Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Līgatnes slepenais Padomju bunkurs - izcila tematiskā ballīte vai ekskursija

Līgatnes Slepenais Padomju bunkurs, Foto:1188

Līgatnes Slepenais Padomju bunkurs, Foto:1188

Vai esi pabijis Līgatnes slepenajos Padomju bunkuros? Ja vēl neesi – tad šī ir lieliska ideja vasaras izskaņas un rudens sezonas atzīmēšanai! Ieeja šajā slepenajā objektā atrodas rehabilitācijas centra “Līgatne” ēkā – ne velti agrāk bunkuru segvārds bija “pansionāts”. Turklāt uz bunkuru ved pavisam necilas durtiņas, kas atrodas foajē – šķietami tā ir vienkārša kāpņu telpa. Neliels kāpiens uz leju un tad paveras durvis uz vēsturi.

Uzreiz brīdinu – ja plāno apmeklēt padomju slepeno bunkuru, noteikti nodrošinies ar siltu apģērbu vai jaku, jo pazemē būs auksti un ekskursija patiešām ir pietiekami gara, lai paspētu nosalt. Taču tā ir bezgala interesanta.

Šauri gaiteņi, zaļas sienas, nedaudz drūma noskaņa – te ir saglabāts viss nepieciešamais aprīkojums. Ar aizrautību vērojam un tveram katru gides teikto vārdu un jāteic, ka bija lietas, kuras atklājām par jaunu. Taisni apbrīnojami, cik pārdomāts te viss ir bijis un kādiem iespējamajiem scenārijiem padomju vara bija gatavojusies. Šeit ir specifiskas ūdensapgādes iekārtas, dezinfekcijas telpas, kur mazgāties un attīrīt apģērbu, ir īpašas kondicionēšanas iekārtas, valstsvīru kabineti ar oriģinālo aprīkojumu.

Interesanti, ka viss ir darba kārtībā – pat telekomunikāciju bloki, kas bija paredzēti, lai nodrošinātu tiešos sakarus ar Maskavu un Kremli, ģeneratori, pat atpūtas telpa ar skaņuplatēm, kas patiešām skan!

Iespēja ieturēt pusdienas īstā padomju stila ēdnīcā (tās gan ir iepriekš jāpiesaka), kā arī piemērīt gāzmasku, paklausīties aizgājušo laiku popmūziku u.c.

Starp citu – šī ir arī lieliska vieta tematisko ballīšu rīkošanai. Un kādēļ gan neierasties uz šejieni padomju gadiem atbilstošā apģērbā, lai vēl vairāk paspilgtinātu šo piedzīvojumu?

Ja plāno apmeklēt Līganti – droši vari ieplānot arī nakšņošanu tepat rehabilitācijas centra “Līgatne” viesnīcā esošajos numuriņos. Centrs piedāvā ļoti daudz iespēju aktīvai atpūtai – te ir iespējams iznomāt velosipēdus un izbraukāt gleznaino līgatnes apvidu, nūjošanas iespējas, piknika un ugunskura vietas. Ja vēlies – ir iespējas arī apmesties telšu vietās.

Ko vēl redzēt Līgatnē:

1. Līgatnes dabas takas, kurās mitinās gan pūces, gan lāči, aktīvi vāverēni u.c. zvēriņi

2. Līgatnes vīna darītava, kas piedāvā apmeklēt vīna degustācijas pagrabiņu vai baudīt romantisku vakaru

3. Vienkoču parks – lieliska pastaiga pa mežu, aplūkojot koka maketiņus un figūras

4. Karošu darbnīca, kurā no koka top dažādi suvenīri un sadzīves priekšmeti

5. Līgatne ir vienā no TOP3 laivošanas maršrutiem pa Gauju

6. Līgatnes papīrfabrika un papīrfabrikas ciematiņš

7. Līgatnes pārceltuve – kurā ar plostu ir iespējams nonākt Gaujas otrā krastā pat ar visiem spēkratiem!

8. Pagrabi klintīs – joprojām pārsteidzoši, daudzos no tiem vēl šobrīd tiek uzglabāti ziemas krājumi.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Līgatnes Slepenais Padomju bunkurs, Foto:1188

Līgatnes Slepenais Padomju bunkurs, Foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas