Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Logu maiņa – brīdis, kad jāpadomā arī par aizsardzību pret zagļiem

Plānojot logu nomaiņu, visbiežāk tiek apsvērtas pamatfunkcijas – logam jāienes telpā pietiekams apgaismojums, jābūt atveramam, jānodrošina gaisa apmaiņa, kā arī jāatbilst noteiktām dizaina prasībām. Paradoksāli, ka tieši šīs minētās lietas nereti arī padara logus par visvājāko ēkas posmu – caur logu ir samērā viegli ielauzties. Stiklu var izsist, prasmīgs garnadzis ātri var atlauzt standarta loga vērtni . Īpaši neomulīgi to apzināties, ja dzīvo privātmājā vai pirmā stāva dzīvoklī. Tādēļ, izvēloties logus, obligāti jāpadomā arī par tādiem papildu drošības pasākumiem kā logu pretuzlaušanas furnitūra.

Kādi ir varianti, lai padarītu logus drošākus pret ielaušanos?

Logi, kuri aprīkoti ar izturīgu un zagļu drošu furnitūru, vizuāli no parastajiem logiem neatšķiras. Taču rūpīgāk papētot, varēs ieraudzīt vairākas īpašas detaļas, kas palīdz novērst ielaušanos Tavā mājoklī:

Pretuzlaušanas furnitūras fiksēšanās tapiņa ir sēnes formā. Logu aizverot, tapiņas izvirzītā daļa tiek nofiksēta ar atbilstošu nosedzošu pretplāksni un nav izceļama ar vienkāršu instrumentu (laužņa, skrūvgrieža) palīdzību.

RC1, RC2 drošības klases pretuzlaušanas komplektācijā ir iekļauta arī preizurbšanas plāksne pretī rokturim, kā arī Secustic sistēmas rokturis, kas apgrūtinās loga atvēršanu no ārpuses.

RC (RC = resistance class) ir standartos DIN EN 1627 definētas pretestības klases. Tās nosaka, kā norādītās drošības klases logs spēj izturēt zagļa ķermeņa spēku, kā arī manipulācijas ar vienkāršiem darbarīkiem (skrūvgriezis, plakanknaibles) noteiktu laika brīdi. Jo augstāka klase, jo sarežģītāku iedarbību ilgāku laiku spēj izturēt logs.

• Jāņem vērā, ka logi, kas daļēji vai pilnīgi atstāti vēdināšanas režīmā, nekad nebūs droši pret ielaušanos. Tieši tāpēc RC1 un augstākas drošības klases logiem ar pretuzlaušanas furnitūru nav iespējama mikrovēdināšanas pozīcija.

· Lai stiklu nebūtu tik viegli sasist, izmanto speciālu laminētu stiklu - tas sastāv no diviem vai vairākiem stikliem, starp kuriem ir plēve. Drošības līmenis ir atkarīgs no stiklu un tos savienojošās plēves biezuma. Šāds stikls ieteicams arī pašu drošībai, jo pasargās no savainošanās, piemēram, bērnam ieskrienot stiklā. Drošiem logiem ieteicamā laminēto stiklu klase ir P2A vai vislabāk P4A.

Rokturis ar pogu vai atslēgu – gadījumā, ja stikls tomēr ir izsists, apgrūtinās roktura pagriešanu caur radušos caurumu.

Drošības uzlabošana jau iemontētiem logiem

Ja logu uzstādīšanas laikā neesi pievērsis uzmanību logu drošībai, bet vēlreiz tos mainīt tuvākajā laikā neplāno, tad ir vairāki veidi, kā pasargāt sevi no zagļiem.

· DEFAS – logu sargs

Vienkāršākais risinājums ir izmantot DEFAS drošības slēdžus. Tā ir kompakta iekārta, kas derēs gan logiem, gan balkona durvīm un pasargās tos no uzlaušanas (loga vērtnes atspiešanas vaļā) ar laužņa palīdzību. Šie drošības slēdži ir neticami izturīgi – viens slēdzis var izturēt pat 1800 kg lielu spiedienu. Visefektīvāk ir izvietot četrus drošības slēdžus - uz visiem loga vai balkona durvju stūriem, padarot logu pat par 3 reizēm izturīgāku pret atlaušanu. Jāņem gan vērā , ka Tev būs nepieciešama vismaz 3cm brīva rāmja daļa, lai varētu pielikt šādu drošības slēdzi.

Ja svarīga ir ne tikai drošība, bet arī loga dizains, tevi iepriecinās ziņa, ka DEFAS logu slēdži ir pieejami ne tikai balti, bet arī dažādās krāsās, tādējādi tos iespējams pieskaņot pie mājokļa. Slēdži pieejami gan dzelteni, gan gaiši brūni, tumši brūni vai pelēki.

Logu pretizsišanas plēve – Jau gatavam logam var uzlīmēt speciālu drošības plēvi. Atkarībā no biezuma tā var pasargāt no stiklu izsišanas dažāda spēka iedarbības rezultātā.

· Loga standarta furnitūras maiņa pret drošu pretuzlaušanas. Lai padarītu sev dzīvi ērtāku un ikdienā nebūtu jāveic DEFAS slēdžu virināšana, iespējams standarta veida logu furnitūru pilnībā nomainīt uz drošu pretuzlaušanas variantu. Salīdzinot ar DEFAS uzstādīšanu, tas gan būs dārgāk.

Kur meklēt logu drošības risinājumus

Lai uzstādīt logu sargu –DEFAS, vajadzīga vien prasme apieties ar urbi un vēlēšanās, tomēr veikt logam pilnu vai daļēju furnitūras maiņu – labāk uzticēt profesionāļiem.

Procesā ir daudzas nianses, kuras pārzinot, ir iespējams panākt maksimālu efektu un padarītu zaglim iespējamu ielaušanos maksimāli neērtu. Savukārt, ja uzstādītā furnitūra nav korekti izvēlēta vai uzstādīta – tā nebūs efektīva. “Labo Logu Aģentūra” pārstāvji norāda, ka ir ļoti būtiski nepārtraukti interesēties par jaunumiem nozarē un regulāri izglītot un apmācīt savus darbiniekus, lai varētu atrisināt pat vissarežģītākās situācijas. Uzņēmums piedāvā gan konstrukciju izgatavošanu, montāžu, aiļu apdari, logu un durvju apkopi, stikla paketes izgatavošanu un nomaiņu, kā arī citus pakalpojumus.


Jaunbūves logi, Labo logu aģentūra

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas