Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko vannas istabā meklē mitruma kukaiņi – sudrabzivtiņas?

Sudrabzivtiņas, photo by Hans in Pixabay

Sudrabzivtiņas, photo by Hans in Pixabay

Vai esi ievērojis, ka tumšā vannas istabā pa grīdu kustās mazi, sudrabaini kukainīši ar astītēm? Sudrabzivtiņas jeb sudrabainā zvīņene ir īpaši aktīva tieši naktī, un, ieslēdzot gaismu tumšā telpā, kurā mēdz būt arī mitrums, tās pēkšņi steidzas nozust no Tava redzesloka. Bet ko viņas īsti tur meklē?

Sudrabzivtiņas nāk ēst!

Sudrabzivtiņas ļoti mīl mitras un siltas telpas, tādēļ mitrie un karstie tvaiki pēc dušas vannas istabā rada tām ideālus mītnes apstākļus. Dienas laikā tās slēpjas tur, kur ir tumšs – spraugās, aiz līstēm un citur, kur ir gana tumšas spraugas, kurās ielīst. Bet pa nakti tās dodas ēst.

Sudrabainās zvīņenes par labu un gardu maltīti uzskata gan mikroskopiskās putekļu ērcītes, gan līmi, gan matus, spalvas un pat atmirušo, uz zemes vai citur atrodamo ādu. Ja esi gana rūpējies par tīrību telpās, kurās mīt šie kukaiņi, tās ēdīs arī pelējuma sēni vai audumu.

Zvīņenēm patīk mitrums un siltums, tāpēc mājās tās iemitinās vannas istabā, virtuvē, kur tās kļūst aktīvas tumsā, naktī, bet pa dienu dzīvo tumšās spraugās, zem līstēm, aiz atplīsušām tapetēm.

Šiem kukaiņiem garšo ādas plēksnītes, mati un spalvas, līmes un līmvielas, putekļu ērcītes, grāmatu iesējumi, arī fotogrāfijas, un bada laikā tās ēd arī audumus, papīru, pat pelējuma sēnītes. Ja galīgi nekā nav ko ēst, bez ēšanas var iztikt ļoti ilgu laiku – pat pārsimt dienas.

Kā atbrīvoties no sudrabzivtiņām?

No sudrabzivtiņām atbrīvoties var mēģināt ar dažādām tautas metodēm:

  • Pagatavo kukaiņiem ēdamo maisījumu, kas sudrabzivtiņas “aizūtīs viņsaulē” – samaisi cukuru ar ģipsi vai cepamo pulveri, novieto uz auduma vai papīra gabala.
  • Sudrabzivtiņas var arī “pielīmēt” pie papīra vai auduma, uz tā uzziežot medu. Var arī izmanot līmlentes, uz kurām uzber cukuru kukaiņu pievilināšanai.
  • Sudrabzivtiņas var arī ievilināt slazdā ar kartupeli – maisā ievieto uz pusēm pārgrieztu kartupeli. Nakts laikā kukaiņi dodas mieloties ar to. Līdz rītausmai šis maiss, kurā ēd kukaiņi, jāsavāc, jāaizsien un jāutilizē.

Ja netiec galā saviem spēkiem, bet tomēr uzskati, ka sudrabzivtiņas savairojušās pārlieku daudz, talkā var saukt arī dezinsekcijas speciālistus.

Lai maksimāli izvairītos no sudrabainām zvīņenēm, seko līdzi, lai telpas būtu sausas un izvēdinātas, kārtīgi iztīrītas līdz pat katram stūrim.

Lasi arī:

Sudrabzivtiņas, photo by Hans in Pixabay

Sudrabzivtiņas, photo by Hans in Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas