Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

PVD apturējis kakao pulvera "Belbake" tirdzniecību Latvijā

Foto: "Pixabay"

Foto: "Pixabay"

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis Vācijā ražota kakao pulvera ar samazinātu tauku saturu "Belbake" tirdzniecību un izplatīšanu pārsniegtas ohratoksīna normas dēļ, liecina PVD publiskotā informācija.

Noņemot paraugus laboratoriskai pārbaudei veikalu tīklā "Lidl", PVD konstatēja, ka pārtikas produkts satur 4,89 mikrogramus ohratoksīna uz kilogramu ar iespējamu nobīdi par 0,89 mikrogramiem, bet pieļaujamā norma ir trīs mikrogrami ohratoksīna uz kilogramu.

Tirdzniecība apturēta ar 5760 kakao pulvera "Belbake" iepakojumiem ar partijas numuru "L401183W0", 200 gramu svarā un ieteicamo izlietošanas termiņu 2025.gada jūlijā.

"Lidl Latvija" pārstāvji informē, ka patlaban sazinās ar produkta ražotāju un izmeklē konkrēto gadījumu. Tāpat noņemti papildu paraugi no dažādām produkta partijām un nosūtīti pārbaudēm uz vairākām laboratorijām.

PVD pārstāvji skaidro, ka ohratoksīns ir ķīmiska, toksiska viela, kas var būtiski ietekmēt patērētāju veselību. Tas ir dabā sastopams pārtikas izraisīts mikotoksīns, kas atrodams dažādos lauksaimniecības produktos, tostarp graudos, žāvētos augļos, vīnā un kafijā.

Par konstatēto PVD ievietojis informatīvo paziņojumu Eiropas komisijas (EK) Ātrās brīdināšanas sistēmā.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Foto: "Pixabay"

Foto: "Pixabay"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas