Lai palīdzētu slimniekiem atlabt, arvien biežāk Latvijā izmanto kanisterapiju jeb darbošanos ar speciāli apmācītiem suņiem. Tā uzlabo cilvēka labsajūtu, spējas un galvenais – veselību. Visbiežāk šī metode palīdz mazajiem pacientiem un senioriem. Kanisterapija par ikdienu kļuvusi Madlienas pansionāta iemītniekiem, vēsta raidījums “360 Ziņneši”.
Kali un Vudū pansionātā mītošos seniorus apciemo ik mēnesi. Par kanisterapijas efektivitāti šeit nevienam neesot šaubu. Suns nav ārsts, taču ir izcils palīgs, kurš motivē darboties.
“Man ļoti patīk. Tas iespaido manu veselību un garastāvokli,” atzīst pansionāta iemītniece Lilita.
Arī Vera ļoti novērtē kanisterapiju: “Labāk nevar būt! Ka tik katru dienu mēs šitā varētu ņemties!”
Suņi palīdz ne tikai atveseļošanās procesā no fiziskām kaitēm, bet arī psiholoģiskām. To norāda arī kanisterapijas speciālists Ģirts Vilks: “Spilgtākais piemērs ir no šī paša pansionāta. Mēs pirmo reizi kad atnācām ciemos, viena dāma sāka runāt. Vienkārši viņa šeit dzīvoja un negribēja runāt, bet atnāca suns, un viņa sāka.”
Taču viss nozarē nebūt neesot tik rožaini. Klientiem jāuzmanās no pašpasludinātiem kanisterapeitiem.
“Piedalāmies dažādās cenu aptaujās un iepirkumos, un tur joprojām mēdz pieteikties cilvēki, kuriem nav ne zināšanu, ne sakārtotas dokumentācijas,” problēmu izceļ Vilks.
Tāpēc svarīgi – pirms nolīgstat darbam kanisterapeitu, pārliecinieties, ka viņš var uzrādīt gan savu, gan suņa apmācību sertifikātu.
Lai situāciju varētu kontrolēt arī valstiskā līmenī, nozares pārstāvji kopā ar atbildīgajām institūcijām izstrādā vadlīnijas.

Foto: Ekrānuzņēmums no sižeta