās tikai, piemēram, no rīta un vakarā. Pastāvīga sekošana līdzi negatīvām ziņām var traucēt normālai darba izpildei, veicina nemieru un neļauj koncentrēties. Svarīgi atcerēties, ka uzticēties drīkst tikai pārbaudītiem ziņu avotiem.

Atceries - tas ir normāli, ja spriedzes situācijā domas nav gaišas un līdzsvarotas.

Tomēr ir riskanti, ja uz ilgu laiku iestrēdz negatīvo domu aplī, kas fokusējas tikai uz katastrofām. Atceries, ka aiz mokošām domām paslēptas jūtas un mēģini tās atpazīt un nosaukt, piemēram, ja visu laiku griežas prātā doma: "Kāpēc tā notika?", iespējams, aiz tās ir tādas jūtas kā apjukums, šoks, sašutums.

Tu nepalīdzēsi citiem, ja vispirms nepalīdzēsi sev.

Tāpēc dienas laikā pārjautā sev: "Kas man šobrīd vajadzīgs? Kā es šobrīd varu parūpēties par sevi?". Šajā gadījumā palīdzēs ikdienišķas lietas: paņemt pauzi, padzert tēju, ieiet dušā, pagulēt. Centies pabūt klusumā vai otrādi - sarunāt tikšanos ar kādu. Ieklausies sevī.

Izkusties!

Trauksme, nomāktība, nogurums ievērojami samazinās, piemēram, 30 minūšu pastaigas laikā.

Atbalstiet viens otru!

Cilvēks no Tavas apkārtnes, kuram Tu uzticies, vienmēr ir lielisks iekšējā miera resurss. Uzklausīt, atbalstīt, samīļot vienam otru, atrast domubiedrus un pat pārslēgties sarunā uz kaut ko citu, kas nav satraucošs, pasmieties kopā. Tas šādās situācijās vienmēr ir noderīgi. Var arī aizvērt acis un iztēlē ieraudzīt kādu, kurš tevi mīl, kuru tu vēlies redzēt, iztēloties, kādus atbalstošus vārdus viņš tev saka, kā viņš tevi samīļo. Ja nav kāda, ar ko dalīties, vienmēr var zvanīt uz palīdzības tālruņiem.

Ja jūti, ka esi ārpus emocionālās kontroles, vienmēr var meklēt profesionālu palīdzību pie psihologa, kā arī krīžu un konsultāciju centrā "Skalbes", zvanot darba dienās no pl. 9:00 - 17:00 pa tālruni +371 27722292 vai 116123.

Emocionālā veselība, Photo by Some Tale on Unsplash

Emocionālā veselība, Photo by Some Tale on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas