Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pārsteidzoši iemesli, kāpēc tavi mati kļūst taukaini jau pēc vienas dienas

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Vai tu pastāvīgi meklē sauso šampūnu, lai noslēptu taukainās matu šķipsnas, lai gan pēdējo reizi matus mazgāji vakar? Jā, netīru matu sajūtu ir izjutis ikviens no mums, un tas var notikt vairāku iemeslu dēļ.

Tavs matu tips

Tā tiešām ir taisnība, ka matu taukošanos var ietekmēt tavs matu tips. Piemēram, tie cilvēki, kuriem ir plāni un smalki mati, taukainu matu pazīmes sajutīs jau pēc vienas dienas, savukārt biezu un cirtainu matu īpašniekiem tie izskatīsies svaigi vairāku dienu garumā. Iemesls saistīts ar eļļas daudzumu, ko ražo tava galvas āda.

Pārmērīga matu aiztikšana

Pārāk bieža pieskaršanās matiem ir tiešām nevēlama. Pieskaroties matiem, tu pārnēsā eļļas no pirkstu galiem uz šķipsnām, liekot tiem izskatīties taukainiem.

Pārmērīga matu mazgāšana

Brīdī, kad tevi atkal apciemojušas taukainas saknes, nereti rodas vēlme matus mazgāt biežāk. Ja to darīsi katru dienu, mati kļūs aizvien netīrāki, jo pārmērīga matu mazgāšana attīra ādu no tās dabīgajām eļļām. Proti, lai kompensētu zaudēto, tava galvas āda ražo vairāk eļļas, izraisot taukainas šķipsnas.

Pārmērīga kondicioniera un matu masku lietošana

Kondicioniera un matu masku lietošana ir svarīgs solis tavā matu kopšanas rutīnā, taču, ja tu šos produktus klāj no saknēm līdz matu galiem, tas var būt cēlonis taukainām šķipsnām. Izmantojot kondicionieri, uzklāj to tikai uz matu galiem, lai neveidotos produkta uzkrāšanās.

Atceries, ja tev ir plāni, smalki mati, vislabāko rezultātu sniegs viegls kondicionieris un matu maska, savukārt, ja esi biezu, cirtainu matu īpašniece, droši vari iegādāties šos produktus ar bagātīgāku formulu.

Tava ķemme ir netīra

Ja tev bieži taukojas šķipsnas, iespējams, matu sukā ir uzkrājusies eļļa, putekļi un citas vielas, kas rodas iepriekš izmantoto produktu dēļ. Vērts pievērst uzmanību arī ķemmes sariņiem – ja tos viscaur klāj veci mati, ķemmē uzkrātā eļļa tiek pārnesta uz tīrajiem matiem.

Produkta uzkrāšanās

Vai sausais šampūns, matu serumi un to atšķetināšanas līdzekļi ir tavi labākie draugi? Ja atbilde ir jā, iespējams, būtu vērts matiem dāvāt atelpas brīdi.

Lielākoties taukainus matus izraisa produktu uzkrāšanās, kas aizsērē galvas ādu un šķipsnas. Pamēģini divas līdz trīs reizes mēnesī izmantot attīrošo šampūnu vai pīlingam paredzētu produktu, ko izmanto atmirušās ādas un netīrumu noņemšanai, lai arī tavi mati kļūtu acīmredzami svaigāki un elastīgāki!

Lasi arī:

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas