Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Salīdzinām keramiskos porcelāna venīrus un estētisko heliorestaurāciju!

pixabay.com

pixabay.com

Ja neapmierina zobu estētiskais izskats – spraugas starp zobiem, zobu forma, kāds šķībāks zobs vai arī zobu krāsa, tad šādu situāciju iespējams risināt ar keramisko venīru vai heliorestaurācijas palīdzību. Izlasi kādas abām metodēm ir atšķirības un izvēlies sev atbisltošāko!

1. Izgatavošanas laiks

Keramisko venīru izgatavošanai un uzlikšanai jārēķinās ar vismaz divām vizītēm, bet visbiežāk būs nepieciešami vairāki apmeklējumi. Pirmās vizītes laikā zobi tiek sagatavoti, tiek noņemts nospiedums, noteikts pareizais tonis un izgatavots pagaidu venīrs. Otrā apmeklējuma laikā gatavais venīrs tiek piemērīts, pielāgots un ja viss ir kārtībā, tad tiek fiksēts pastāvīgai nēsāšanai.

Heliorestaurācija – māksliniecisko restaurāciju priekšējiem 4-6 zobiem veic vienas vizītes laikā un tās ilgums ir 4-6 stundas. Otrās vizītes laikā tiek veikta korekcija un pulēšana.

2. Speciālista nozīme

Pie keramiskajiem venīriem strādā divi speciālisti: stomatologs - ortopēds un zobu tehniķis. Venīru kvalitāte un estētiskais izskats pilnībā būs atkarīgs no zobu tehniķa prasmēm.

Heliorestaurāciju veic viens stomatologs no kura darba pieredzes un prasmes būs atkarīgs rezultāts.

3. Dabīgo zobu audu zudums

Lai izgatavotu venīru tiek slīpēti daudz vairāk zobu audi nekā heliorestaurācijas laikā.

Heliorestaurācija pret audu preparēšanu ir daudz saudzīgāka, jo ļauj zobārstam noņemt tikai ar kariesu skartās audu vietas, veselos atstājot neskartus.

4. Labošanas un korekcijas iespējas

Gatavam keramiskajam venīram vairs nav iespējams veikt izmaiņas ne formai, ne krāsai. Ja nepieciešamas kādas izmaiņas, nāksies izgatavot jaunu venīru.

Heliorestaurācija ļauj veikt izmaiņas, ja rodas nepieciešamība, un to var paveikt vienas vizītes laikā.

5. Cena

Keramiskie venīri ir 3x dārgāki par heliorestaurāciju, kas pieejama par diezgan demokrātisku cenu.

6. Krāsas izmaiņas

Porcelāna venīri izskatās dabiski un tie nav pakļauti pārkrāsošanās riskam, kā arī uz tiem neparādās plankumi.

Pat ļoti labas kvalitātes zobu estētiskajai restaurācijai nepieciešama pulēšana. Ik pēc sešiem mēnešiem jāieplāno vizīte, kuras laikā restaurācija tiks nopulēta līdz spīdumam.

7. Trūkumi

Porcelāna venīru uzstādīšana ir neatgriezenisks process, turklāt tie var salūzt vai atcementēties.

Heliorestaurācija arī var salūzt vai atdalīties no īstajiem zobiem, bet tās remonts izmaksās daudz mazāk un aizņems mazāku laiku nekā venīriem. Arī estētiskā restaurācija ir neatgriezenisks process.

8. Kopšana

Ja zobiem uzlikti keramiskie venīri, nepieciešams ievērot atbilstošu mutes higiēnu, jāizvairās no pārmērīgas venīra noslogošanas, uz nakti jāvalkā speciālā kape.

Pēc estētiskās restaurācijas nepieciešams ievērot līdzīgus nosacījumus: jāievēro atbilstošu mutes higiēnu, jāizvairās no pārmērīgas zobu noslogošanas.

“Dental shop” mājīgajā zobārstniecībā pieredzējuši speciālisti izmanto pašas jaunākās estētiskās zobu atjaunošanas metodes, lai mūsu pacientu smaids izskatītos ļoti pievilcīgs un vesels.


pixabay.com

pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas