Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Zinātnieki atklāj, ka suņa barošana ar jēlu gaļu apdraud gan dzīvnieka, gan saimnieka veselību

Suns. Foto: Unisplash

Suns. Foto: Unisplash

Britu zinātnieki jaunā pētījumā ir atklājuši, ka, dodot sunim jēlu gaļu, paaugstinās risks dzīvniekam saskarties ar baktēriju “E. coli”, kas ir izturīga pret antibiotikām, vēsta portāls “Newsweek”.

“E. coli” ir baktēriju veids, kas cilvēkiem var izraisīt ļoti sliktu pašsajūtu. Tā ir viens no galvenajiem saindēšanās ar pārtiku, urīnceļu infekciju un asinsrites infekciju izraisītājiem.

Dažos gadījumos tā var izraisīt dzīvībai bīstamas slimības, piemēram, sepsi. Tomēr parasti to var ārstēt ar antibiotiku ciprofloksacīnu. Taču daži baktēriju celmi ir kļuvuši izturīgi pret šīm zālēm.

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “One Health” un ko veikuši Bristoles Universitātes pētnieki, analizēta “E. coli” klātbūtne 600 veselu suņu zarnās. Suņu īpašnieki sniedza arī sīkāku informāciju par katra suņa uzturu, vidi un to, vai suns ir ārstēts ar antibiotikām.

Viņi atklāja ciešu saikni starp pret ciprofloksacīnu rezistento “E. coli” un tiem suņiem, kuri tika baroti ar neapstrādātu barību. Suņu barošana ar neapstrādātu barību bija vienīgais nozīmīgais riska faktors, kas bija saistīts ar rezistentajām baktērijām.

Tā kā suņiem šīs baktērijas uzrādās arī izkārnījumos, arī saimnieks ir vairāk pakļauts to saķeršanas riskam.

"Šī baktēriju suga suņiem izraisa lielu daļu urīnceļu infekciju. Šīs infekcijas galvenokārt izraisa suņa fekāliju baktērijas. Lai gan šādas infekcijas suņiem ir retāk sastopamas nekā cilvēkiem un ir mazāka iespēja, ka tās izraisīs nopietnu sistēmisku infekciju, piemēram, urosepsi, nekā cilvēkiem, tomēr veterinārārsti ar tām saskaras regulāri," izdevumam pastāstīja Bristoles Universitātes Šūnu un molekulārās medicīnas skolas molekulārās bakterioloģijas profesors Metjū Avisons, kurš vadīja pētījumu.

Galvenais apdraudējums tomēr ir cilvēkiem, kuri ir pakļauti baktēriju iedarbībai.

Daudzi suņu īpašnieki izvēlas suņus barot ar neapstrādātu barību. Tā var nodrošināt sunim visas nepieciešamās uzturvielas, taču šāda prakse joprojām ir pretrunīgi vērtēta.

"Cilvēkiem pašiem jāpieņem lēmums. Es savus suņus nebaroju ar jēlu gaļu. Šobrīd ir veikti daudzi recenzēti pētījumi, kas liecina, ka suņiem, kurus baro ar jēlu gaļu, ir lielāka iespēja izdalīt rezistentas baktērijas un potenciālus akūtu caureju izraisošus patogēnus," teica Avisons.

Lasi vēl:

Suns. Foto: Unisplash

Suns. Foto: Unisplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas