Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko darīt ar noziedējušām tulpēm?

Vietām tulpes jau ir noziedējušas, bet vēlākās šķirnes vēl tikai grasās atvērt savus ziedus. Taču, ko darīt, kad tās savu skaistumu ir atrādījušas? Kā pareizi rīkoties, savā Instagram profilā dalās dārza blogere Linda Vorkule.

Vai tulpes ir nepieciešams katru gadu izrakt?

Atbildot uz jautājumu, vai tulpes katru gadu ir nepieciešams izrakt, Linda atbild: "Ja gribas bagātīgu un skaistu ziedēšanu, tad tulpju sīpolus vajadzētu izrakt. Tomēr, ja esi gatavs samierināties, ka ziedēšana iespējams ir mazāka, vairāk veidojas zaļā/ lapu masa, tad sīpolus var atstāt zemē. Ja tu vēlies sīpolus izrakt, tad lāpstas vietā ieteiktu ņemt dakšu, kas potenciāli mazāk varētu traumēt sīpolus.

Ko tu vari darīt, lai palielinātu iespēju, ka tulpes nākamajā gadā zied arī bez izrakšanas?

Uz šo jautājumu Linda atbild, ka viss atkarīgs no tā, vai ziedi ziedēšanas laikā ir nogriezti:

"Ja tulpju ziedus neesmu nogriezusi ziedēšanas laikā priekš vāzēm, tad pēc noziedēšanas nogriežu tulpju ziedkopas, lai paliek lapas un kātiņš, un sīpoli var uzņemt nepieciešamās barības vielas nākamajai sezonai. Speciālisti iesaka nevis griezt, bet nolauzt, jo tad neizplatās vīrusu slimības. Tulpes stādīt saulainā vietā. Ja tās tiek iestādītas ēnā vai pusēnā, tās ziedēs pirmajā gadā, bet otrajā gadā var ziedēt maz vai pazust pavisam."

Tāpat Lindas ierakstā vēl citas sievietes dalās pieredzē, ko darīt, lai tulpes arī nākamajā gadā ziedētu tik pat košas.

@ligusmens's raksta:

"Ar tulpēm man pieredze ir ļoti sena apmēram gadi 30....no tiem laikiem, kad vecāki audzēja tulpju sīpolus, kā daudzi pārdošanai. Tad tulpes rakām nost katru gadu. Es tagad ik pa 2-3 gadi cenšos pārstādīt. Protams, ir kāda kas paliek no iepriekšējās dobes zemē tas netraucē. Ja nenorok viņas var neziedēt, iziet tik lapās. Un ir šķirnes kurām jaunie sīpoli veidojas uz stoloniem, un tie lien pamatīgi zemē. Noteikti pavasarī tulpes nomēsloju, ir bijis kad migloju pret puvi."

Savukārt @eliina.greenworld's iesaka tulpes sastādīt grozos:

"Man savs dārzs ir tikai otro sezonu. Un man nav liels dārzs, tad es rudenī tulpes stādīju grozos un iekombinēju savā ziemciešu dobē, kas šobrīd bez tulpēm būtu nepaudāma. Šobrīd zied, kad beigsies ziedēšana – rakšu ārā un novietošu kādā nepamanāmākā dārza zonā, lai nodzeltē lapas un nobriest sīpoli. Sasortēšu un novietošu telpā līdz rudenim."

https://www.instagram.com/p/CryoZxhsZEk/

Taču, ja par tulpēm līdz šim esi priecājusies vien pilsētas apstādījumos, jo dzīvo dzīvoklī – droši rudenī vari mēģināt tulpes iestādīt kādā palielā kastē un nākamajā pavasarī tās jau priecēs tavu balkonu.

Lasi arī:


Tulpes. Foto: Linda Vorkule

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas