You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāds ir sods par suņu ekskrementu nesavākšanu?

Kad sniedziņš nokusis, daudzviet skaistu krokšu un sniegpulkstenīšu vietā redzami suņu ekskrementi, kas bijuši paslēpušies mānīgajā ziemas skaistumā. Lai arī likums nosaka, ka mājdzīvnieku saimniekiem aiz saviem mājas mīluļiem ir jāsakopj, diemžēl, daudzi pret to attiecas vieglprātīgi un reti kurš rīkojas gana atbildīgi. Iespējams, atgādinājums, ka par suņu ekskrementu nesavākšanu pienākas sods, kas var likt savilkt ciešāk jostu, kalpos kā mudinājums tomēr savākt un atbilstoši izmest dzīvnieka blakusproduktus.

Cik liels sods tiek piemērots?

MK noteikumos nr. 291, Suņu un kaķu turēšanas noteikumu 5.7. pants nosaka, ka pilsētās un citās apdzīvotajās vietās, vedot dzīvniekus pastaigā, ņemt līdzi inventāru ekskrementu savākšanai (ja dzīvnieki tos atstājuši ārpus vietām, kuras paredzētas dzīvnieku pastaigām).

Apdzīvotu vietu teritorijā dzīvnieka īpašnieka vai turētāja pienākums ir savākt sava istabas dzīvnieka ekskrementus. Dzīvnieku aizsardzības likuma 57. pants “Par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem piemēro naudas sodu fiziskajai personai līdz trīssimt piecdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no divdesmit divām līdz piecsimt naudas soda vienībām.” Jāpiemin arī tas, ka viena naudas soda vienība ir 5 EUR!

Vai iedomājies, no kādas naudas summas nāktos šķirties Uģa Kuģa kaimiņam, ja šis sods tiktu piemērots par vienu nesavāktu mājdzīvnieka ekskrementu? Ooo jā, summa nebūtu tā mazākā! Noskaties zemāk, kā Uģis Kuģis cīnās ar kaimiņa neizdarībām!

Lasi arī:

Iemesli, kāpēc suņi ēd kakas?

Sunim aizcietējums – ko darīt?

Kā pareizi barot mājdzīvniekus? Veterinārārstu ieteikumi

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas