Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sniegt palīdzību kara postā pamestajiem Ukrainas mīluļiem kļūst arvien grūtāk. FOTO

Lasot ziņas par Krievijas karadarbību Ukrainā nereti palaižam garām faktu, ka bez saimniekiem un mājām paliek arī četrkājainie mīluļi. Tūkstošiem mājdzīvnieku ir izglābti no kara plosītajām pilsētām, taču šis uzdevums paliek arvien sarežģītāks.

Dzīvnieku glābšanas centra “UAnimals” direktore Natālija Popova portālam “France24” norāda, ka mājdzīvniekiem, kurus saimnieki pametuši bēgot no valsts, savā ziņā veicas labāk nekā savvaļas dzīvniekiem.

“Kad nosēžas raķete, nekas netiek atstāts dzīvs. Dzīvnieki apkārtējā teritorijā var gūt nopietnas smadzeņu traumas. Neko daudz mēs nevaram darīt, lai viņus glābtu. Viņi aizbēg, slēpjas un cieš mokošu nāvi,” skaidro Popova.

Pērnā gada pavasarī bija īss periods, kurā dzīvnieku īpašniekiem un glābējiem tika ļauts vest dzīvnieku pāri robežai uz citām Eiropas valstīm bez ierastajām prasībām, piemēram, obligātajām vakcīnām. Brīvprātīgo brigādes no Vācijas un Polijas palīdzēja atrast jaunas mājvietas teju 5500 mīluļiem ārpus Ukrainas; vēl 1500 tika adoptēti Ukrainā.

Bet šobrīd adopciju tempi ir palēninājušies. Ikvienam, kas dzīvo ārpus Ukrainas un vēlas palīdzēt dzīvnieciņam patverties no kara posta, jāmaksā ap 200 eiro, jāsedz piegādes izdevumi vai pašam jādodas pakaļ.

Kā norāda Ukrainas parlamentāriete Olena Krivorotčkina, konflikts līdz šim radījis vismaz 38 miljonu eiro vērtu kaitējumu valsts dabai. Aplēses balstās tikai uz līdz šim atbrīvotajām teritorijām.

“Skaitlis pieaugs pēc okupēto teritoriju atbrīvošanas, kad mēs tur nokļūsim, lai analizētu postījumus. (..) Mēs ar starptautisko palīdzību varam strauji pārbūvēt tiltus un mājas, bet dabu mēs nevaram labot tikpat ātri,” norāda deputāte.

Lasi vairāk:

Dzīvnieki kara plosītajā Ukrainā. Foto: Scanpix

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas