Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Latvijā pirmo reizi norisināsies sakoptākā daudzdzīvokļu mājas pagalma gada balva

Daudzdzīvokļu ēka. Foto: Paula Čurkste/LETA

Daudzdzīvokļu ēka. Foto: Paula Čurkste/LETA

Konkurss "Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024" ir pirmais tik plaša mēroga pasākums Latvijā. Tā mērķis ir popularizēt kopienu sadarbību un saliedēšanos, tā veicinot un padarot daudzdzīvokļu mājas pagalmus un kvartālus sakoptākus. Izsakot atzinību un lepojoties par paveikto, kopības tiek mudinātas sadarboties, lai veidotu kvalitatīvāku dzīves vidi.

"Gada balva 2024" tiek balstīta uz skaidri definētiem kritērijiem, objektu novērtēšanā piedalīsies 11 nozaru profesionāļi - būvniecības (ainavu arhitekti un pilsētplānotāji) nozares, sabiedrisko organizāciju, pašvaldību un citu jomu profesionāļi, kas iesaistās projektā sabiedriskā kārtā. Vairāk par konkursu: https://majoklis.lv/konkurss/.

Dalība konkursā ir bezmaksas. Gada balvas pieteikumu iesniegšana sāksies 10.jūnijā, bet noslēgsies 16.augustā, kad saskaņā ar konkursa nolikumu, žūrija uzsāks vērtēšanu, lai preses konferencē 11.septembrī nosauktu Gada balvas finālistus. Trīs finālisti katrā no 6 nominācijām cīnīsies par savas nominācijas galveno balvu un viens no finālistiem pretendēs uz galveno Gada balvu "Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024".

Konkursa nominācijas:

  • Gada balva "Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024" ( tiek piešķirta vienam no nomināciju uzvarētājiem);
  • Sakoptākais Rīgas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024;
  • Sakoptākais valstspilsētas (izņemot Rīgu) daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024;
  • Sakoptākais reģionu daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024;
  • Efektīvākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalma risinājums 2024;
  • Caur nezālēm uz rozēm 2024.

Uzvarētāju apbalvošana paredzēta 10.oktobrī, konferences "Mājoklis 2024" ietvaros.

Konferences "Mājoklis 2024" šī gada tēma "Cilvēks. Vide. Mājoklis". Pārfrazējot LR Tiesībsarga pagājušā gada konferencē teikto "…nevis betons, bet cilvēks", konference šogad fokusēsies uz ēku drošības jautājumiem un meklēs efektīvākos praktiskos risinājumus dzīvokļu īpašnieku kopības stiprināšanai un aktīvākai iesaistei savas dzīves vides uzlabošanā.

Latvijā ir aptuveni 1 miljons mājokļu, no kuriem 69% atrodas daudzdzīvokļu mājās. Sadarbība kopīpašuma attiecībās nereti ir liels izaicinājums, taču tieši saliedētas un stipras kopienas veido kvalitatīvu dzīves vidi.

Konkursa rīkotājs ir Latvijas dzīvokļu īpašnieku biedrību asociācija "Mājoklis", kas dibināta 2022.gada augustā, un šobrīd ir lielākā mājokļus pārstāvošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas pārstāv dzīvokļu īpašnieku biedrības, dzīvokļu īpašniekus, komersantus, nozares speciālistus un kvalificētu nekustamā īpašuma pārvaldītāju sagatavojošas izglītības iestādes.

Daudzdzīvokļu ēka. Foto: Paula Čurkste/LETA

Daudzdzīvokļu ēka. Foto: Paula Čurkste/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas