Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ķīmija - dzīvei un vaļaspriekam

Ķīmija – dažiem tā ir tikai sen aizmirsts vidusskolas priekšmets un galvu reibinoša periodisko elementu tabula. Bet gudrākie zina – ķīmijai ir vieta arī paša mājās. Tas ir veids, kā pacelt savu vaļasprieku jaunā līmenī.

Ķīmiskie reaģenti. Kas tie ir?

Vai atceries citronskābes garšu uz mēles? Tad esi pazīstams vismaz ar vienu ķīmisku reaģentu – vielu, kas, nonākot kontaktā ar citu vielu, reaģē noteiktā veidā. Tātad aiz šī noslēpumainā nosaukuma slēpjas kas ikdienā sastopams. Izrādās, ķīmiskie reaģenti noder ne tikai ķīmijas laboratorijās un skolās, bet arī tavās mājās, visdažādākajās nodarbēs – dziju un audumu krāsošanā, mēbeļu un dažādu interjera priekšmetu radīšanā un restaurēšanā, ziepju gatavošanā, klasisko fotogrāfiju apstrādē un daudzos citos darbos un vaļaspriekos.

Ķīmijas sabiedrība Enola savā jomā darbojas jau kopš 1992. gada un šodien izaugusi jau līdz 800 pastāvīgo klientu skaitam. Enola piegādā ne tikai ķīmiskos un diagnostikas reaģentus, bet arī dažādus testus un materiālus, kā arī laboratorijas traukus un piederumus, mēraparātus, filtrus un citus produktus. Enola klienti nav tikai skolas un nopietnas laborotorijas, jaunā kliente vai klients vari būt arī tu.

Protams, kur ir darbs ar ķīmiskām vielām, tur svarīga ir drošība, un daudzi ķīmiskie reaģenti nezinīša rokās var kļūt bīstami, tādēļ ne visas vielas atļauts iegādāties katram interesentam. Tādēļ, pirms doties uz Enolu, ieteicams piezvanīt vai nosūtīt e-pastu, lai pārliecinātos par jūsu ieceres iespējamību.

Adīšanai un krāsu priekam

Adīšana ir ziemā īpaši aktuāla nodarbe. Tie, kas ar adīšanu jau nodarbojas, zina, ka tā ir hipnotizējošs vaļasprieks, kas valdzina ar iespēju radīt dažādus dizainus. Bet tavu izdomu iespējams paplašināt, nodarbojoties ar dzijas krāsošanu. Dziju iespējams krāsot divos veidos – izmantojot sintētiskās krāsvielas, kuras parasti garantē spilgtus un noturīgus toņus, vai tomēr iet eksotiskāku ceļu - dzijas krāsošanu ar ziedu, lapu, koku mizu, sēņu un citām dabas krāsvielām. Iespēju ir tiešām daudz. Tomēr neatkarīgi no tā, kādā veidā tu izvēlies eksperimentēt, bez ķīmiskiem reaģentiem tomēr neiztikt – lai skaistās dabīgās krāsas būtu noturīgas, neizbalētu un neizmazgātos, vienmēr nepieciešams kodinātājs, kuru atradīsi ienākot Enola.lv

Restaurācijas darbiem un metālmākslai

Enola piedāvā dažādus krāsu pigmentus, lakas, vaskus un ķimikālijas, kas ir svarīga mēbeļu un dažādu priekšmetu restaurācijas procesa sastāvdaļa. Vispirms nepieciešami reaģenti virsmu – metāla, koksnes, plastmasas attīrīšanai un attaukošanai. Vēlāk iespējams veikt apstrādi, kurai vajadzīgas dažādas skābes, šķīdinātāji, sērs, amonjaka šķīdums un citas vielas. Aktuāla ir patinēšana, kas ne tikai piešķir metāla izstrādājumiem šarmantu tekstūru un nokrāsu, bet arī pasargā tos no ārējas vides ietekmes, ļaujot paša radīto saglabāt ilgāk – te Enola piedāvā gatavus sastāvus, kurus lietojot, varat sasniegt vēlamos efektus. Savukārt šķīdinātāji organiskā stikla līmēšanai ļauj radīt jaunus interjera dizaina elementus un aksesuārus.

Fotogrāfijai

Spiest podziņas un krāt fotoattēlus telefonā mākam mēs visi, kamēr klasiskā jeb analogā fotogrāfija jau kļuvusi par ekskluzīvu mākslas jomu, ko mājas apstākļos uzdrošinās piekopt tikai retais. Enola.lv vari iegādāties reaģentus analogās fotogrāfijas ķīmiskajam procesam. Foto attīstīšana paša rokām būtiski paplašina fotogrāfijas kvalitāti un ideju īstenošanas iespējas. Tev būs nepieciešamas vielas attīstītāja, fiksāžas, tonētāju un citu sastāvu pagatavošanai. Bet, ja interesē īsta vintage – cianotipija un līdzīgas vielas, arī tās atradīsi pie mums.

Kur un kā?

Ķīmijas sabiedrība Enola atrodas Rīgā, Aizkraukles ielā 23, LU Materiālu mehānikas insititūta pirmajā stāvā, kur ērti nokļūt gan ar sabiedrisko transportu, gan savu automašīnu, novietojot to bezmaksas autostāvietā. Ienāc Enola.lv sadaļā produkcija – ķīmiskie reaģenti, kur varēsi aplūkot un izvēlēties sev nepieciešamo no plašā sadarbības partneru preču klāsta. Lai ķīmija nebaida, bet noder, ienāc enola.lv!


Ziepju kekss, Enola

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas