Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Mājas drošības kontrolsaraksts: 9 padomi, kā pasargāt māju no ielaušanās

Māja. Foto: Pexels

Māja. Foto: Pexels

Pasargā savu māju no ielaušanās savs prombūtnes laikā, veicot dažas vienkāršas darbības.

Nostiprini durvis un logus

Durvju un logu aizslēgšana ir pirmā un vienkāršākā aizsardzība pret iebrucējiem mājās, bet cik daudzi no mums to dara konsekventi? Kramplauži bieži meklē vieglus mērķus, un neaizslēgtas durvis vai logs ir tieši tāds. Pat tad, kad esi mājās, ir laba prakse tos turēt aizslēgtus, vismaz gulēšanas laikā. Un, izejot no mājas, vēlreiz pārbaudi durvis un pirmā stāva logus, lai pārliecinātos, ka tie visi ir nostiprināti. Papildus drošība logiem nekad nenāk par ļaunu! Te var noderēt arī slēdzamie logu rokturi.

Dažas ierīces var arī palīdzēt izsekot ieejām: durvju / logu sensori var izsekot, vai durvis vai logi ir palikuši atvērti, un viedās slēdzenes var ieplānot automātiskai bloķēšanai noteiktā laikā.

Atjaunini durvju slēdzenes

Durvju un logu bloķēšana var nebūt pietiekama, ja nav augstas kvalitātes slēdzenes. Pirmkārt, pārliecinies, ka visām ārdurvīm ir stiprinājums, kas apgrūtina iebrucēju ielaušanos. Pie reizes pārliecinies, ka durvju rāmji un eņģes ir pietiekami izturīgi, lai izturētu ielaušanās mēģinājumu - vecākas durvis vai atsegtas eņģes var radīt nevajadzīgu risku, kas nāk par labu kramplaužiem. Visbeidzot, kā jau minēts iepriekš, varat atjaunināt durvju slēdzenes uz viedajām slēdzenēm, kuras varat ieslēgt attālināti.

Ierīko mājas drošības sistēmu

Mājas drošības sistēmas uzstādīšana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā novērst iebrucēju iekļūšanu un brīdināt īpašuma saimnieku, ja ir notikusi ielaušanās. Mājoklī, kurā nav drošības sistēmas, ir aptuveni trīs reizes lielāka iespējamība ielauzties. Ja iebrucējs pamanīs drošības kameru vai zīmi, kas norāda, ka īpašumā ir ierīkota drošības sistēma, viņš, iespējams, paies garām Tavam īpašumam.

Mājas drošības sistēma var arī brīdināt, kad kāds ir ielauzies Tavā īpašumā. Drošības kameras brīdina, ja pagalmā vai telpā ir kustība, un durvju / logu sensori ziņo, vai kāds ir ienācis caur logiem vai durvīm.

Glabājiet vērtīgas lietas paslēptas

Daži zagļi var laicīgi noskatīt potenciālos mērķus, nodrošinot, ka tie nokļūst mājās, kur viņi var iegūt vērtīgas lietas. Tā rezultātā labāk izvairīties no dārgo priekšmetu turēšanas tur, kur iebrucēji tos var viegli redzēt, ejot garām. Piemēram, izvairies no dārgu instrumentu vai velosipēdu atstāšanas brīvā dabā un neatstāj dārgu elektroniku, somiņas, rotaslietas utt. atvērtu logu priekšā.

Uzstādi āra apgaismojumu

Zagļi nevēlas justies kā izstādē, ielaužoties mājā, un āra apgaismojums var palīdzēt to izdarīt. Tā kā šie noziegumi bieži ir iespēja, āra gaismas var mudināt iebrucēju turpināt kustību. Tā vietā, lai visu laiku turētu āra gaismu ieslēgtu, apsver iespēju ieguldīt kustības sensoru apgaismojumā. Ienākot pagalmā, gaisma aizturēs iebrucēju un, iespējams, nobiedēs, pietam, būs vieglāk pamanīt un saprast, ka kāds rosās pa pagalmu.

Turi ciet savu garāžu

Cilvēki pieliek daudz pūļu, lai aizsargātu savas mājas, bet bieži vien pilnībā aizmirst par savām garāžām. Diemžēl tas var būt vienkāršs veids, kā iekļūt mājās. Pirmkārt, pārliecinies, vai visas garāžas parastās durvis un logi ir bloķēti. Pēc tam apsver iespēju glabāt garāžas durvju atvērēju (pulti) mājā, nevis automašīnā, kur kāds to varētu nozagt. Visbeidzot, Tev vajadzētu arī turēt aizslēgtas iekšdurvis no garāžas līdz mājām. Tādā veidā, ja kāds tomēr iekļūst garāžā, viņš joprojām nevarēs tik vienkārši iekļūt Tavās mājās.

Tāpat kā ar durvju slēdzenēm, ir iespēja iegādāties arī modernu garāžas durvju atvērēju: šīs ierīces ļauj pārbaudīt garāžas statusu, kamēr esi prom, kontrolēt to attālināti un ieplānot tā slēgšanu noteiktā laikā.

Pārdomā, kur slēp rezerves atslēgu

Ja Tev ir paslēpta atslēga zem paklāja vai puķu poda, ir pienācis laiks to pārdomāt. Iebrucēji zina šīs populārās rezerves atslēgu slēptuves, un tās ir pirmās vietas, kuras viņi apskatīs. Ja Tev ārpus mājas ir nepieciešama rezerves atslēga, meklē drošākas alternatīvas, piemēram, slēptu kombinēto slēdzenes kārbu vai vismaz diskrētu vietu tālu no durvīm.

Tēlo, ka kāds ir mājās

Lielākā daļa laupītāju nevēlas iekļūt mājā, kad esi tur. Viņi drīzāk atrod tukšas mājas un pēc iespējas ātrāk tiek iekšā un ārā. Tādēļ viens no labākajiem veidiem, kā novērst iebrucējus, ir panākt, lai vienmēr izskatās, ka kāds ir mājās.

Darba dienas laikā tas var ietvert iekšējā apgaismojuma atstāšanu vai televizora ieslēgšanu. Kad esi prom uz ilgāku laika periodu, piemēram, atvaļinājumu, pārliecinieties, ka kaimiņš vai ģimenes loceklis savāc Tavu pastu, jo pasta krājumi var būt zīme, ka mājas īpašnieks uz laiku ir aizgājis.

Viedās gaismas var radīt vēl pārliecinošāku efektu: daudzus apgaismojumus var ieprogrammēt periodiski ieslēgt un izslēgt.

Apsver iespēju iegādāties seifu

Ideālā pasaulē iebrucēji nekad neiekļūs mājās, un tāpēc Tev nekad nebūs jāuztraucas par to, ka vērtīgās lietas tiek nozagtas. Diemžēl mēs nedzīvojam ideālā pasaulē. Ja ir iespēja, ka iebrucējs patiešām iekļūst Tavā mājā, Tu noteikti vēlies pārliecināties, ka viņi nozags pēc iespējas mazāk.

Vispirms apsver iespēju iegādāties seifu vai slēdzamo kasti, kur glabāt tādas lietas kā skaidru naudu, rotaslietas, svarīgus dokumentus un citas lietas, ar kurām nevēlaties, lai zaglis iet prom. Attiecībā uz lielākiem priekšmetiem, piemēram, elektroniku, var padarīt tos grūtāk nozagt, ievietojot tos slēptā vietā, kad neizmanto. Zagļi vēlas visu izdarīt pēc iespējas ātrāk, tāpēc var palīdzēt pat mazākais rīcības līdzeklis, kas samazinās Tavu lietu zagšanu.

Lasi arī:

Māja. Foto: Pexels

Māja. Foto: Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas