Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tiks izveidotas četras jaunas tehniskās apskates stacijas Latvijā

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) rīkotā publiskā iepirkuma rezultātā noskaidroti komersanti tehniskās kontroles pakalpojuma veikšanai un jaunu tehniskās apskates staciju izbūvei Rīgā vieglajiem un kravas transportlīdzekļiem, kā arī vieglajiem transportlīdzekļiem Smiltenē un Līvānos.

Klientiem transportlīdzekļu tehniskās apskates pakalpojumi arī turpmāk būs pieejami tehniskās apskates stacijās visā Latvijā. CSDD nodrošinās klientu maksājumu pieņemšanu, pārbaudes transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, un veiks atbilstības un pakalpojumu kvalitātes uzraudzību, tai skaitā, organizējot personāla apmācību un atestāciju. Savukārt, transportlīdzekļu tehnisko kontroli veiks uzņēmumi, kas izvēlēti publiskā iepirkuma noteiktajā kārtībā.

“Esam gandarīti, ka tiks izveidotas divas jaunas tehniskās apskates pakalpojuma sniegšanas vietas Rīgā, kā arī reģionos Smiltenē un Līvānos. Autoparks Latvijā pieaug ik gadu, īpaši Rīgā koncentrējas vislielākais transportlīdzekļu skaits. Jau salīdzinoši tuvā nākotnē klienti savai ērtībai Rīgā varēs izvēlēties sev tuvāk esošo tehniskās apskates staciju un saņemt pakalpojumu ātrāk, tajā skaitā samazinot gaidīšanas laiku pakalpojuma saņemšanai. Tāda pati iespēja būs arī kravas transportlīdzekļiem. Savukārt, jaunās tehniskās apskates stacijas Smiltenē un Līvānos paredzētas vieglajiem transportlīdzekļiem”, informē CSDD Tehniskā departamenta vadītājs Jānis Liepiņš.

Komersanti pakalpojumu uzsāks nodrošināt pēc CSDD veiktās tehniskās apskates stacijas un personāla akreditācijas. Publiskā iepirkuma nosacījumi paredz līguma noslēgšanu uz desmit gadiem. Lai saņemtu akreditāciju jaunajam pakalpojumu sniegšanas periodam, pakalpojumu sniedzējiem virknē tehniskās apskates staciju jāveic to aprīkošana atbilstoši jaunajām Eiropas Savienības noteiktajām tehniskās apskates prasībām, vai jaunu tehniskās apskates staciju izbūve. Līdz jaunās akreditācijas saņemšanai tehnisko kontroli veiks esošie pakalpojuma sniedzēji, tādējādi nodrošinot pakalpojuma nepārtrauktību klientiem.

Lai nodrošinātu plašāku konkurenci, Publisko iepirkumu likumā noteiktajā kārtībā pirms iepirkuma procedūras izsludināšanas CSDD organizēja apspriedi ar potenciālajiem piegādātājiem. Tās ietvaros ikvienam bija iespēja uzdot jautājumus par nolikuma prasībām un sniegt priekšlikumus. Informācija par iespēju piedalīties tehniskās kontroles publiskajā iepirkumā tika izziņota arī komersantiem ārpus Latvijas. Tika uzrunāta Ārvalstu investoru padome, kā arī vispasaules tehniskās apskates pakalpojumu sniedzēju organizācija “CITA”. Šīs organizācijas biedru informācijas kanālos tika uzrunāti tehniskās apskates komersanti visā pasaulē, tādejādi informējot par iespēju piedalīties iepirkumā maksimāli plašu pretendentu loku.

Organizētais publiskais iepirkums īstenots saskaņā ar Ministru kabineta 2020.gada 25.augustā pieņemto lēmumu transportlīdzekļu tehniskās kontroles tirgus liberalizēšanas ietvaros un atbilstoši Ministru Kabineta apstiprinātajai koncepcijai “Par tehniskās apskates pakalpojuma attīstību 2021. - 2030.gadam”. Iepirkumā tiesības sniegt tehniskās kontroles pakalpojumu dažādos Latvijas reģionos vieglajiem un kravas transportlīdzekļiem ieguvuši šādi pretendenti: SIA Scantest, SIA Autests, SIA Ventests, SIA Auteko & TUV Latvija - TUV Rheinland grupa. Šādi tiks īstenoti valsts ilgtspējīgas attīstības stratēģijā noteiktie pamatprincipi, proti, iedzīvotājiem neatkarīgi no dzīvesvietas, attīstīt kvalitatīvu transporta un komunikāciju infrastruktūru un publiskos pakalpojumus, tajā skaitā tehniskās apskates pakalpojuma pieejamību.

Tehniskās apskates stacija Foto: CSDD

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas