Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Rīgas siltums" paaugstinās siltumenerģijas tarifu

Radiators, foto by ri, pixabay.com

Radiators, foto by ri, pixabay.com

Saistībā ar negaidīto AS “Latvenergo” paziņojumu par būtisku pirktās siltumenerģijas izmaksu pieaugumu par 26%, jau novembrī AS “Rīgas siltums” ir spiesta pārskatīt siltumenerģijas tarifu un iesniegt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) izskatīšanai par 11% paaugstinātu siltumenerģijas tarifa projektu, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

AS “Rīgas siltums” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis: “Siltumenerģijas tarifā vairāk nekā 71% sastāda iepirktās siltumenerģijas un kurināmā izmaksas, kur galvenais pirktās enerģijas piegādātājs ir AS “Latvenergo”. Jāatzīst, ka no “Latvenergo” pirktās siltumenerģijas cenas pieaugums par 26% ir negaidīts. Mēs ceram, ka šis kāpums ir īslaicīgs, tādēļ veicām maksimālus taupības pasākumus, akumulējot daļu izmaksu. Tādējādi siltumenerģijas tarifs pieaugs tikai par 11% jeb 4,33 eiro par vienu megavatstundu”.

Plānotais siltumenerģijas tarifs būs 44,10 eiro bez PVN par vienu megavatstundu un tas varētu stāties spēkā 3.decembrī. Ja AS “Latvenergo” nākamajos mēnešos nesamazinās pirktās enerģijas izmaksas, vēlāk siltumenerģijas tarifu var nākties pārskatīt atkārtoti. Lai izprastu neplānotā iepirktās siltumenerģijas cenas pieauguma iemeslus, AS “Rīgas siltums” ir vērsusies arī AS “Latvenergo” un SPRK.

Arī AS “Rīgas siltums” ražo siltumenerģiju gan no dabasgāzes, gan atjaunojamiem energoresursiem un kurināmais tiek iepirkts atklātu konkursu ceļā, tāpēc vēl jo vairāk nav izprotams šāds iepirktās siltumenerģijas cenu kāpums.

AS “Rīgas siltums” kā sociāli atbildīgs uzņēmums veica virkni pasākumu, lai šajā sarežģītajā laikā apkures sezonu uzsāktu ar zemāko siltumenerģijas tarifu pēdējo četru gadu laikā - 39,77 eiro bez PVN par vienu megavatstundu. Šobrīd tas ir viens no mazākajiem siltumenerģijas tarifiem Latvijā. Zemais siltumenerģijas tarifs ļāva klientiem Covid-19 laikā stabilāk norēķināties par sniegtajiem siltumapgādes pakalpojumiem.

Vairāk par apkures katliem lasi:

Radiators, foto by ri, pixabay.com

Radiators, foto by ri, pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas