Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Namu pārvaldīšana: Pazīmes, kas liecina, ka laiks mainīt pārvaldnieku!

Namu pārvaldnieks, Image by mastersenaiper from Pixabay

Namu pārvaldnieks, Image by mastersenaiper from Pixabay

Profesionāla un pārdomāta namu pārvaldīšana ir garants, ka par Tavu mājokli parūpēsies pienācīgi. Diemžēl nereti saskaramies ar namu pārvaldniekiem, kas ir negodprātīgi un namu pārvaldnieka statusu izmanto sev izdevīgos nolūkos. Lūk, kādas pazīmes liecina, ka laiks mainīt namu pārvaldnieku!

Namu pārvaldnieks pilnvērtīgi neatskaitās par izlietotajiem līdzekļiem

Par negodprātīgu namu pārvaldīšanu liecina, ja pārvaldnieks neatrāda iedzīvotājiem pilnu atskaiti par iegūtajiem un izlietotajiem mājas līdzekļiem un par veiktajiem remontiem. Vismaz vienu reizi gadā namu pārvaldniekam ir pilnībā jāatskaitās par visiem izlietotajiem līdzekļiem, uzrādot precīzus aprēķinus un čekus, pavadzīmes. Ja iedzīvotāji pieprasa atskaiti par izmantotajiem līdzekļiem un remonta darbiem uzrādīt biežāk, tas namu pārvaldniekam jāņem vērā un pēc pieprasījuma ir jāatskaitās. Pēc pirmā pieprasījuma, atbilstoši likumam, namu pārvaldniekam jāiepazīstina ēku, dzīvokļu īpašniekus ar visiem rēķiniem, tāmēm un jebkuriem dokumentiem no mājas lietas.

Netiek ņemti vērā iedzīvotāji

Labam namu pārvaldniekam ir jāņem vērā dzīvokļu un māju īpašnieku vēlmes, lūgumi, prasības. Ja ēkas pārvaldnieka neņem vērā attiecīgā nama iedzīvotājus, nespēj izrunāties un rast labāko risinājumu par attiecīgo jautājumu, bet sniedz vien formālas atbildes, arī tad vērts apdomāt alternatīvu esošajam namu pārvaldniekam.

Namu pārvaldnieks piestāda neskaidrus rēķinus

Ja rodas situācija, kad tiek saņemti rēķini ar neskaidriem maksājumiem, piemēram, par ūdens zudumiem, namu pārvaldniekam skaidri un precīzi jāizskaidro šādu rēķinu cēloņi. Par negodprātīgu namu pārvaldnieku nereti liecina situācijas, kad tas nevēlas izskaidrot šādus rēķinus. Attiecīgajos gadījumos iedzīvotājiem jāraksta iesniegums ar lūgumu veikt izpēti, piemēram, ūdens zudumam. Ja namu pārvaldnieks joprojām nevēlas paskaidrot neparastos maksājuma pieprasījumus, tad būtu vērts meklēt citu apsaimniekotāju.

Namu pārvaldnieks nemaksā tālāk iedzīvotāju iemaksāto naudu

Gadās, kad iedzīvotāji godprātīgi veic rēķinu samaksu ik mēnesi, bet kādu dienu pēkšņi saņem brīdinājumus, piemēram, no Rīgas siltuma vai Rīgas ūdens par lielu parādu esamību. Tas liecina par to, ka namu apsaimniekotājs šo iedzīvotāju iemaksāto naudu nepārmaksā tālāk atbilstošajām iestādēm jeb pakalpojumu piegādātājiem.

Namu pārvaldnieks nepietiekami rūpējas par ēku

Grauzēji un insekti pagrabos, tekošs jumts, netīras kāpņu telpas, aukstums no sienām un citas sadzīviskas lietas, kas būtiski traucē iedzīvotājiem mierīgi dzīvot, ir pārvaldnieka ziņā. Labam pārvaldniekam jārūpējas ne tikai par laicīgu remontu un mājas siltināšanu, jumta nomaiņu, bet arī par kārtību, tīrību un nepieciešamības gadījumā arī par deratizāciju un dezinsekciju! Turklāt namu pārvaldniekam būtu jārada situācija, lai arī iedzīvotāji akceptē paveikto darbu, piemēram, ir klāt veikto remontdarbu pieņemšanas brīdī. Arī tukši solījumi risināt problēmsituācijas, kas velkas mēnešiem vai pat gadiem ilgi liecina, par to, ka laiks meklēt jaunu pārvaldnieku.

Pārvaldnieks reaģē novēlināti

Ja rodas avārijas situācijas dzīvoklī vai citur ēkā un ēkas piederošajā teritorijā, piemēram, kanalizācijas pārplūde, bet pārvaldnieks novēlināti reaģē, piesiastot meistarus pēc vairākiem pieprasījumiem vai pat dienām ilgi, liecina par nekompetenci savā jomā vai nevēlēšanos pilnvērtīgi pildīt savus amata pienākumus.

Mājas pārvaldnieks ļauj iedzīvoties parādniekiem

Protams, dzīvē gadās situācijas, kad mājas iedzīvotāji nespēj laiku nomaksāt rēķinus. Tomēr nereti ir tādas situācijas, kad kāds no daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem nemaksā rēķinu ļaunprātīgi, kā rezultātā kopējās izmaksas nākas segt pārējiem iedzīvotājiem. Labam namu pārvaldniekam jāprot komunicēt arī ar parādniekiem un jāvada sarunas ar attiecīgajiem iedzīvotājiem, jāpalīdz meklēt risinājumi, lai neveidojas lieli parādi. Namu pārvaldniekam jāspēj strādāt ar šādiem lielo parādu radītājiem un arī jāspēj vērsties tiesā, ja nepieciešams.

Ja esi Ogres vai Salaspils iedzīvotājs, un meklē godprātīgu namu pārvaldnieku, kura darbības laikā māja tiks uzturēta izcilā kārtībā un iedzīvotājiem nebūs jāraizējas par nama apsaimniekošanu, izvēlies SIA “Namu pārvaldīšana”!

Namu pārvaldnieks, Image by mastersenaiper from Pixabay

Namu pārvaldnieks, Image by mastersenaiper from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas