Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Melnais malkas tirgus Latvijā: neesi daļa no tā!

Nodokļu maksāšana ir viens no pamata mehānismiem, kas ļauj veiksmīgi funkcionēt valstij un sabiedrībai kopumā. Diemžēl ir virkne uzņēmēju, kuri izvēlas darboties nelegāli, un īpaši izplatīta šī problēma ir to uzņēmumu starpā, kuru prece ir malka un malkas piegāde. Lūkosim noskaidrot, kāpēc šāda prakse pastāv, kādus riskus un draudus tā sevī ietver, un kur iegādāties malku, ja vēlies to darīt godprātīgi, vienlaicīgi saņemot garantiju par kvalitāti!

Izvairīšanās no nodokļu maksāšanas ir sāpīgs temats daudzās nozarēs

Nav noslēpums, ka ēnu ekonomika ir viena no lielākajām problēmām, kas bremzē Latvijas un arī daudzu citu valstu ekonomikas attīstību. Tās rezultātā samazinās nodokļu ienākumi, kas savukārt nozīmē mazākas pensijas un virkni citu problēmu sociālajā atbalstā un citos aspektos. Daudziem uzņēmumiem nodokļu nemaksāšana diemžēl ir ikdiena, domājot par nedaudz saldāku dzīvi īstermiņā.

Izņēmums nav arī malka un malkas piegāde. Proti, virkne malkas tirgotāju privātpersonām pārdod malku bez PVN jeb pievienotās vērtības nodokļa, līdz ar to šobrīd būtībā norisinās īstens melnais malkas tirgus, kuram pastiprināta vērība būtu jāpievērš arī VID jeb Valsts ieņēmumu dienestam.

Malka bez dokumentiem un PVN – komplektā ar lielu iespēju tikt apkrāptam (un ne tikai)

Diemžēl arī liela daļa cilvēku, kuriem vajadzīga sausa malka maisos, kaltēta malka kastēs vai jebkāda cita veida malka un tās piegāde, izvēlas sadarboties ar uzņēmumiem, kuri būtībā darbojas nelegāli. Jā, dažkārt tas ļauj ietaupīt salīdzinoši nelielu naudas summu šodien, taču šādai izvēlei komplektā nāk virkne mīnusu un risku.

Ja klients malku ir iegādājies bez jebkādiem dokumentiem, viņš, ļoti iespējams, tiks piekrāpts ar piegādātās malkas apjomu vai tās kvalitāti. Ja par to radušās kādas aizdomas, ar pavadzīmi un čeku iespējams vērsties attiecīgajās institūcijās un inspekcijās, tādējādi pierādot, ka apjoms un / vai malkas kvalitāte nav atbilstoša tam, kas norādīts čekā un pavadzīmē. Bez attiecīgajiem dokumentiem šāda iespēja nepastāv.

Kādas ir priekšrocības, iegādājoties malku no atbildīga pārdevēja, kurš maksā PVN?

Tev noteikti jāsaprot, ka pieprasīt maksājuma čeku un pavadzīmi ir pilnīgi normāla darbība! Tas dos gan apjoma, gan kvalitātes garantiju, savukārt gadījumos, kad pircējs jūtas piekrāpts, pastāv iespēja vērsties attiecīgajās instancēs pēc palīdzības.

Būtiska nianse, kuru daudzas personas nezina – pircējs likuma priekšā arī ir atbildīgs par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, iegādājoties preci skaidrā naudā bez čeka vai pavadzīmes. Piebildīsim, ka pievienotās vērtības nodoklis ir jāmaksā ikvienam malkas tirgotājam un pircējam.

Malkas pasaule – uzņēmums, kas malku tirgo oficiāli, garantējot augstvērtīgu kvalitāti

Ja arī tu esi pret melno malkas tirgu un vēlies iegādāties produkciju no tirgotājiem, kuri garantē apjomus un kvalitāti, kā arī maksā visus nodokļus un neizvairās no tiem, pareizā izvēle ir Malkas pasaule. Uzņēmuma piedāvājumā ir:

  • Malka ar piegadi
  • sausa malka maisos;
  • kaltēta malka kastēs jeb strēķos;
  • malka beramkubā;
  • kokogles;
  • granulas;
  • briketes;
  • dažāda veida materiāli iekurināšanai;
  • bērza celmi Bonfire.

Aplūkot daudzveidīgo piedāvājumu un veikt pasūtījumu vari, dodoties uz Malkas pasaule mājaslapas sadaļu E-katalogs. Iegādājoties preci vairumā, pieejama bezmaksas piegāde, savukārt jautājumu gadījumā vari aizpildīt sazināšanās veidlapu, rakstīt uz e-pasta adresi malka@malkaspasaule.com, vai arī zvanīt uz telefona numuru +371 26490239!


Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas