Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ugunsdzēsēji Lieldienās dzēsuši 32 kūlas ugunsgrēkus

Foto: pexels.com

Foto: pexels.com

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki aizvadītajā diennaktī dzēsuši 32 kūlas ugunsgrēkus, aģentūra LETA uzzināja VUGD.

Platības ziņā lielākais no kūlas ugunsgrēkiem reģistrēts Rēzeknes novada Ozolaines pagastā, kur pērnā zāle dega divu ar pusi hektāru platībā. Plašs ugunsgrēks dzēsts arī Talsu novada Lībagu pagastā, kur četru hektāru platībā dega labības rugāji.

Visvairāk kūlas ugunsgrēku dzēsts Rīgā un Pierīgā - 13, kā arī Latgales reģionā - 10. Kopumā šogad dzēsti jau 140 kūlas ugunsgrēki.

Aizvadītajā gadā kūlas ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki, bet vēl divi cieta. Izdega vairāk nekā 10 tūkstoši hektāru Latvijas teritorijas un nodega 47 ēkas un būves. Kā norāda VUGD, šos postījumus varēja novērst, savlaicīgi nopļaujot zāli un apsaimniekojot savus īpašumus, lai pavasarī nebūtu iespējama kūlas degšana.

Kūlas dedzināšana ir sodāma rīcība un maksimālais sods fiziskām personām sasniedz pat 700 eiro. Turklāt par kūlas ugunsgrēkiem tiek informēts arī Lauku atbalsta dienests. Ja ir degusi kūla, zemes īpašniekiem tiek samazināts Eiropas Savienības platību maksājums.

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 89 izsaukumus - 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 32 kūlas ugunsgrēkiem, un divus uz meža ugunsgrēkiem, 17 uz glābšanas darbiem, bet 16 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: pexels.com

Foto: pexels.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas