Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ultrasonogrāfijas (USG) izmeklējumi dzīvniekiem – ātrākais ceļš uz precīzu diagnozi un izveseļošanos

Veterinārārsts, suns,  USG, Image by Mylene2401 from Pixabay

Veterinārārsts, suns, USG, Image by Mylene2401 from Pixabay

Līdzīgi kā klasiskajā medicīnā cilvēkiem, arī veterinārijā dzīvnieku ultrasonogrāfijas (USG) izmeklējumi tiek veiksmīgi izmantoti jau vairākus gadus. Tā kā suņi, kaķi, truši un citi mūsu mīluļi nespēj cilvēkam saprotamā veidā pastāstīt par savām sajūtām un sāpēm, ultrasonogrāfijas izmantošana diagnostikā ir īpaši svarīga. Veterinārārstam tā ļauj operatīvi un precīzi noteikt problēmas cēloni, izārstēt un pat izglābt dzīvnieku.

Kas ir dzīvnieku ultrasonogrāfija?

Ultrasonogrāfija dzīvniekiem ir nekaitīgs un nesāpīgs izmeklēšanas veids. Izmeklēšanas pamatā ir ultraskaņas spēja atšķirīgi atstaroties no dažādiem orgāniem un audiem. Pareizās diagnozes noteikšana sasirgušajam dzīvniekam var būt visai grūts uzdevums. Ultrasonogrāfiskie izmeklējumi dzīvniekiem ļauj noteikt precīzu diagnozi gadījumos, kad ar citām metodēm to nav iespējams izdarīt vai pastāv liela kļūdas iespējamība.

USG izmeklēšana dzīvniekiem ir iespēja apskatīt iekšējos orgānus bez iejaukšanās organismā, kā arī novērot dzīvības procesus reālajā laikā.

Šī metode ir plašāk pieejama un lētāka salīdzinājumā ar citām vizualizācijas iespējām (datortomogrāfiju, magnētisko rezonansi).

Kādos gadījumos nepieciešama dzīvnieka izmeklēšana ar USG?

Mūsdienu veterinārā medicīna pēdējās desmitgades laikā ir ārkārtīgi progresējusi, un tās piedāvātās iespējas un metodes nu jau ir salīdzināmas ar klasiskās (cilvēku) diagnostikas un ārstniecības iespējam.

Arī veterinārijā USG izmeklējumi palīdz noteikt precīzu diagnozi dažāda profila medicīnas nozarēs – sākot ar kardioloģiju, asinsvadu un radioloģijas izmeklējumiem un beidzot ar ginekoloģiju un akušēriju.

Ultrasonogrāfija dzīvniekiem ir neaizstājama procedūra, kas palīdz izmeklēt visus dzīvnieka orgānus – aknas, nieres, sirdi, visa veida dziedzerus (aizkuņģa dziedzeri, dzimumdziedzerus, endokrīnos dziedzerus), limfmezglus u.c. orgānus, lai noteiktu precīzu diagnozi.

Ultrasonogrāfija dzīvniekiem jāveic arī tad, ja nepieciešama grūsnības diagnostika kaķenei vai kucītei. Izmantojot ultrasonogrāfiju dzīvniekiem, iespējams sekot pēcnācēju attīstībai un noskaidrot visu nepieciešamo, lai kucēnu vai kaķēnu attīstība būtu veiksmīga.

Kā notiek dzīvnieka USG izmeklēšana?

Dzīvnieks tiek noguldīts uz galda un, vadot aparāta uzgali pa vēderu, tiek pakāpeniski izmeklēti visi vēdera dobuma orgāni. Izmeklēšanu veic gan klīnikas vetārsti, gan ultrasonogrāfijas speciālists.

Izmantojot jaunākās paaudzes iekārtas, pat pacientiem ar grūti diagnosticējamām patoloģijām ir iespējams iegūt rezultātu ar lielisku attēla kvalitāti, maksimāli saīsinot izmeklējuma laiku, ko dzīvniekam jāpavada nekustīgi guļot.

Ja dzīvnieks no uztraukuma būs nemierīgs vai agresīvs, tad viņam pirms izmeklēšanas tiks ievadīti nomierinoši medikamenti.

Kā sagatavot dzīvnieku USG izmeklējumam?

Ultrasonogrāfijas izmeklējums jāveic tukšā dūšā, tādēļ dzīvnieka saimniekam jāatceras, ka vizītes dienā savu mīluli barot nevar.

Ja ir nepieciešama urīnpūšļa vizualizācija – pilns urīnpūslis, tad jānodrošina, ka vairākas stundas pirms izmeklēšanas dzīvnieks nav to iztukšojis. Suni šādā gadījumā var izņēmuma kārtā nevest āra pastaigā, bet kaķi – laikus ievietot transporta būrītī vai paslēpt tualetes kasti.

Kur veikt kvalitatīvu dzīvnieku USG izmeklējumu?

Veterinārā klīnika “Ikaross” piedāvā veikt ļoti kvalitatīvus ultraskaņas izmeklējumus mājdzīvniekiem ar ekspertu līmeņa augstas izšķirtspējas ultrasonogrāfijas iekārtām Philips HD15.

Klīnika atrodas Rīgā, Pārdaugavā divās lokācijās – Iļģuciemā un Bolderājā, un piedāvā plašu profilakses, diagnosticēšanas un slimību ārstēšanas pakalpojumu klāstu.

Ja jūsu mīlulis izskatās savārdzis, bet jums nav skaidrs, kas par vainu – zvaniet +37167466755 un jums palīdzēs atsaucīgie un pieredzējušie klīnikas speciālisti.


Veterinārārsts, suns,  USG, Image by Mylene2401 from Pixabay

Veterinārārsts, suns, USG, Image by Mylene2401 from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas