Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

No 1. maija Latvijas iedzīvotāji dabasgāzi varēs iegādāties arī no igauņiem

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Saskaņā ar grozījumiem Enerģētikas likumā, no šī gada 1. maija mājsaimniecībām Latvijā būs pilnībā atvērts dabasgāzes tirgus, kas nozīmē “Latvijas gāzes” monopola beigas. Zināms, ka dabasgāzi piedāvās arī Igaunijas dabasgāzes un elektroenerģijas pārdevēja “Eesti gaas” meitaskompānija Latvijā SIA “Elenger”, vēsta LSM.lv

Saskaņā ar grozījumiem Enerģētikas likumā normatīvais regulējums papildināts ar jēdzienu “universālais pakalpojums”, t. i., garantētas tiesības uz dabasgāzes piegādi noteiktā kvalitātē par viegli un skaidri salīdzināmu un pārskatāmu cenu.

Tādējādi, līdzīgi kā elektroenerģijas apgādē, arī dabasgāzes tirgotājiem pakalpojuma piedāvājumos mājsaimniecību lietotājiem būs jāiekļauj universālā pakalpojuma piedāvājums.

Latvijā pašlaik mājsaimniecībām dabasgāzes piegādes nodrošina divi uzņēmumi – "Latvijas gāze" un "Latvenergo". No 1. maija šajā segmentā iesaistīsies arī "Elenger", kas jau apmēram piecus gadus Latvijā piegādā gāzi uzņēmumiem. "Elenger" sašķidrināto dabasgāzi piegādā tieši no ražotāja – Norvēģijas kompānijas "Equinor" – un uzņēmumam ir piekļuve abiem mūsu reģiona sašķidrinātās dabasgāzes termināļiem – Klaipēdā un Inko Somijā.

Uzņēmuma piedāvātie tarifu aprēķini varētu uzrunāt lielu daļu latviešu – "Elenger" no 1. maija piedāvās divus tarifus – elastīgo tarifu 6,7 centi par kilovatstundu un fiksēto tarifu – 7,7 centi par kilovatstundu. Savukārt gāzei ēdiena gatavošanai plānotais tarifs ir 11,5 centi par kilovatstundu.

Salīdzinājumam – Latvijā līdz 30. aprīlim spēkā esošais regulētais tarifs ar valsts atbalstu ir 9,7 centi par kilovatstundu.

Tiesa, papildus dabasgāzes cenai mājsaimniecībām būs jāmaksā vēl sadales un pārvades sistēmas tarifi, kas joprojām paliks regulēti.

Līdz ar to, šobrīd ir zināms, ka mājsaimniecībām gāzi no 1. maija piedāvās jau trīs kompānijas. Par citiem potenciāliem tirgus spēlētājiem pašlaik ziņu nav.

Lasi vairāk:

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas