Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Par trīs miljoniem plāno izveidot Bērnu zobārstniecības centru

Zobārsts ārstē zobu kanālu. Foto: Ieva Čīka/LETA

Zobārsts ārstē zobu kanālu. Foto: Ieva Čīka/LETA

Veselības ministrija (VM) iecerējusi par trīs miljoniem eiro izveidot Bērnu zobārstniecības centru, teikts ministrijas saskaņošanā iesniegtajā rīkojuma projektā.

Patlaban Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūts ir vienīgā specializētās zobārstniecības, mutes, sejas un žokļu ķirurģijas ārstniecības iestāde Latvijā, kas veic gan klīnisko darbu, gan piedalās starptautiski novērtētos zinātniskos projektos un attīstīta zinātnisko darbību, gan nodrošina klīnisko praksi jaunajiem speciālistiem, kā arī mūžizglītības iespējas esošajiem speciālistiem.

Zobārstniecības studiju, klīnisko prasmju un Bērnu zobārstniecības jomas attīstībai, RSU plāno realizēt infrastruktūras jaunbūves ieceri Dzirciema ielas 16 un Dzirciema 20 tuvumā. Būvniecības iecerē iekļaujas sešu virszemes stāvu būve 4870 kvadrātmetru platībā un arī pazemes autostāvvietas izveide, kuras daļu varēs izmantot arī kā patvertni ārkārtas situācijās. Jaunbūve vairākās vietās savienojas ar esošām ēkām gan pazemes līmenī, gan ar gaisa koridoriem.

Plānots, ka 1.stāvā iekārtotos RSU tehniskas telpas un palīgtelpas, bet Bērnu zobārstniecības klīnika aptuveni 934 kvadrātmetru platībā tiktu iekārtota ēkas 2.stāvā. Savukārt 3.stāvā iekārtotos Stomatoloģijas institūta ortodontijas klīnika, iespējams arī sterilizācija, 4.stāvā - RSU zobārstniecības fakultātes ģērbtuves, studiju zonas, kopstrādes un pārrunu telpas, iespējams, kāda mācību telpa vai datorklase, koplietošanas virtuve vai atpūtas zona, palīgtelpas, kas savienosies ar Dzirciema 16, A korpusa 4.stāvu. Vēl 5. un 6.stāvā tiks pārcelta un iekārtota RSU Zobārstniecības fakultātes katedra un klīnika, uz kuru nāks arī pacienti.

Jaunajā Bērnu zobārstniecības centrā tiks sniegti pakalpojumi bērniem piemērotās telpās. Vispārējā narkozē ārstētiem pacientiem plānots nodalīt pirms un pēc ārstēšanas plūsmu, veidojot mazāk traumatisku pieredzi.

Pēc būvniecības ieceres RSU plāno dubultot valsts apmaksātas zobārstniecības pakalpojumu pieejamība bērniem Stomatoloģijas institūtā no 24 540 bērniem līdz 48 000 bērniem. VM skaidro, ka, palielinot pieejamību zobu higiēnistu pakalpojumiem, tiek nodrošināta bērnu zobu problēmu agrīnu atklāšana un profilakse, kā arī veikta gan vecāku, gan bērnu izglītošanu par efektīviem mutes dobuma higiēnas paradumiem.

Zobārsts ārstē zobu kanālu. Foto: Ieva Čīka/LETA

Zobārsts ārstē zobu kanālu. Foto: Ieva Čīka/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas