You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā novērtēt savu riepu protektoru, lai nepaliktu uz ceļa bez auto?

Connor Betts, Unsplash.com

Connor Betts, Unsplash.com

Pagājušā gada nogalē CSDD nāca klajā ar paziņojumu, ka turpmāk automašīnām, kuras nebūs aprīkotas ar atbilstošām ziemas riepām, tiks liegta dalība ceļu satiksmē. Lai vēl vairāk uzlabotu drošību uz ceļa, tika ieviests arī kāds bargāks noteikums – ja reida laikā tiks konstatēts, ka automašīnas riepu protektora nodilums būs mazāks par 4mm, automašīnai tiks atņemta numurzīme. Lai nogādātu auto mājās, tā īpašniekam, visdrīzāk, nāksies izmantot auto evakuatora palīdzību. Atgriezties ar šo auto ceļu satiksmē būs iespējams tikai tad, kad tas būs aprīkots ar atbilstošām riepām un atkārtoti būs izieta tehniskā apskate.

Vai pats var izmērīt riepu protektora nodilumu?

Likumā paredzēts, ka ziemas riepu protektors nedrīkst būt mazāks par 4mm. Par riepu maiņu jāsāk domāt tad, kad riepu nodilums strauji tuvojās šim ciparam. Vidējais riepu protektora dziļums jaunām ziemas riepām parasti ir 8 – 10mm. Lai pārliecinātos vai riepas ir atbilstošas, visdrošāk doties uz kādu autoservisu, kur profesionāļi to izvērtēs. Ja šādai rīcībai nav laika, riepu protektoru var mēģināt nomērīt arī patstāvīgi. Uz riepām ir speciālas atzīmes ( nodiluma indikatori), līdz kurām riepu nodilums uzskatāms par pieļaujamu.

Cik vecas drīkst būt riepas?

CSDD neiesaka izmantot riepas, kuras ir vecākas par 5 – 6 gadiem. Arī auto jomas profesionāļi piekrīt šim ieteikumiem, jo vecākas riepas paliek cietākās, izžūst un tādejādi samazinās riepu saķere ar ceļu. Īpaši svarīgs vecums ir ziemas riepām. Arī riepu vecumu automašīnas saimnieks var mēģināt noteikt pats. Riepas sānā ir atrodams ovāls iedziļinājums un uz tā var izlasīt riepas ražošanas nedēļu ( nevis mēnesi) un gadu.

Ko par jauno likumu domā profesionāļi?

SIA ‘’ Eiroserviss’’ valdes priekšsēdētājs Pēteris Bieriņš atzīst, ka uz jaunajām likuma normām skatās pozitīvi, jo galu galā tās ieviestas tāpēc, lai rūpētos par cilvēku drošību. Lai arī ir liela daļa cilvēku mēģina riepu atbilstību noteikti paši, tas ne vienmēr precīzi izdodas. Tieši šī iemesla dēļ automašīnu saimnieki steidz apmeklēt autoservisus. Papildus slodzi autoservisu darbiniekiem jaunā liekuma norma gan neesot radījusi, jo riepu atbilstības noteikšana nav pārāk laikietilpīgs process.


Connor Betts, Unsplash.com

Connor Betts, Unsplash.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas