Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kur paliek otra zeķe?

Zeķe veļas mašīnā, foto - Pinterest

Zeķe veļas mašīnā, foto - Pinterest

Katrs ir saskāries ar pazudušās zeķes fenomenu, kad no veļas mašīnas izņem tikai vienu zeķi. Vai arī Tu esi viens no tiem, kuru mūžīgi nodarbina mistiskais jautājums par to, kur paliek otra zeķe?

Pazudušās zeķes fenomens

Kad ieliec divas zeķes veļas mašīnā, bet izņem tikai vienu zeķi, tā sāk veidot vientuļo zeķu kaudzīti, kura arvien papildinās. Ik pa laikam kaut kur mistiski uzrodas pazudusī zeķe, tomēr bieži ir tā, ka zeķes tā arī paliek vientuļas un ir jāmeklē tām kāds rokdarbu pielietojums vai tās tiek izmestas atkritumos. Zudušās zeķes radījušas daudzas “zeķu teikas”, kurām vari izvēlēties - ticēt vai nē.

Melnais caurums

Ja iedarbina savu fantāziju, ko, acīmredzot, kāds jau ir darījis, izdomājot nostāstu par melno caurumu, kas veidojas veļas mašīnas centrafūgas laikā, tad visai izskaidrojams zeķu zušanas iemesls varētu būt, ka tā tiek ierauta melnajā caurumā virpuļošanas laikā un nonāk citā dimensijā. Dažreiz zudusī zeķe sajūtas tur vientuļi un citā veļas mazgāšanas reizē atgriežas veļas mašīnā pa to pašu melno caurumu, caur kuru iepriekš aizceļojusi, tomēr visbiežāk zeķe pazūd “ar galiem”.

Zeķu rūķis

Pastāv nerakstīts uzskats, ka Zeķu rūķis ir īsts. Viņš zog vai aizņemas zeķes savām mistiskajām vajadzībām, turklāt, tam nekad nevajag divas vienādas zeķes. Par to, vai zeķu rūķis zog vai aizņemas zeķes, var vēl pastrīdēties, jo ir gadījumi, kad tās viņš atgriež atpakaļ, piemēram, citā vietā - mistiski zeķi atrodi spilvendrānas vai segas pārvalka stūros, kur tās Zeķu rūķis iecienījis slēpt. Bet ja zog, tad uz neatgriešanu.

Zeķes apēd veļas mašīna

Uzskats, ka zeķes apēd veļas mašīna patiesībā ir precīzākais iemesls, kādēļ zeķes zūd. Vai veļas mašīnai garšo zeķes vai nē, tas lai paliek katra paša individuālajā prātā, tomēr kā tā “apēd” zeķes un citus sīkus apģērba gabalus, ir izskaidrojams.

- Zeķes un ne tikai zeķes, mēdz iesprūst gumijā, kas atrodas starp veļas mašīnas barabānu jeb tvertni, kas griežas, un veļas mašīnas durtiņām.

- Mazgājot veļu, zeķes mēdz iespraukties citos apģērbos, piemēram, bikšu starā, jakas piedurknē, gultas veļas konvertos un spilvendrānās, pat kabatās!

- Zeķes mēdz tikt “ierautas” aiz rotējošās metāla konstrukcijas, kā rezultātā tās tiek iesūktas ūdens caurulē un labākajā gadījumā nonāk filtrā, ko pats vari iztīrīt.

Kas var notikt, ja veļas mašīna “apēd” zeķi?

Ja veļas mašīnā pazudusi zeķe, un Tu esi 100% pārliecināts, ka ielikti abus zeķu pārus, bet viena no tām nav atrodama starp tīrajām drēbēm vai netīšām nokritusi uz grīdas, kā arī gumijā tās nav, tad, visticamākais, ka tā nonākusi veļas mašīnas gūstā aiz rotējošās konstrukcijas. Ja zeķe iesūkta filtrā, to vari iztīrīt pats, tomēr arī ne vienmēr. Pat, ja veļas mašīna turpina darboties, ar laiku zeķe var nobloķēt cauruli vai iesprūst kādā citā svarīgā detaļā, kā rezultātā veļas mašīnu salabot izdosies tikai santehniķim vai nāksies iegādāties jaunu.

Ko darīt, lai izvairītos no zeķu pazušanas?

Galvenais, kas jāievēro katram zeķu mazgātājam, lai zeķes nepazustu, ieliec tās pirms mazgāšanas speciālajā mazgāšanai paredzētajā maisiņā, kas domāts mazam apģērbam (zeķēm, veļai) un kārtīgi to aiztaisi. Tas garantē, ka zeķes un citi mazie apģērba gabali netiks “apēsti”, kā arī neiesprūdīs kādā bikšu starā vai spilvendrānas stūrī.

Protams, zeķes var arī mazgāt ar rokām pēc sentēvu metodes, tad Tu tās visu laiku uzmanīsi ar savām acīm, turklāt, runā, ka nekas neizmazgā baltākas zeķes par ziepēm!

Citi noderīgi raksti, kurus ir vērts izlasīt:

Kā samazināt izdevumus par elektrību ziemas mēnešos?

Spalvas pa gaisu un visās malās! Kā cīnīties ar dzīvnieka nomesto apmatojumu?

Kā atbrīvoties no cigarešu smakas mājās?

Re, kā pareizi telpai piemeklēt paklāju!

Koka grīdu lakot vai eļļot?

Zeķe veļas mašīnā, foto - Pinterest

Zeķe veļas mašīnā, foto - Pinterest

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas