Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ortodontiskais treineris dāvās jūsu bērnam pārliecinātu smaidu

Nevienam nav noslēpums, ka atklāts smaids rada pārliecināta cilvēka iespaidu, atver daudzas durvis, palīdz atrisināt sarežģītas dzīves situācijas un galu galā – uzlabo garastāvokli pašam. Tomēr ir daudzi cilvēki, kas ikdienā neizmanto šo bez maksas pieejamo, bet ļoti efektīvo “ieroci” tā vienkāršā iemesla dēļ, ka kautrējas smaidīt nepareizā sakodiena vai citu zobu anomāliju dēļ.

Vēl pavisam nesen nepareiza zobu stāvokļa korekcija bija saistīta ar lielām grūtībām, taču pēdējo gadu laikā ir parādījušās mūsdienīgas, ērtas un nemanāmas ārstēšanas sistēmas, kas pacientiem piedāvā jaunas terapijas iespējas.

Skaisti, taisni zobi no bērnības bez breketēm – mūsdienās tas ir iespējams, ja ārstēšanu uzsāk laicīgi! Klīnikas “Zobu feja” speciālisti iepazīstina ar šo saudzīgo, bet efektīvo iespēju – ortodontisko treineri.

Kas ir ortodontiskais treineris?

Ortodontiksias treineris ir elastīga silikona kape, kura spēj izlīdzināt bērna augošos zobus, novirza pastāvīgos zobus šķilšanās laikā pareizajā virzienā. Treineris arī palīdz atbrīvoties no neveselīgiem ieradumiem – mēles vai pirksta sūkāšanas, un pārmērīgi liela žokļa – sejas apvidus muskuļu spiediena, kas noved pie nepareiza bērna sakodiena veidošanās. Šādu aparātu uzdevums ir pārvietot mēli pareizā stāvoklī un darbināt (trenēt) mutes muskuļus. Līdztekus pareiza sakodiena attīstībai un zobu izlīdzināšanai, treinera izmantošana sekmē arī pareizu elpošanu caur degunu un bērna runas attīstību.

Kādos gadījumos ir nepieciešami treineri?

Ortodontiskais treineris jūsu bērnam būtu ieteicams, ja novērotas šādas indikācijas:

  • Zobu saspiestība priekšējā rajonā
  • Vaļējs sakodiens
  • Dziļš sakodiens
  • Bērnu “kaitīgie” paradumi: īkšķa sūkāšana, nepareiza mēles pozīcija rīšanas laikā, runas problēmas.
  • Nepareizs apakšžokļa stāvoklis

Ortodontiskie treineri palīdz novērst problēmu agrīnos attīstības posmos ļoti mazā vecumā, kad brekešu sistēmas pielietojums vēl nav iespējams.

Kad sākt ārstēšanu ar treineri?

Ortodontisko ārstēšanu ar treinera palīdzību var uzsākt tikko kā bērnam sāk mainīties priekšzobi, kas parasti ir aptuveni piecu gadu vecumā.

Šeit jāpiebilst, ka aktīvie periodi, kad bērna žoklis attīstās, ir no piecu līdz septiņu gadu vecumam, kad var stimulēt pareizu bērna žokļa attīstību un tas padodas viegli (ar treineru palīdzību), kā arī no 10 līdz 12 gadu vecumam, kad ir otrā augšanas fāze un bērnam var paspēt žokļa attīstību pieregulēt ar saudzīgākām metodēm. Ja to nepaspēj līdz šim vecumam, var gadīties, ka vēlāk jau būs nepieciešama ķirurģiska operācija.

Kā uzsākt ārstēšanu ar treineru palīdzību?

Ārstēšanas sākumā nepieciešama viena vizīte, kuras laikā tiek sniegta konsultācija, veikts panorāmas rentgens (ortopantomogramma) un individuāli katram pacientam tiek piemeklēts nepieciešamā izmēra treineris. Bērnam un viņa vecākiem detalizēti tiek paskaidrots, kā lietot treineri un kā to kopt. Treineru priekšrocība ir tā, ka tie ir strandarta un tiem ir plaša izmēru amplitūda, tāpēc nav nepieciešama papildus vizīte žokļu skenēšanai un laboratorijas darbam.

Kādas ir treineru priekšrocības?

Galvenais iemesls izvēlēties ortodontisko treineri ir tas, ka agrā vecumā uzsāktas ārstēšanas rezultativitāte ir ļoti augsta – 90 procenti.

Turklāt:

  • Treineri nepieciešams nēsāt tikai 2 stundas dienā (gulēšanas laikā).
  • Treineris vienlaicīgi izlīdzina gan augšējo, gan apakšējo žokli, kā arī izlabo sakodienu.
  • Nav ierobežojumu ēdiena uzņemšanā.
  • Neapgrūtina mutes dobuma higiēnu.
  • Zobi uzreiz sāk aug pareizā virzienā, kā rezultātā būs taisni uz visu mūžu.

Vai treinera izmantošanai ir kontrindikācijas?

Treineri nevarēs izmantot, ja bērnam ir LOR saslimšanas, jo viņam ir jābūt spējīgam elpot caur degunu.

Vēl svarīgi piebilst, ka veiksmīgam rezultātam ļoti svarīga ir lietošanas regularitāte. Tā kā treineris ir izņemams, bērns var viegli aizmirst to regulāri izmantot ikdienā, tādēļ vecāku uzdevums būtu stingri sekot procesam.

Ja Jūs redzat, ka bērnam aug netaisni zobi un tie vēl nav visi nomainījušies – droši dodieties pie Zobu Fejas, kura palīdzēs iegūt skaistu smaidu un taisnus zobus, kamēr bērns guļ.


Bērnu zobi pirms un pēc korekcijas ar Zobu Ortodontisko treineri, bērnu zobārstniecība, Foto: Zobu feja

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas