You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Viena ar zīdaini uz rokām- kā tikt galā fiziski un emocionāli

Māte ar zīdaini. Foto:Hollie Santos, Unsplash.com

Māte ar zīdaini. Foto:Hollie Santos, Unsplash.com

Dzīve ir neprognozējama. Skaidrs, ka lielākajā daļā gadījumu ieņemot bērniņu un veidojot attiecības sieviete neplāno palikt viena brīdī, kad pasaulē tikko nācis bērniņš. Tomēr tā mēdz notikt. Ne visi vīrieši spēj uzņemties atbildību. Ne visi pāri spēj saprasties, lai būtu ilgstoši kopā un rūpētos par savu atvasi.

Kā rīkoties sievietei, kura palikusi viena ar mazu bērnu?

Meklēt palīgus. Šis pilnīgi noteikti ir pats svarīgākais ieteikums. Ja nav radu, kas varētu sniegt palīdzīgu roku, ir vērts griezties pie draugiem. Ja nav nedz draugu, nedz radu ir vērts sameklēt kaut vai virtuālu draudzeni kādā māmiņu forumā. Nereti šādas virtuālas draudzības mēdz pārvērsties arī gluži reālās, stiprās un savstarpēji noderīgās attiecībās.

Psiholoģisks atbalsts. Pēc mazuļa nākšanas pasaulē visdrīzāk būs smagi ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Ja ir līdzekļi, pilnīgi noteikti ir vērts vismaz pāris reizes apmeklēt psihologu vai psihotarapeitu. Šīs vizītes jaunajām māmiņām noteikti būs ērtākas online formātā. Ja speciālista apmeklēšanai trūkst līdzekļu- pilnīgi noteikti var un vajag zvanīt uz kādu no krīzes centru tālruņiem. Tāpat arī pilnīgi noteikti ir vērts par savām sajūtām aprunāties arī ar ģimenes ārstu.

Juridiskie un finansiālie jautājumi. Ja mazuļa tēvs ierakstīts bērna dzimšanas apliecībā, pilnīgi noteikti jāvienojas par alimentiem. Noteikti nevajadzētu paļauties uz vārdiem vien un visas vienošanās noslēgt juridiski korekti. Jāatceras, ka arī gadījumos, kad vīrietis atsakās atzīt savu bērnu, paternitāti var pierādīt arī ar tiesas palīdzību. Ja vien ir tāda vēlēšanās. Tāpat arī pilnīgi noteikti ir vērts ietaupīt naudu gādājot bērnam pūriņu – daudzas lietas iespējams iegādāties lietotas, labā stāvoklī un tādejādi pamatīgi ietaupīt. Augot bērnam augs arī vajadzības, tāpēc naudiņa noderēs.

Noderīgi:

Magone lauž stereotipus par vientuļo māmiņu ikdienu

Vientuļie vecāki. Kādi ir lielākie izaicinājumi audzinot bērnu vienai?Māte ar zīdaini. Foto:Hollie Santos, Unsplash.com

Māte ar zīdaini. Foto:Hollie Santos, Unsplash.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas