Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pārcelšanās uz citu valsti – ar ko sākt?

Pārcelšanās vienmēr nozīmē pārmaiņas: cita dzīvesvieta, ģimenes pieaugums, darbavietas maiņa vai biznesa paplašināšanās. Dažkārt šīs pārmaiņas liek pārcelties ne tikai vietējā mērogā, bet arī starptautiski – uz citu valsti. Pārcelšanās no viena dzīvokļa uz otru jau šķiet apgrūtinošs pasākums, taču pārcelšanās uz citu valsti ietver vēl vairāk dažādu lietu, kas jāveic un jāorganizē. Varētu teikt, ka visa dzīve jāsāk no jauna.

Ko ietver pārcelšanās uz citu valsti?

  • Dažādu formalitāšu un dokumentu kārtošana – īpaši, ja pārcelšanās notiek ārpus Eiropas Savienības robežām
  • Sociālā nodrošinājuma koordinēšana – vietējās valsts nodokļu sistēmas iepazīšana un izvēles veikšana, kurā valstī tad veikt iemaksas
  • Dzīvesvietas meklēšana un vietējā nekustamo īpašumu tirgus izpēte, pašas dzīvesvietas rajona izvēle pēc ģimenes vajadzībām (skola, bērnudārzs, darbavietas tuvums u.tml.)
  • Kontaktu meklēšana un cilvēku iepazīšana, kā arī valodas pamatu apguve vienkāršai saziņai
  • Ja ir mājdzīvnieki, tad to čipošana un dokumentācijas kārtošana to pārvešanai
  • Pārcelšanās plānošana – laiks, datums, transports
  • Personīgo mantu šķirošana, kārtošana un atlase. Skaidrs, ka visu līdzi nevedīsi, taču daudz kas var noderēt jaunā dzīvē, turklāt katram ir kaut kas mīļš, kas noteikti jāpaņem līdzi
  • Pati pārcelšanās – mantu pakošana un pārvadāšana

Šis ir tikai aptuvens saraksts ar to, kas jāpaveic pārvācoties. Pārcelšanās ir tikai viena no tām, bet tieši šo darbu iespējams deleģēt citiem – proti, pārcelšanās pakalpojumu sniedzējiem.

Kā tad pārcelties uz citu valsti?

Sociālajos tīklos un dažādos sludinājumos nereti tiek organizēti mantu pārvadājumi starp valstīm, taču šāds risinājums nebūs piemērotākais, ja tiek mainīta dzīvesvieta. Bet kāds būtu?

SIA “APM Expres” ir pārcelšanās pakalpojumu uzņēmums ar 15 gadu pieredzi starptautisko pārcelšanās pakalpojumu sniegšanā. Gadu gaitā uzņēmums ieguvis uzticamus partnerus ārvalstīs, kas nozīmē ātru un kvalitatīvu servisu gan Latvijā, gan ārzemēs. Mantas tiek pārvadātas tikai ar uzņēmuma paša transportu vai pārbaudītām transporta kompānijām, tās tiek iepakotas atbilstoši apdrošināšanas kompāniju prasībām. Tas nozīmē, ka jebkurš iedzīves priekšmets nonāks galamērķī vesels un neskarts – un pārceļoties uz ārzemēm, tam ir liela nozīme.

Tā vietā, lai raizētos par visu pārcelšanās procesu, fokusējies uz tiešām prioritārām lietām, bet mantu pārvadāšanu uztici profesionāļiem. Piesaki konsultāciju par plānoto pārcelšanos šeit, lai pārcelšanās process būtu vieglāks!

Pārcelšanās, Photo by HiveBoxx on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas