Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Mājsēde: Cik cilvēki drīkst pārvietoties ar taksometru no 21. oktobra?

Taxi, Photo by JavyGo on Unsplash

Taxi, Photo by JavyGo on Unsplash

Saskaņā ar valdības lēmumu, mājsēdes laikā, iedzīvotāji nedrīkstēs atstāt savu mājvietu vai uzturēšanās vietu no 21.oktobra plkst. 20.00 līdz 15.novembra plkst. 5.00. Mājsēdes mērķis ir pēc iespējas apturēt galveno Covid-19 izplatības ceļu - klātienes kontaktēšanos.

Kāda būs pārvietošanās mājsēdes laikā?

Lai atrastos ārpus savas dzīvesvietas, iedzīvotājiem jābūt personu apliecinošam dokumentam un aizpildītam apliecinājumam (jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, adrese, dzīves vietas atstāšanas iemesls un laiks), kas pēc pieprasījuma jāuzrāda Valsts policijas vai pašvaldību policijas pārstāvjiem. Saskaņā ar valdības lēmumu, gadījumos, ja persona atradīsies ārpus savas dzīvesvietas bez pamatota iemesla un nevarēs uzrādīt dzīvesvietas atstāšanas iemesla apliecinājumu, Valsts policija un pašvaldību policija būs tiesīga piemērot sodu.

Pārvietošanās ārpus dzīves vietas mājsēdes laikā atļauta iedzīvotājiem, lai pildītu darba pienākumus, dotos uz un no darba vai dienesta vietas, tostarp arī darba devēja nodrošinātā transportā. Šādos gadījumos apliecinājumā ir jānorāda informācija par darba devēju (nosaukums, adrese, kontaktpersona, tālrunis saziņai).

Tāpat drīkst pārvietojoties, lai saņemtu ārstniecības pakalpojumus, tostarp arī veterinārmedicinīskos pakalpojumus dzīvnieku aprūpei un doties uz diennakts aptiekām.

Ieceļojot, varēs doties uz savu dzīvesvietu, izceļojot - uz ostu, lidostu, autoostu, dzelzceļa staciju

Personām, kas ieceļojušas Latvijā no ārvalstīm un dodas uz savām dzīvesvietām vai arī dodas uz ostu, lidostu, autoostu vai dzelzceļa staciju, lai izceļotu no valsts, ir jābūt biļetei vai citam braucienu apliecinošam dokumentam. Tāpat atļauts sagaidīt ieceļotāju, kas atgriežas no ārvalstīm un nogādāt to dzīvesvietā, uzrādot braucienu apliecinošu dokumentu.

Kas jāievēro pārvietojoties ar taksometru mājsēdes laikā?

Mājsēdes laikā, iedzīvotāji varēs izmantot arī taksometra vai pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili pakalpojumus, lai primāri nokļūtu savā darba vietā vai lai atgrieztos savā dzīvesvietā, tai skaitā no ostas, lidostas, autoostas un dzelzceļa stacijas. Taksometra vai pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili pakalpojumus varēs izmantot arī neatliekamos gadījumos, piemēram, lai nokļūtu ārstniecības iestādē, dotos uz aptieku.

Vienlaikus noteikts, ka varēs braukt viens pasažieris vai vienas mājsaimniecības locekļi, vai pasažieris kopā ar nepilngadīgu bērnu vai personu, kurai nepieciešama asistenta palīdzība. Minētie nosacījumi attiecas arī uz pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglajiem automobiļiem.

Aktuāli arī:

Taxi, Photo by JavyGo on Unsplash

Taxi, Photo by JavyGo on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas