Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rīdzinieces vai parīzieties – kuras ģērbjas stilīgāk? Atbild Žanna Dubska

Žanna Dubska, foto: Stila Patruļa

Žanna Dubska, foto: Stila Patruļa

Jau pavisam drīz – 31. oktobrī pie televīzijas sievietēm “STV Pirmā!” skatītājiem nonāks jauns modes pārvērtību šovs “Stila Patruļa,” kas uz ielas sastaptiem ļaudīm piedāvās eksprespārvērtības, lai kopā ar vadošajiem stilistiem – Žannu Dubsku, Aleksandru Pavlovu, Kašeru un Alina Keller iedvesmotos un mācītos, kā ar modes knifiņiem uzmirdzēt jaunā tēlā un izskatīties vēl labāk. Gaidot jauno šovu, vaicājām Žannai Dubskai, kuras ir populārākās stila un gaumes izjūtas kļūdas, kuras latvieši mēdz pieļaut?

“Latvieši ģērbjas patiesi stilīgi. Protams, jāskatās, ar ko sevi salīdzinām. Ja salīdzināmies ar Eiropas provincēm, tad nenoliedzami esam stilīgāki. Taču, ja ar tādām modes mekām kā Parīze vai Roma, tad tur uz ielas noteikti ir daudz drosmīgāk un spilgtāk tērpti ļaudis. Latvieši ir nedaudz bailīgi, pieticīgi, tāpēc pie mums košas personības, kuras drosmīgi atšķiras no pūļa, ir retums. Taču latvietes noteikti piedomā pie krāsām, pie tā, kas piestāv vai nepiestāv. Tāpēc, manuprāt, Rīgas stils ir daudz stilīgāks kā, piemēram, Parīzes. Savukārt Stambulas ielās redzēsiet vairāk seksa kā Rīgā, jo kā jau ziemeļeiropieši ģērbjamies ne tik kliedzoši. Ja man jāvērtē, kāds tad ir rīdzinieču stils, es teiktu, ka esam mēreni – nedaudz seksīguma, bet ne pārāk. Cenšamies būt eleganti, bet reizēm nepiedomājam pie detaļām. Gribam būt stilīgi, bet baidāmies no oriģinalitātes. Mēģinām atrast odziņu, bet baidāmies, ka to ogu ieraudzīs pārējie.” Ne bez humora saka stiliste Žanna Dubska.

Taču, kādas tad ir būtiskākās kļūdas, kuras pieļaujam izvēloties apģērbu? Žanna Dubska akcentē, ka latvieši, gluži tāpat kā ļaudis citur pasaulē, ģērbjas pārāk funkcionāli – priekšroka tiek dot ērtumam, nevis stilīgumam. Tāpat tiek aizmirsts par krāsām apģērbā. Taču tām patiesi ir liels spēks – krāsas var pacelt garastāvokli, paust konkrētu viedokli un uzskatus, izcelt personību no pūļa. Turklāt tām ne vienmēr jābūt spilgti košām, taču pavisam noteikti ne tumšām vai drūmām.

Kā iemācīties ģērbties modīgi un izvairīties no stila kļūdām? Žanna Dubska iesaka katrai sievietei veikt pilnu ķermeņa diagnostiku, lai kopā ar ekspertiem detalizēti izzinātu savu ķermeni – noteikt figūras tipu, proporcijas, piemērotas krāsas un toņus. “Es pati klientiem veidoju tādu kā figūras pasi, kas detaļās parāda, kādas ir roku, kāju, kakla un ķermeņa proporcijas. Atbilstoši tipāžam, piemeklēju arī apģērbu un aksesuārus. Svarīgi, lai tie būtu atbilstoši ķermeņa apjomam, siluetam un garumam.” Skaidro stiliste.

Tāpat kā būtisku kļūdu Žanna izceļ arī aksesuāru trūkumu vai pārāk retu to lietošanu. Viņa novērojusi, ka daudzi nemaz nevēlas tērēt laiku, lai izceltu savu individualitāti ar stila nieciņiem un tērpu kombinēšanu, tāpēc izvēlas vienkāršāko ceļu - piemēram, džinsus vai džemperus. “Lai stilu ieturētu, jādomā par dažādiem priekšmetiem, kas veido koptēlu – piemēram, jostiņu, kas nevis tur bikses, bet ir skaistumam. Rotas, kura stilu izceļ un padara košu. Uz pleciem uzlikts džemperis vai kardigans. Zeķes, kuras lien ārā no zābaka - tās ir lietas, kuras jāpiemeklē un par kurām jādomā. “Velti laiku un uzmanību savam stilam, piedomā par detaļām. Tad arī apkārtējā pasaule kļūs skaistāka, cilvēki vairāk smaidīs un būs pozitīvāki. Uz stilīgiem cilvēkiem ir patīkami skatīties un būt blakus.” Iedrošina Žanna Dubska.

Nepalaid garām – jaunais pārvērtību šovs “Stila Patruļa” pie “STV Pirmā!” skatītājiem nonāks sākot ar 31. oktobri no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 19:20. “Stila patruļas” redzeslokā var nonākt ikviens – jaunās māmiņas un steidzīgie tēti, spuraini pusaudži vai sirmas omītes. Stila pārkāpējus “pieķers” modes inspektori – Roberta, Mārtiņš un viņu četrkājainais “priekšnieks” – suņuks Kūpers, kuram ir izcila oža atrast tos, kuriem pārmaiņas ir nepieciešamas visvairāk. Stila inspektoru trio pārkāpējus tālāk savedīs kopā ar stilistiem - Dubsku, Pavlovu, Kašeru vai Keller, kuri tālāk izlems – stila kļūdām ir attaisnojama, vai gluži otrādi – ir laiks brīnumainām eksprespārvērtībām divu stundu garumā.

Zemāk skaties video, kurā Žanna Dubska pamāca, kā tērpties tā, lai izskatītos slaidāka, bet Kašers vieš skaidrību, vai zeķes sandalēs ir stilīgi?


Žanna Dubska, foto: Stila Patruļa

Žanna Dubska, foto: Stila Patruļa

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas