Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Špikeris brīvdienām: Pavasara stādu un našķu tirdziņu kalendārs 2023

Latvijas Stādu parāde Siguldā. Foto: staduparade.lv

Latvijas Stādu parāde Siguldā. Foto: staduparade.lv

Pavasara tirdziņu laiks ir klāt! Kā jau katru gadu, arī šogad maijā visā Latvijā tiek organizēti dažādi gadatirgi, kur gan dārzkopji, gan gardēži var atrast sev ko tīkamu. Lai brīvdienu plānošana būtu vienkāršāka, portāls 1188.lv izveidojis 2023. gada tirdziņu ceļvedi.

Pavasara stādu tirgus Ogrē

Laiks: 1. maijs, no plkst.9.00 – 13.00

Vieta: Ogre, Brīvības ielas gājēju posms

Tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja iegādāties koku, krūmu un ziedu stādus, kā arī saņemt zinošu pārdevēju konsultācijas par to stādīšanu un kopšanu. Tāpat arī būs iespēja iegādāties dažādu dārza darbiem nepieciešamu tehniku.

Pavasaris ziedos Liepājā

Laiks: 4. maijs, no plkst.9.00 – 16.00

Vieta: Liepāja, Rožu laukums

“Pavasaris ziedos” būs lielākais šīs nozares gadatirgus Kurzemē. Šī būs īsta svētku diena dārzkopjiem, jo pavasara stādu tirgus Liepājā gaidāms ļoti apjomīgais un krāšņs. Sabrauks ne tikai lielākās stādaudzētavas no visas Latvijas, bet savām vajadzībām varēsiet izvēlēties arī zāles pļāvējus – robotus un elektriskos dārza instrumentus.

Stādu Parāde Siguldā

Laiks: 5. - 6. maijs

Vieta: Sigulda, Svētku laukums (Cēsu iela 14)

Latvijas Stādu Parāde ir plašākais stādu gadatirgus, kur piedalās vairāk nekā 150 stādu audzētāji no visiem valsts reģioniem, piedāvājot ne tikai vien krāšņus, bet pat eksotiskus augus dārzam. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt un iegādāties amatnieku ražojumus, dārza tehniku, piedalīties labdarības izsolē, kur tiks piedāvāti retie augi, gaidāmi arī dažādi konkursi.

Pasākuma laikā bērnus un pieaugušos priecēs dažāda veida atrakcijas un visā teritorijā būs pieejami stādu audzētāju veidotie ekspozīciju stendi.

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Laiks: 12. - 13. maijs

Vieta: Valmieras Olimpiskais centrs; Čempionu iela 2

’’Latvijas tirgotāju dienas’’ norisināsies pirmo reizi, Valmierā pulcējot gan izglītības un pašvaldību iestādes, gan dažādu nozaru uzņēmējus, ēdinātājus un tirgotājus no Latvijas un citām valstīm.

Sporta spēļu kompleksa ēkas multi-funkcionālajā zāle uz divām dienām pārtaps izstāžu zālē, kur būs iespējams ielūkoties auto pasaulē, kā arī iepazīties ar vietējā un ārvalstu tūrisma piedāvājumu un jaunākajām aktualitātēm izglītībā. Valmieras Olimpiskā centra lielajā stāvlaukumā norisināsies amatnieku un mājražotāju tirgus, savukārt iela, kas savienos stāvlaukumu un izstāžu zāli pārtaps Tirgotāju dienu Street Food zonā, bet Olimpiskā centra futbola stadions pārtaps par atrakciju zonu bērniem. Tāpat ’’Latvijas tirgotāju dienas’’ būs iespēja iegādāties arī dažādus stādus un visu mājai un dārzam.

AUGam ēdiena svētki Vidzemes tirgū

Laiks: 13. maijs, no plkst.11.00 – 19.00

Vieta: Rīga, Vidzemes tirgus (Brīvības iela 90)

Ēdam, augam, svinam! Vērienīgie vegāniskā ēdiena svētki šoreiz iedzīvinās jaunu vietu - Vidzemes jeb Matīsa tirgu, kur svētku apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt daudzveidīgo un pārsteidzošo augu valsts virtuvi unikālā atmosfērā.

Ēdinātāji piedāvās dažādas maltītes katrai gaumei - gan burgerus un citas ātrās uzkodas, gan tuvo austrumu ēdienus un sojšliku, kā arī desertus un saldējumu. Tāpat būs iespēja iegādāties interesantus, Latvijā ražotus vegāniskus pārtikas produktus. Starp pasākuma dalībniekiem varēs satikt “2 Eat”, “Nirvana Raw”, “Vegstop”, “Nata Cafe”, “Lifetree Cheese”, “Bliss Gelato”, “Zaļā Maize” un citus. Par atspirdzinošiem dzērieniem rūpēsies alus darītava “Nurme”.

Pavasara stādu tirgus Rundāles pilī

Laiks: 13. maijs, no plkst.10.00 – 17.00

Vieta: Rundāles pils franču dārzs

Pasākumu sezona pils dārzā sāksies ar tradicionālo pavasara stādu tirgu, kas gaidāms sestdien, 13. maijā. Tirdziņā varēs iegādāties gan augļu koku, gan rožu un peoniju, gan citu daudzgadīgo un arī viengadīgo puķu stādus. Visu dienu darbosies stādu novietne, lai apmeklētāji varētu apvienot iepirkšanos ar pastaigu dārzā, apbrīnojot ziedošās tulpes.

Stādu dienas Jelgavā

Laiks: 13. - 14. maijs

Vieta: Jelgava, Hercoga Jēkaba laukumā un Jelgavas kultūras nama teritorijā

Ik gadu Stādu dienās Jelgavā savu produkciju piedāvā stādu audzētavas, zemnieku saimniecības, individuālie audzētāji, selekcionāri, amatnieki, dārza inventāra un aprīkojuma ražotāji no visas Latvijas, sniedzot pircējiem iespēju izvēlēties no vairāk nekā 200 tirgotāju piedāvājuma.

Rīgas krāmu tirgus

Laiks: 27. maijs, no plkst.10.00 – 15.00

Vieta: Rīga, Spīķeru laukums (Maskavas iela 8)

Rīgas krāmu tirgus Spīķeros norisinās jau no 2014.gada. Tirdziņš darbojas ar mērķi attīstīt un iedzīvināt labākās Eiropas brīvdabas krāmu tirgu tradīcijas Rīgā. Krāmu tirdziņā par tirgotāju var kļūt ikviens, kam ir kas vērtīgs krājumā, ko pats vairs neizmanto. Pircējiem savukārt šādi krāmu tirdziņi ir iespēja atrast interesantas un unikālas lietas ar vēsturi un iegādājoties tās, dot tām jaunu dzīvi!

Stādu festivāls Cēsīs

Laiks: 27. maijs, no plkst.8.00 - 16.00

Vieta: Cēsu vecais tirgus

Cēsu tirgus Stādu festivālā apmeklētāji varēs ne tikai iegādāties pašmāju stādaudzētāju, amatnieku un mājražotāju labumus, bet arī izbaudīt plašu kultūras programmu! Festivālu vadīs dziedātājs Ainars Bumbieris un būs padomāts gan par maziem, gan par lieliem.

Latvijas Stādu parāde Siguldā. Foto: staduparade.lv

Latvijas Stādu parāde Siguldā. Foto: staduparade.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas