Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kukaiņi apsēduši Tavu māju? Ir risinājums!

Pixabay.com

Pixabay.com

Neviens īsti nezina, cik uz Zemes ir kukaiņu. Aprakstītas ir 625 tūkstoši sugas, bet entomologi uzskata, ka patiesībā starp mums to ir no miljona līdz desmit miljoniem! Mēs par šiem faunas līderiem neaizdomājamies, līdz tie nesāk okupēt mūsu mājas un dzīvokļus, vasarnīcas un birojus, veikalus un restorānus, viesnīcas un uzņēmumus. Bet, ja tos var jau nosaukt par “mājdzīvniekiem” – glābiņa nav! Labi, ja runa būtu par nosacīti miermīlīgiem kukaiņiem, piemēram, skudrām, tad varbūt nav tik traki, bet ir jau arī kodīgas blusas un neredzamās blusu ērcītes, mēbeļu grauzējas kodes un ķirmji, šķebinošie tarakāni un siltās sezonas lidoņi – mušas, odi, bites, lapsenes…

Kāpēc kukaiņi mājās nav vēlami?

Tava dzīve pārvēršas ellē, ja pretīgas blaktis naktī neļauj gulēt un burtiskā nozīmē dzer Tavas asinis, tarakāni baros pārvietojas pa virtuvi un kodes ēd Tavu mīļāko un daudzējādā ziņā dārgo kažoku. Turklāt daudzi no kukaiņiem pārnēsā arī Tavai veselībai un dzīvībai bīstamus (no dizentērijas un difterijas līdz encefalītam un mērim!) mikroorganismus un parazītu kāpurus, par to ietekmi uz alerģiskām saslimšanām nemaz nerunājot!

Kukaiņu iznīcināšana nav viegla…

Kukaiņu iznīcināšana nav viegla, un tautas metodes parasti nav tās efektīvākās. Dzīvokli vari kaisīt ar apelsīnu miziņām un borskābi, cik vien vēlies. Labākajā gadījumā kukaiņi vienkārši apvainosies un aizies. Uz neilgu brīdi. Lai vēlāk atgrieztos un ar trīskāršu spēku atkal saindētu Tavu dzīvi.

Jebkura sadzīves ķīmija arī nav īpaši lietderīga. Kukaiņi jau sen ir pielāgojušies insekticīdiem, bet pieaugušo un bērnu, kaķu un suņu organismi - nē. Viņu veselība var tikt nopietni apdraudēta... Un ko tagad darīt? Bezcerīgi atmest ar roku? Nē!

Kas Tev cīņā ar kukaiņiem var palīdzēt?

Ir dienesti, kas radīti, lai atbrīvotu mūsu mājas no šādām sīkām nejaucībām, nenodarot postu mājas saimniekiem. “Insektu mednieki” strādā visu diennakti, nāk palīgā pēc pirmā sauciena un par salīdzinoši nelielu summu ir gatavi piespiest kukaiņus pamest Jūsu mitekli. Dezinsektori izmanto tikai pašus jaunākos preparātus, un tie iznīcinās parazītus uz visiem laikiem.

Ņem vērā: dezinsekcijas uzņēmumi strādā ar garantiju, bet kukaiņu recidīvs tik un tā ir iespējams. Ja apstrāde ar dezinsekcijas līdzekļiem notiek tikai vienā dzīvoklī, parazīti var pārlaist uzbrukumu pie kaimiņiem, bet pēc tam atgriezties un turpināt vairoties. Lai tā nenotiktu, ir vērtīgi spēkus pret nelūgtajiem viesiem apvienot ar kāpņutelpas vai pat visas mājas kaimiņiem.

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība, vērsies pie LAT ČIEK. Deratizācija un dezinsekcija ir viņu “lauciņš”. Starp citu, viņi ir arī lietpratēji, ja vēlies atbrīvoties no pelēm un žurkām, vai veikt telpas dezinfekciju.

Pixabay.com

Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas