Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Paradumi, kas jālauž, ja vēlies kārtību mājās

Nomestas drēbes uz gultas - paradums, kas jālauž; Photo by Andrew Neel from Pexels

Nomestas drēbes uz gultas - paradums, kas jālauž; Photo by Andrew Neel from Pexels

Neskatoties uz labākajiem mēģinājumiem ieviest mājās kārtību, daudziem no mums ir daži ieradumi, kas to visu izbojā. Kādus paradumus būtu jālauž, ja vēlies kārtību mājās?

Pasta nomešana uz galda

Papīrs pārāk viegli sakrājas, it īpaši, ja ir paradums nomest saņemto pastu uz virtuves vai istabas galda. Protams, kad esi noguris un tikko atgriezies mājās, pēdējais, ko vēlies darīt, ir kārtot rēķinus, dokumentus un šķirot pastkastītē iemestās reklāmas.

Lai atmestu šo ieradumu, pie pastkastītes novieto nelielu, stilīgu makulatūras grozu, lai Tu un Tavi kaimiņi varētu uzreiz izmest nevēlamos reklāmas katalogus un bukletus. Ja regulāri nomet rēķinus, kuru plāno vēlāk nomaksāt, vienkārši uzreiz tos ievieto kādā mapē. Bet vēl labāk - ja iespējams, apsver iespēju pāriet uz tiešsaistes norēķiniem.

Skapja piemešana

Tas ir vecākais ātrās tīrīšanas triks: samest visu lieko skapī, pirms nāk viesi. Taču šī metode nepalīdzēs būt sakārtotam un neatvieglos priekšmetu un apģērbu atrašanu vēlāk.

Ja Tev ir tendence ļaut lietām krāties uz skapja grīdas, uzstādi plauktus, kas sniedzas līdz grīdai. Tādā veidā Tu būsi spiests apsvērt, ko uzglabā plauktos, un visu būs pārskatāmāk atrast.

Drēbju kraušana

Kad garas dienas beigās esi noguris, ir vilinoši uzmest netīrās drēbes uz pirmās pieejamās virsmas, kas, parasti ir krēsls vai gulta.

Kā risinājums tam varētu būt ieguldījums veļas kastē, kas ir atverama augšpusē. Tās ir tik dažādas, ka pēc dizaina bieži vien nepateiksi, kādam mērķim patiesībā tās ir domātas. Triks ir tajā, ka šo kasti novieto sev ērtā vietā, vajadzības gadījumā kaut blakus gultai, bet atstāj vāku atvērtu. Kad esi noguris, pat tādi mazi no nekārtības atturēšanas līdzekļi kā skapja vai pat vāka atvēršana var atturēt Tevi no sakārtotības. Tu redzēsi – drēbes sākumā liksi vaļējā kastē, pēc tam jau to kasti nesīsi tuvāk veļas mašīnai, un beigās radīsies paradums netīrās drēbes uzreiz salikt veļas mašīnā.

Ja problēma ir tīras drēbes, kuras jāatgriež skapī, apsver iespēju ģērbšanās vietas tuvumā atstāt dažus rezerves pakaramos.

Apavu nomētāšana “pa kājām”

Īpaši tad, ja Tev ir bērni vai liela ģimene, iespējams, esat pieradis, ka “zem kājām” regulāri tiek izmētāti dažādi apavi - kedas, zābaki kurpes u.c.

Noteikti izveido apavu glabātuvi koridorā, un izstrādā noteikumu mājās, ka apavi visiem jānoliek vietā, kad ienāk pa durvīm. Atrodi apavu plauktu, kas atbilst telpas stilam, neatkarīgi no tā, vai tas ir minimālistisks bambusa variants vai slēptais skapis.

Tu pārnes vairāk preces, nekā nepieciešams

Vai iepirkšanās ieradums ir lielāks par lietu uzglabāšanas vietu? Ja skapī, virtuvē vai bērnu rotaļu istabā sāk pietrūkt vietas, ir pienācis laiks ievērot organizēšanas zelta likumu.

Pieņem noteikumu”1 pret 1”. Ja pievieno savai kolekcijai jaunu džemperi, ziedo vai atdod to, kuru vairs nenēsā. Ja Tavs bērns dāvanās saņem piecas jaunas rotaļlietas, atdod 5 vecās rotaļlietas, kuras viņš ir pāraudzis vai par kurām netiek izrādīta interese. Tas ir vienkāršs ieradums, kas nodrošinās, ka nekad nepārbāzīsi savas telpas.

Lasi arī:

Nomestas drēbes uz gultas - paradums, kas jālauž; Photo by Andrew Neel from Pexels

Nomestas drēbes uz gultas - paradums, kas jālauž; Photo by Andrew Neel from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas