Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Neapdomīgs motociklista manevrs rada saspīlētu situāciju uz Salu tilta

Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Ceļu satiksmē brīžiem pārgalvīgi ir ne vien autobraucēji, bet arī motociklisti. Situācijas mēdz būt tik pārsteidzoši bīstamas, ka dažkārt atliek vien brīnīties, kā no tādām var tikt cauri sveikā. Apmēram tāds incidents noticis uz Salu tilta, ziņo raidījums “Degpunktā”.

Braucot uz Rīgu un šķērsojot Salu tiltu, autovadītājam Aivaram nācās saskarties ar nepatīkamu un bīstamu situāciju, ko izraisīja motobraucējs, kurš pēkšņi veica pārdrošu manevru, riskējot gan ar savu, gan ar citu dzīvību. Galvaspilsētas viesis atceras šo notikumu.

“Redzēt jau neko nevarēja, viņš pēdējā mirklī ļoti lielā ātrumā… Ja man jau 70, viņam ātrums noteikti bija virs 70, un tev pēkšņi vienkārši gar degunu mašīnai nobrauc. Tur pat reakcijas laiks bija ļoti minimāls. Tikai acis izpletās – vauu! Kā tā var darīt?”

“Nē, es nebremzēju, nepaspēju pat nobremzēt. Es uzskatu, ka viņš varēja mierīgi laikus jau sabremzēt un neapdzīt tā pēkšņi, pēkšņi izdomājis nogriezties lejā uz Bauskas ielu, Bauskas apli. Ja viņš būtu pabraucis garām, nu, lai pabrauc garām tam krustojumam, aizbrauc tālāk apgriezties un brauc atpakaļ, nevis nobrauc gar degunu, it sevišķi džipam ar piekabi, kurā ir krava iekšā,” notikumu atminas Aivars.

Lai izprastu motobraucēja rīcību, tika jautāts ceļu satiksmes eksperta Jāņa Vanka viedoklis, lai saņemtu profesionālu vērtējumu. “Drošas braukšanas skolas” vadītājs Jānis Vanks, apstiprināja, ka motobraucēja manevrs bija pārgalvīgs. Viņš nevar saprast, kāpēc motobraucējs riskēja ar savu dzīvību kā mazāk aizsargātu satiksmes dalībnieku. Viņš aicina visiem ņemt vērā citus ceļa lietotājus un izvairīties no pēkšņiem un pārlieku riskantiem manevriem, kas citiem var būt neparedzami.

Katru gadu Latvijā tiek reģistrētas vairākas avārijas, kurās motocikli ir iesaistīti ar letālām sekām. Tikai pāris dienas atpakaļ uz Bauskas šosejas autobusa sadursmē gāja bojā motocikla vadītājs un pasažieris. Jānis aicina visus apdomāt riskus un novērtēt, vai neliela laika ietaupījuma ziņā ir vērts riskēt ar dzīvību. Viņš aicina motobraucējus braukt, galvenokārt, domājot par savu drošību.

Jānis dalās ar dažiem vienkāršiem un pašsaprotamiem ieteikumiem, kas palīdzēs izvairīties no negadījumiem. Svarīgi ir pareizi pozicionēt motociklu, lai citi satiksmes dalībnieki to redzētu, neiekļūt aklajās zonās un izvairīties no asiem un pārlieku riskantiem manevriem.

Motobraucēji bieži vien tiecas pēc adrenalīna, taču šo pieredzi noteikti var iegūt arī citos veidos, nevis braucot ar pārāk lielu ātrumu vai veicot neapdomātus manevrus uz ceļiem. Latvijā ir daudz sacīkšu trasu, kurās droši var izmēģināt motocikla vadīšanu un gūt prieku no tā, kā valdīt motociklu, tajā pašā laikā sagatavojoties dažādām situācijām. Par vienu stundu ilgu trases izmantošanu parasti jāmaksā aptuveni 20–25 eiro.


Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas