Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Zobu silanti bērniem: tagad valsts apmaksāts pakalpojums

Foto: Enoch111, Pixabay.com

Foto: Enoch111, Pixabay.com

2024. gads zobārstniecībā iesācies ar kādu ļoti pozitīvu ziņu – silanti bērniem tagad ir valsts apmaksāts pakalpojums. Kas ir silanti, kādas priekšrocības tie sniedz, un kur meklējama bērnu zobārstniecība, kas parūpēsies par silantu uzklāšanu? Visas atbildes uzzināsi jau tūlīt!

Kas ir silanti?

Silants ir īpašs materiāls, kurš satur fluoru, palīdzot gan stiprināt, gan aizsargāt zobus no bojājumiem. Rezultātā būtiski tiek samazināta iespēja, ka zobus sāks bojāt kariess.

Ar silantu palīdzību zobu emalja tiek izlīdzināta, tādējādi arī atvieglojot to kopšanu. Pirms silantu uzklāšanas zobus rūpīgi notīra un apstrādā, pēc tam uz tiem uzlejot silanta materiālu un veicot apgaismošanu. Ir gan pāris būtiskas nianses – silanti bērniem tiek uzklāti tikai uz zobiem, kas ir pilnībā veseli, un tos klāj vienīgi uz dzerokļiem.

Kādas ir silantu priekšrocības?

Galvenā silantu priekšrocība ir jau pieminētā zobu stiprināšana un aizsardzība pret kariesu. Tas ir būtiski vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, bojāti zobi var radīt virkni nopietnu veselības problēmu, tostarp plaušu un sirds slimības. Tāpēc ir ļoti svarīgi ne tikai cīnīties ar sekām (lasi – bojātiem zobiem), bet arī parūpēties par mutes veselību un higiēnu preventīvi, tostarp uz dzerokļiem uzklājot silantus.

Otrkārt, bojātu zobu labošana ir krietni dārgāka nekā silantu uzklāšana. Turklāt, ja līdz šim silanti bērniem bija maksas pakalpojums, kas saistījās ar zināmām izmaksām, tad šobrīd, kopš 2024. gada, to uzklāšana ir valsts apmaksāts pakalpojums, līdz ar to tev nav jātērē ne centa, lai ilgtermiņā parūpētos par bērna zobu veselību.

Silanti bērniem nav brīnumnūjiņa, kas atbrīvo no zobu higiēnas!

Varētu šķist, ka silanti bērniem un arī pieaugušajiem var nodrošināt perfektu zobu stāvokli neatkarīgi no citiem faktoriem, taču tā nav. Jā, silanti patiešām palīdz samazināt zobu bojājumu risku, taču tas nemaina faktu, ka par mutes dobuma higiēnu tāpat nāksies rūpēties ne mazāk atbildīgi. Neatkarīgi no tā, vai uz zobiem ir uzklāti silanti, vai nav, par tiem jārūpējas kā parasti - tīrot tos divas reizes dienā un regulāri apmeklējot zobu higiēnistu.

Kur doties, ja arī tavai atvasei noderētu silanti?

Līdz pat šī gada sākumam silanti bērniem un ikvienam citam saistījās ar zināmām izmaksām, lielākoties – 10 līdz 30 eiro robežās par vienu zobu. Taču, kā jau minējām, kopš 2024. gada silanti bērniem ir valsts apmaksāts pakalpojums, ļaujot tev parūpēties par bērna zobu veselību bez ievērojamām izmaksām.

Ja arī tev interesē, kur pieejams bērnu zobārsts, kurš kvalitatīvi uzklās zobu silantus, zini, ka pareizā atbilde ir zobārstniecības klīnika Lauvas zobs! Klīnikas filiāles pieejamas visā Rīgā – Meža ielā 3, Lielvārdes ielā 141, Ulbrokas ielā 3, Auru ielā 6a, kā arī Ikšķiles ielā 6. Ienāc Lauvas zobs mājaslapā, aplūko sev tuvākās filiāles darba laiku un kontaktus, un veic pierakstu jau šodien!

Foto: Enoch111, Pixabay.com

Foto: Enoch111, Pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas