Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pieci skaisti skatu torņi Latvijā, kur doties lūkot pavasari

Durbes ezera skatu tornis. Foto: Liepāja Travel

Durbes ezera skatu tornis. Foto: Liepāja Travel

Ābeļu pumpuru plaukšana un ceriņu ziedēšana ir īstais laiks, lai dotos saulainā pastaigā! Tā kā esam aizvadījuši teju pusi gada brūnās un melanholiskās ainavās, laiks doties uz kādu skatu torni, lai palūkotu, kā tad viss izskatās tagad.

Tūrisma cienītāja un blogere Krista Gailīte savā “Instagram” profilā apkopoja piecus Latvijas skatu torņus, kuros valda pilnīgs klusums un dabas apskāvienos var baudīt atpūtu no lielajām pilsētām.

1. Bernātu dabas parks un tornis

Bernātu skatu tornis atrados uz Saules takas, tas veidots laivas formā. Torņa sienās iestrādāti vairāki skatu logi. Vieni no balstošajiem torņa elementiem, kas pilda arī dekoratīvo funkciju ir kokā grebti, vairākus metrus augsti airi.

Adrese: Bernātu iela, Bernāti, Nīcas pagasti, LV-3473

2. Cieceres ezera skatu tornis

Cieceres ezera skatu tornis atrodas Brocēnu novada Cieceres pagasta ‘’Saulrietos’’, tas atrodas apmēram 6 km attālumā no Brocēniem un 5 km attālumā no Saldus. 18 metrus augstais tornis atrodas uz mākslīgi veidota uzbēruma, kopējais augstums sasniedz 30 metrus. No torņa paveras brīnišķīgs skats uz Cieceres ezeru, Brocēnu Pilsētas daļu un daļu Saldus pilsētas. Pie torņa iekārtota arī jauka piknika vieta ar koka galdiem un soliem, savukārt turpat blakus esošā Cieceres ezera krasti šajā vietā ir vietējo vidū iecienīta peldvieta.

Adrese: Kalnsētas, Cieceres pagasti, LV-3851, Latvija

3. Ormaņkalna skatu tornis

Izcila vieta, no kuras tālu lūkoties, ir Ormaņkalns dabas parkā "Sauka". Pats kalns ir augstākā vieta tuvākajā apkārtnē. Ne velti šī bijusi populāra seno latviešu pulcēšanās vieta – teikas vēsta, ka no šī kalna saucēji pulcējuši ļaudis uz sapulcēm un svētkiem – lūk, arī skaidrojums dabas parka nosaukumam "Sauka"!

Adrese: Ormaņkalns, Elkšņu pagasts, LV-5217, Latvija

4. Bumbu kalniņa skatu tornis

Bumbu kalnā pie piemiņas vietas nesen uzstādīts augsts koka skatu tornis. Uz torni iespējams nākt gan no ceļa, gan pa koka kāpnēm no piemiņas vietas puses. Tornis skaitās uguns novērošanas tornis, taču atvērts apmeklētājiem. Pašā augšā ir apmeklētājiem nepieejams novērotāja namiņš, taču zem tā ir plaša skatu platforma, skats sniedzas tālu, redzama jūra, Rīgas centrs, Pārdaugava.

Adrese: “Bumbu kalniņa” tornis, Kurzemes rajons, Rīga, LV-1067, Latvija

5. Durbes ezera skatu tornis

Durbes ezera rietumu krastā ir uzbūvēts skatu tornis. Tornis ir 10 metru augsts un no tā paveras plašs skats uz ezeru tā apkārtni un Durbes pilsētu. Blakus skatu tornim ir veikta laukuma labiekārtošana.

Adrese: Durbes ezera skatu tornis, Tadaiķu pagasti, LV-3440

Lasi vēl:

Durbes ezera skatu tornis. Foto: Liepāja Travel

Durbes ezera skatu tornis. Foto: Liepāja Travel

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas