Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Svarīga informācija par Eiropas parlamenta vēlēšanu iecirkņa maiņu!

pixabay.com

pixabay.com

Eiropas parlamenta vēlēšanas ir tepat aiz stūra. Jau 25. maijā varēsim doties uz piešķirto vēlēšanu iecirkni, lai atdotu savu balsi par partijām un to dalībniekiem, kurus vēlamies redzēt reprezentējot mūsu valsti un aizstāvot mūsu intereses. Taču svarīgi ņemt vērā, ka vēlēt varēsim tikai tajā iecirknī, kas mums ir piešķirts.

Kā es varu noskaidrot, kur atrodas man piešķirtais velēšanu iecirknis Eiropas parlamenta vēlēšanām?

Apmeklējot PLMP mājaslapu, iespējams noskaidrot sev piešķirto vēlēšanu iecirkni. Tāpat iespējams arī zvanīt uz Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999.

Kā piešķir vēlēšanu iecirkni Eiropas parlamenta vēlēšanām?

Eiropas parlamenta vēlēšanu iecirknis katram Latvijas iedzīvotājam tiek piešķirts balstoties pēc deklarētās dzīvesvietas. Atkarībā no tās, vēlētājam tiek piešķirts vēlēšanu iecirknis, kas atrodas tuvāk deklarētajai dzīvesvietas adresei. Nav noslēpums, ka daudzi no mums nedzīvo tur, kur ir deklarējušies - faktiskā adrese atšķiras. Nereti faktiskā adrese ir otrā Latvijas galā, tāpēc par sev pievilcīgāko kandidātu vai partiju balsi neatdodam, jo iecirknis ir pārāk tālu.

Lai izvairītos no nepiedalīšanās Eiropas parlamenta vēlēšanas, nepieciešams laikus izvēlēties atbilstošo vēlēšanu iecirkni, kas atrodas pietiekami tuvu faktiskajai dzīvesvietai. Mainīt Eiropas parlamenta vēlēšanu iecirkni bez maksas līdz 7.maijam ir iespējams izdarīt tiešsaistē, izvēloties sev piemērotāko balsošanas pilsētu un iecirkni, vai klātienē - piesakot iecirkņa maiņu jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē vai Latvijas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā (jāaizpilda iesniegums un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments).

Svarīgi pievērst uzmanību tam, ka arī tie, kuri ceļos vai strādās ārzemēs norādītajā datumā, līdz 7.maijam ir iespēja reģistrēt vēlēšanu iecirkni ārzemēs.

Kā varu piedalīties Eiropas parlamenta velēšanās, ja esmu deklarēts ārzemēs, bet esmu Latvijas pilsonis?

Lai piedalītos Eiropas parlamenta vēlēšanās, tiem, kuri deklarēti ārzemēs, nepieciešams reģistrēties balsošanai pa pastu vai pieteikties balsošanai kādā no vēlēšanu iecirkņiem Latvijā vai ārzemēs.

pixabay.com

pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas