Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Lieldienu pasākumu ceļvedis ģimenēm ar maziem un lieliem svinētājiem

Šūpoļu festivāls Siguldā 2022. gadā. Foto: Ginta Zīverte

Šūpoļu festivāls Siguldā 2022. gadā. Foto: Ginta Zīverte

Šogad Lieldienās mūs lutinās saulīte un silts laiks, līdz ar to daudzi šīs brīvdienas pavadīs ārpus mājas. Lai svētku svinēšana būtu izdevusies “uz visiem 100”, portāls 1188.lv apkopojis dažādus pasākumus visā Latvijā, kur Lieldienu svinēšanas jautrība būs garantēta kā maziem, tā lieliem.

Šūpoļu festivāls Siguldā

No 8. līdz 10. aprīlim Siguldā jau septīto gadu notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls. Tradicionāli būs iespēja izšūpoties dažādās festivāla meistaru radītajās šūpolēs, apskatīt mākslinieku veidotos vides objektus, tomēr šogad festivāls pārsteigs arī ar vairākiem jaunumiem.

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā tiks radīts īpašs Lieldienu objekts - Latvijā lielākais ziedošais zaķis, kas dāvās lielu prieku, apmeklējot festivālu un iemūžinot atmiņas fotogrāfijās.

Vairāk par Siguldas Šūpoļu festivālu lasi šeit.

Kocēnu pavasaris Valmieras novadā

Pirmajās Lieldienās, 9.aprīlī, Kocēnos, pie Kokmuižas pils norisināsies tradīcijām bagātais pasākums "Kocēnu pavasaris 2023" ar svētku tirdziņu un daudzveidīgu aktivitāšu programmu maziem un lieliem apmeklētājiem.

Bērnu priekam ciemos būs ieradušies mini ZOO "Mežiņi" ar lielu un mazu trusīšu saimi. Gaidāms arī svētku koncerts kopā ar Lieldienu Zaķi Žani, kam paralēli darbosies radošā darbnīca "Lieldienotava", kur būs iespēja krāsot olas, rotājot tās ar dabas veltēm un sīpolu mizām un pēcāk tās ietīt krāsainos dzīparos.

Vairāk par Kocēnu pavasari lasi šeit.

Lieldienu pasākumi Jūrmalas novadā

Lieldienu laikā Jūrmala aicina apmeklēt klasiskās mūzikas koncertus kultūras iestādēs, doties pavasarīgās pastaigās, atklājot līdz šim nepamanīto Jūrmalas ieliņās, un izbaudīt pavasara svētku noskaņas Jūrmalas apkaimēs - Majoros, Kauguros un Buļļuciemā.

Lieldienu pasākumu programma ir plaša, sākot no klasiskās mūzikas koncertiem, un beidzot ar Lieldienu ekspedīciju Aspazijas mājā un svinībām zvejnieka sētā.

Vairāk par pasākumu programmu Jūrmalas apkaimē lasi šeit.

Radošās Lieldienu darbnīcas Ventspils zinātnes centrā VIZIUM

No 7. līdz 10.aprīlim Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu interesentu svinēt Lieldienas ģimenes un draugu lokā, baudot radošu gaisotni tematiskajās svētku darbnīcās. Katru dienu centrs piedāvās dažādas Lieldienu tematikas darbnīcas, kurās uz šiem svētkiem varēs lūkoties no zinātnes un tehnoloģiju skatu punkta.

Katrā dienā tematika atšķirsies, līdz ar to apmeklētāji paši var izvēlēties, kuras darbnīcas vēlas apmeklēt labāk.

Vairāk par plašo darbnīcu programmu lasi šeit.

Lieldienu svinības Rīgā

Sagaidot Lieldienas, Rīga aicina ikvienu vērot dabas mošanos un pamanīt pirmos pavasara vēstnešus ne vien pilsētvides noformējumā, bet arī pilsētas kultūras pasākumu programmā – koncertos, Lieldienu lustēs un radošajās darbnīcās Lucavsalā, Mežaparkā un citviet galvaspilsētas apkaimēs.

Lielākais Lieldienu pasākums gaidāms 9. aprīlī Lucavsalas atpūtas parkā, kur no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 gan lieli, gan mazi rīdzinieki varēs baudīt folkloras kopu sniegumu, šūpoties, ripināt olas, darināt purnu būrīšus, piedalīties dažādās spēlēs, iziet “Olpratības ceļu” un ieturēt maltīti piknika zonā.

Tāpat ikviens aicināts apmeklēt dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas pie Mežaparka Lielās estrādes no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00, kur notiks arī Lielo olu krāsošana.

Pirmajās Lieldienās tradicionālā Lieldienu svinēšana no plkst. 15.00 līdz plkst. 16.30 notiks arī Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”.

Vairāk par Lieldienu pasākumiem Rīgā lasi šeit.

Lieldienu svētki Liepājā

Arī Liepājā šogad Lieldienu svētku programma būs plaša – iedzīvotāji tiek aicināti uz koncertiem, radošajām darbnīcām, erudīcijas spēlēm un tirdziņiem.

Liepājas Pētertirgū varēs iegādāties visu svētku svinēšanai nepieciešamo, savukārt Liepājas Latviešu biedrības namā mazie varēs apciemot Lieldienu Zaķi, kā arī samīļot tā mazos radiniekus no Tukuma novada zemnieku saimniecības “Lejaskroķi”.

Ar Liepājas Lieldienu pasākumu klāstu vari iepazīties šeit.

Pasākumi Mārupes novadā

Mārupes novadā gan mazie, gan lielie varēs piedalīties dažādās aktivitātēs un pasākumos līdz pat 14. aprīlim.

Gaidāmi tādi pasākumi kā Lieldienu gaidīšanas rīts mazuļiem Spuņciemā ar piepūšamajām atrakcijām un Lieldienu zaķi, leļļu teātra izrāde Mārupes kultūras namā, meistardarbnīca Mārupes novada bibliotēkā, un daudz kas cits.

Vairāk par pasākumiem Mārupes novadā lasi šeit.

Svini Lieldienas kopā ar Bauskas Kultūras centru

Pirmajās Lieldienās, 9.aprīlī, no plkst.11:00 līdz plkst.15:00 Bauskas Kultūras centra pagalmā (Kalna iela 18) tiks iekārtota “Lieldienu Pietura” ar krāsu labirintu, fotomirkļiem un spēlēm kopā ar Zaķa Garauša kungu, taču Otrajās Lieldienās, 10.aprīlī, Bauskas Tautas teātris bērnus aicinās uz kopīgām rotaļām iestudējumā "Neparastais groziņš".

Vairāk par Bauskas kultūras centra organizētajiem pasākumiem lasi šeit.

Piedzīvojumu spēle Daugavpils Forštates kultūras namā

Otrajās Lieldienās, 10. aprīlī, plkst. 14.00 Forštates kultūras nams (Vidzemes iela 41a) aicina jautri pavadīt laiku un mesties piedzīvojumu spēlē “Zaķa Oto meklējumos”. Metot lielo Lieldienu kauliņu, pildot dažādus uzdevumus un atbildot uz āķīgiem jautājumiem, dalībniekiem būs iespēja atrast nerātno zaķi Oto un tikt pie galvenās balvas.

Vairāk par pasākumiem Daugavpilī lasi šeit.

Šūpoļu festivāls Siguldā 2022. gadā. Foto: Ginta Zīverte

Šūpoļu festivāls Siguldā 2022. gadā. Foto: Ginta Zīverte

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas