Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vecās, labās spēles ar bērniem, ko var spēlēt istabā

Spēles ar bērniem, Image by Ruslan Gilmanshin from Pixabay

Spēles ar bērniem, Image by Ruslan Gilmanshin from Pixabay

Kad ir pienākušas ilgi gaidītās brīvdienas, nereti rodas cita problēma - ko darīt? Negribas taču visu laiku pavadīt, skatoties tikai TV ekrānā! Piedāvājam atcerēties vecās labās spēles, kas ir senas kā pasaule, bet vienmēr interesantas un aizraujošas, Turklāt tās var spēlēt arī tad, ja atrodies telpās un istabā. Pavadiet laiku kopā ar ģimeni un bērniem interesanti un aizraujoši!

Dārgumu karte

Šī vecā labā spēle ir bijusi aizraujoša visos laikos. To var pārvērst brīnišķīgā ģimenes izpriecā un izbaudīt jautri laiku. Viss, kas Tev jādara – atrodi priekšmetu, ko vēlies paslēpt – tas var būt jebkas – kāds rotaļu lācis, bumbiņa vai varbūt kāda neliela dāvaniņa atradējam. Pēc tam ir jāsagatavo norādes. Uz nelielām lapiņām (vēlams vismaz kādas 10 sagatavot) raksti norādes par nākamo pieturas punktu, kas novedīs pie dārgumu atrašanas. Pēdējā lapiņa norādīs uz vietu, kur atrodas dārgumi, bet pirmo – iedosi dārgumu meklētājam. Norādēs vari veidot atkarībā no savas iztēles un vēlamās sarežģītības pakāpes. Piemēram, ja dārgumu meklētājs ir vēl mazs un neprot lasīt – tu vari uzzīmēt vietu, kur atrodas nākamā norāde – piemēram, zābaks, puķu vāze, televizors utt., savukārt lielākiem un prātīgākiem meklētājiem var norādes dot jau kā mīklas. Piemēram:

 • Tā ir ierīce ar ekrānu, kur Tu pēdējoreiz skatījies filmu “Viens pats mājās”(TV),
 • Apģērba gabals, ko Tu velc kājās, kad dodies laukā (Zīmīte paslēpta Zābakā),
 • Esmu mīksts un pūkains un gaidu Tevi istabā uz krēsla (rotaļu lācis),
 • Kur Tu katru dienu pusdieno? (Galds, zīmīti vari pielīmēt zem galda ar skoču) utml.
 • Kas rūpējas par to, lai tavi zobi būtu tīri? (Zīmīte pie zobupastas tūbiņas)
 • Kur atrodas Tavi asākie galda piederumi? (Zīmīte atvilknē, kur glabājas dakšiņas un karotes) u.tml.

Ceļojošā dāvana

Arī šī spēle, kas bieži tiek spēlēta dzimšanas dienās, vienmēr iepriecina. Arī šai spēlei būs nepieicešama neliela sagatavošanās. Pavisam nelielu dāvaniņu (tā var būt konfekte, piemēram, vai kāds nieciņš), ietin papīrā kā dāvanu un aizlīmē. Uz tā uzraksti norādi, kam pienākas dāvana (piemēram, kuram no jums ir nākamā dzimšanas diena?). Tad šo dāvanu iesaiņo nākamajā papīrā un atkal uzraksti norādi – kuram šai telpā ir viszilākās acis? Utml. Vēlams vismaz kādas 5-10 šādas kārtas veidot. Iesaiņošanai var izmantot jebko, kas ir pieejams – tie var būt vecie dāvanu papīri, kas vēl nav izmesti, bet tikpat labi tās var būt arī vecas avīzes, žurnāli vai ietinamais papīrs. Spēle izvēršas īpaši jautra, ja uzdevumos nākas noskaidrot, kurš būs nākamais kas plēš vaļā dāvanu. Piemēram,

 • Kurš no jums var vistālāk aizlekt uz vienas kājas?
 • Kuram ir visplatākais sprīdis?
 • Kurš no jums spēj visilgāk smieties? (vai nesmieties).
 • Nākamā dāvana pienākas tam, kura vārdā un uzvārdā ir vismazāk burtu…
 • Kurš šeit ir visvecākais?
 • Kuram bērnībā piederēja suns? Utt.

Kad ir izveidotas pietiekami daudz sīpola kārtu, tad dod šo dāvanu jaunākajam no dalībniekiem un viņš plēš nost vienu kārtu un lasa norādi, kam dāvana nododama tālāk.

Arī šī spēle var izvērsties par ārkārtīgi interesantu atrakciju, jo norādes var veidot gan bērniem, gan pieaugušo ballītei un dažādām spējām. Piemēram, kurš no puišiem visilgāk noturēs savu dāmu uz rokām? Utml.

Silts – auksts

Spēle, ko var spēlēt istabā, gana vienkārša un ļoti patiks bērniem, savukārt vecākiem neprasīs lielu sagatavošanos. Vienojaties par priekšmetu, ko vēlaties atrast. Meklētājs iziet no telpas, bet slēpējs noslēpj telpā šo priekšmetu. Tad meklētājs nāk telpā un sāk meklēt (piemēram, rotaļu lācīti), bet tas, kurš noslēpa, dod norādes – Sasalis, auksts, Mēreni silts, siltāks, vēsāks, karsts, degošs…. Jo tuvāk priekšmetam virzās meklētājs, jo karstāks paliek, līdz priekšmets ir atrasts.

Kas es esmu?

Arī šī ir lieliska spēle, ko spēlēt ar bērniem vai draugu lokā. Tev būs nepieciešamas līmlapiņas, bet tikpat labi var iztikt arī ar parastu papīru un, piemēram, skoču. Uz lapiņas katrs uzraksta vienu vārdu un uzlīmē lapiņu blakussēdētājam pie pieres tā, lai pārējie redz, bet viņš pats ne. Un tad sākas spēle. Katrs spēlētājs pēc kārtas uzdod jautājumu, lai mēģinātu atminēt, kas viņš ir, bet pārējie drīkst atbildēt tikai ar JĀ vai NĒ.

Piemēram, Vai es esmu cilvēks? Vai man ir 4 kājas? Vai es esmu darināts no koka? Vai es esmu slavens? u.tml. Uzvar tas, kurš pirmais atminējis, kas viņš ir.

Makaronu tornis

Šī spēle parasti patīk visiem. Vajag divas komandas (vai vismaz 2 spēlētājus) un katrai tiek iedota spagetti makaronu paciņa un Mīkstie zefīriņi (marshmallow). Tad sākas sacensības – jāuzceļ visaugstākais tornis no šiem materiāliem. Uzvar tas, kuram izdodas uzcelt visaugstāko makaronu torni, kas stāv pats, bez turēšanas.


Izbaudiet laiku ar saviem mīļajiem interesanti! tas ir vērtīgākais, kas mums ir dots!

Ja laikapstākļi un iespējas ļauj - droši varat doties arī laukā, piemēram, pastaigā pa dabas takām vai kādu krāšņu parku.

Lai jauks visiem svētku laiks!

Izlasi arī:


Spēles ar bērniem, Image by Ruslan Gilmanshin from Pixabay

Spēles ar bērniem, Image by Ruslan Gilmanshin from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas