Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai spogulis atbild par tavu laimi?

Vai katrā mājā ir spogulis, kas ik dienas rāda mūsu noskaņojumu, mūsu gatavību iziet no mājas, vai gluži pretēji – palikt, veseļoties, atgūt spēkus. Spogulis pazīst mūs vislabāk. Šis vienkāršais priekšmets kļuvis par neatņemamu identitātes daļu, jo vienmēr objektīvi ataino to, kas esam patiesībā.

Lai vairāk uzzinātu par spoguļiem, vērsāmies stiklinieku darbnīcā Master Glass, jo, kurš vēl labāk par tiem zinās, kā meistari, kas katru dienu ar tiem strādā.

Kas ir spogulis un, kā tas radies

Spoguli pazīst ikviens, taču, ne katrs zina, kas tas ir un, kā tas radies:

 • Spogulis ir jebkura virsma, parasti plakana, kas labi atstaro gaismu;
 • Spoguļus pazina jau senajā Ēģiptē, tos izgatavoja no bronzas un sudraba. Par spoguli kalpoja ieliekts metāla, bronzas vai sudraba disks, kas atstaroja gaismu no tā pulētās virsmas;
 • Spoguļi, kur cilvēks var sevi apskatīt pilnā augumā, parādījās tikai mūsu ēras 1. gs. Taču drīz vien cilvēki šo priekšmetu lietoja visā Eiropā. Spoguļi gan bija ļoti dārgi — īpaši lielie un greznie, kas rotāja karaļnamus.

Jāsaka, ka pirmā spoguļošanās pieredze cilvēkam radās, aplūkojot sevi ūdens virsmā, kad ūdens tecējums ir maksimāli mierīgs un rāms. Par laimi šodien mums vairs nav jāpaļaujas uz dabas apstākļiem, lai skaidri saredzētu savu atspulgu.

Kā izvēlēties spoguli?

Lai izvēlētos spoguli, kas piemērots tieši tev, vispirms jāatbild uz pāris jautājumiem:

 • Kurā telpā spogulis atradīsies? Visbiežāk ļaudis izvēlas spoguli izvietot vannas istabā, guļamistabā un gaitenī. Taču spoguli var izvietot jebkur;
 • Cik lielu spoguli tu vēlies? Spoguļu darbnīcas meistari ir profesionāļi ar ilgu gadu pieredzi, tamdēļ tavas vēlmes ir piepildāmas, lai cik liels vai mazs nodomātais spogulis būtu;
 • Spogulis ar apgaismojumu vai bez tā. Te nu nāksies saprast, cik tumšā vai gaišā vietā spogulis tiks uzstādīts, tad arī būs skaidrs, vai nepieciešams papildus apgaismojums;
 • Vai tavs sapņu spogulis ir standarta formas? Ja senāk taisnstūra, kvadrāta un apļa formas bija teju vienīgās spoguļa izskatam, tad šodien ierobežojumu praktiski nav. Vieta tavai izdomai.

Spoguli gādā labi ja pāris reizes mūžā, tādēļ rūpīgi izvērtē, kādu to vēlies redzēt savās mājās.

Vai ieplīsis spogulis nes nelaimi?

Bieži stiklinieku darbnīcas klienti ir ieradušies jau pirms darba laika sākuma, nobažījušies un ar nepacietību gaida, kad varēs iegādāties skaistu, veselu, jaunu spoguli. Šāda steiga radusies, jo liela daļa ļaužu tic - ieplīsis spogulis, vai nedod Dievs saplīsis – nes nelaimi. Šis jautājums jāskata no divām pusēm: spoguļa lietotāja un stiklinieka.

Spoguļa lietotājs:

 • Uztic spogulim savas sajūtas – ik rītu sev uzsmaida, redz sevi nogurušu, apslimušu vai bezgala laimīgu;
 • Izveido saikni ar spoguli, jo gadās, ka šis priekšmets top par cilvēka laimes garantu;
 • Asociē savu spoguļattēlu ar sevi pašu.

Ja kaut viens no šiem nosacījumiem izpildās, ir tikai dabiski, ka cilvēks ir satraucies par savu pašsajūtu. Jo redzot sevi spogulī, viņš redz plaisu.

Master Glass stiklinieks:

 • Uzklausa klienta vēlmes un piepilda tās, lai spogulis taptu par vienu no brīnišķīgākajiem mājokļa priekšmetiem;
 • Katru dienu sastopas ar saplīsušiem spoguļa fragmentiem, un viņa laimi šis apstāklis neveido.

Pēc iepriekšminētā jāsecina, ja ieplīsis spogulis tā lietotājam liek justies diskomfortā, tas noteikti jānomaina pret jaunu. Taču laimi veidojam mēs paši.

Nestandarta izmēra spogulis

Bieži cilvēkus nomāc domas - ko darīt, ja ilgotākais spogulis ir pavisam nestandarta – ļoti liels, īpašas formas vai pavisam mazs. Nekādu problēmu! Master Glass stiklinieki ir saskārušies ar neikdienišķiem pasūtījumiem - lielākais spogulis vienā gabalā, kāds pasūtīts privātmājas sporta zālē sasniedzis 2,50 m augstumā un 4 m platumā. Savukārt mazākais spogulis pasūtīts burtiski pirms pāris dienām – kāda kundze vēlējusies īpaši apstrādātu spoguli kā kulonu 20 mm diametrā, ko nēsāt ap kaklu. Visinteresantākais pasūtījums bijis rombveida spoguļu kompozīcija, kas atdalīta ar facetēm, vēl ar papildus apgaismojumu.

Rūpīgi izvēlies savu sapņu spoguli – meklē Master Glass meistarus, viņi spēj paveikt visu.


Spogulis saplīsis, Photo by Sinitta Leunen on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas