Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāzina pirms kafijas automāta iegādes

Foto: Freepik

Foto: Freepik

Automātisks vai manuāls kafijas automāts? Pupiņu vai kapsulu? Šis raksts palīdzēs izvēlēties. Nav noslēpums, ka daudziem ļoti patīk kafija, tāpēc noteikti ir svarīgi dzert labu kafiju – tieši tāpēc mājās ienāk kafijas automāti.

Tirgū ir vairāku tipu kafijas automāti, kuriem katram ir savi plusi un mīnusi atkarībā no tā, ko meklējat kafijas automātā (daži labākie kafijas automāti apkopoti šeit).

Kapsulu kafijas automāti

Kapsulu kafijas automāti veido lielāko daļu espresso automātu. Lai tos lietotu, jāievieto kafijas kapsulas, kas ir hermētiski noslēgtas alumīnija vai plastmasas iekapojumā, sniedzot pievienoto vērtību – kafijas svaigums aptuveni deviņu mēnešu garumā.

Kafijas tabletes (ESE) ir starp divām filtrpapīra kārtām saspiestas tabletes (nejaukt ar kafijas kapsulām). Tās nav hermētiski noslēgtas kā kapsulas. Daži kafijas automāti var apstrādāt gan tabletes, gan malto kafiju, nodrošinot katram kafijas veidam atsevišķu filtru grozu.

Nespresso ir pārdotākais kapsulu automātu tips. Nespresso kapsulas ir pieejamas dažādos veidos atkarībā no tā, kādu kafijas iekārtu izvēlaties. Kapsulu cenas var atšķirties. Daži automāti ir aprīkoti ar iebūvētu piena putotāju, bet citiem tos jāiegādājas atsevišķi. Dažiem automātiem nemaz nevajag tādu lietot, jo tā vietā var izmantot atsevišķas piena kapsulas.

Kā lietot kapsulu iekārtu

Iekārtā ieliek tableti vai kafijas kapsulu, kas pēc tam caurdur kapsulu, lai caur to varētu ieplūst karsts ūdens un ieliet dzērienu.

Pozitīvais šiem automātiem:

  • Ļoti vienkārši un ērti lietojami
  • Pieejamas daudzas kafijas garšas
  • To kopšana prasa ļoti maz resursu

Mīnusi - kafijas entuziasti varētu apglavot, ka šādi pagatavotai kafijai trūkst dziļuma vai garšas intensitātes. Alumīnija kapsulas var pārstrādāt, izmantojot dažādas metodes, taču parasti tās nonāk atkritumu poligonā.

To lietošana ilgtermiņā izmaksā dārgāk nekā svaigi malta kafija, taču tas joprojām ir lētāk nekā doties uz kafejnīcu pēc kārtējās rīta kafijas devas.

Espresso automāti

Tie ir augoša tirgus daļa, kurā ir lielākie zīmoli, tostarp DeLonghi, Gaggia, Jura, Melitta un Miele. Kamēr lielākā daļa cilvēku labprātāk izvēlas vai nu manuālo modeli, vai baudīt kapsulas kafijas automāta ērtības (un izmaksu ietaupījumus), automātiskajiem espresso automātiem noteikti ir savi plusi, piemēram, tie var būt ļoti parocīgi nelielā biroja virtuvē vai mājsaimniecībā, kur pamaz brīvas vietas.

Manuālie espresso automāti

Šīs iekārtas ļauj eksperimentēt un rezultātā saņemt kafiju, kas ir līdzīgāka paša pagatavotai bez ierīcēm. Tās prasa nedaudz vairāk zināšanu un prakses par kafijas gatavošanas paņēmieniem, piemēram, malšanu, dozēšanu un blietēšanu.

Manuālo espresso kafijas automātu plusi:

  • labāks garšas dziļums, lietojot svaigu kafiju
  • gandarījums par savas kafijas tases pagatavošanu tieši tā, kā jums tas patīk
  • šie kafijas automāti var izskatīties pēc mākslas darbiem un atsvaidzināt garlaicīgu virtuvi – retro stils ir pat daudz kafijas automātu zīmolu piedāvātajiem budžeta variantiem.

Mīnusi šādiem kafijas automātiem:

  • Grūtāka lietošana iesācējiem bez kafijas gatavošanas pieredzes
  • pirms lietošanas jāsagatavo malta kafija
  • nepieciešama pastāvīga apkope

Pusautomātiskie espresso automāti

Pusautomātiskā iekārta lielākoties darbojas kā manuālā iekārta, bet automātiski nogriezīs kafijas plūsmu, kad tasītē būs ieliets iepriekš noteikts daudzums (manuālai iekārtai būs nepieciešams pašam samazināt kafijas plūsmu).

Moderni un daudzfunkcionāli kafijas automāti no tādiem populārākajiem ražotājiem kā Philips, DeLonghi, Krups, Melitta, Saeco, Jura u.c. 220.lv e-veikala klāstā.

Foto: Freepik

Foto: Freepik

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas