Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu var saņemt bez rindas

Pateicoties šogad piešķirtajam papildu valsts finansējumam, valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu šobrīd var saņemt bez gaidīšanas rindā. Iepriekš no pieteikšanās brīža līdz procedūras veikšanai bija jāgaida aptuveni viens gads, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

Valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas programmai 2022. gadam ir piešķirti vairāk nekā 2,5 milj. eiro, kas sniedza iespēju pakāpeniski samazināt gaidīšanas laiku tiem pāriem un sievietēm, kas bija pieteikušies pakalpojuma saņemšanai. Iepriekšējos divos gados šim mērķim tika plānoti vien 1,3 milj. eiro gadā. Tas ļāvis NVD nosūtīt uzaicinājumu pakalpojuma saņemšanai visiem, kas bija iestājušies rindā līdz šī gada 31. augustam, savukārt tiem, kas pieņem lēmumu par pieteikšanos programmā tikai tagad, minētais pakalpojums ir pieejams uzreiz.

Kopumā no šī gada janvāra līdz septembrim ir nosūtītas 2780 uzaicinājuma vēstules valsts apmaksāta medicīniskās apaugļošanas pakalpojuma saņemšanai. 2021. gada 12 mēnešos tika nosūtīti 750 šādi uzaicinājumi.

No šī gada sākuma arīdzan palielināts vecums, līdz kuram medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu var saņemt par valsts līdzekļiem, t.i. sievietēm līdz 40 gadiem (iepriekš – līdz 37 gadiem). Pateicoties vecuma sliekšņa palielināšanai, bija pieaudzis rindā reģistrēto sieviešu skaits vecumā no 35 līdz 40 gadiem.

Vienlaikus NVD skaidro, ka gaidīšanas rindas samazinājumu un atsaucību uzaicinājuma izmantošanai varētu būt ietekmējuši arī ārēji apstākļi, piemēram, Covid-19 pandēmija un Krievijas izvērstais karš Ukrainā.

No valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ārstu-speciālistu konsultācijas un nepieciešamie izmeklējumi neauglības diagnozes noteikšanai, pēc kuras tiek uzsākts ceļš uz valsts apmaksātu medicīnisko apaugļošanu. Šo pakalpojumu nodrošina sešas ārstniecības iestādes – “Klīnika EGV”, “MY CLINIC RIGA”, “Northway klīnika”, “Embrions”, “iVFRiga” un “AVA Clinic”.

NVD informē, ka kopumā no 2012. gada, kad Latvijā tika ieviesta valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas programma, līdz 2022. gada septembrim ir veiktas vairāk nekā 5900 apaugļošanas procedūras. Atbilstoši ārstniecības iestāžu sniegtajai informācijai, pozitīvs rezultāts novērojams aptuveni pusē gadījumu.

Informāciju par pieteikšanās kārtību valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas programmā var uzzināt NVD tīmekļa vietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Medicīniskā apaugļošana” vai zvanot uz Klientu apkalpošanas centra informatīvo tālruni 80001234. Informāciju sagatavoja Evija Štālberga Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Skaties arī '' Māmiņu kluba'' raidījumu par neauglības ārstēšanas iespējām

Noderīgi:

Cēloņi un risinājumi vīriešu neauglībai

Kā rīkoties, ja medicīniskā apaugļošana vairākkārt bijusi neveiksmīga

Kāpēc notiek spontānie aborti un kā var palīdzēt medicīniskā testēšanaŠī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas