Zīmes raksturojums

Pirmās dekādes Vēža zīmē dzimušo raksturojums Tie, kas savu dzimšanas dienu svin laikā no 22. jūnija – 1. jūlijam, skaitās pirmās dekādes Vēži. Šie ir cilvēki ar augstu radošo potenciālu un spēj katram darbam pieiet no mākslinieciskās, radošās puses. Iespējams, ka viņi ir tie laimīgie Vēža zīmes pārstāvji, kuriem tomēr izdodas saglabāt pozitīvu garastāvokli, nepakļauties ārējām negatīvajām ietekmēm. Viņiem jātrenē intuīcija. Ļoti svarīga ir ģimene un mīlas joma vispār. Mīlestības dēļ viņi būtu gatavi no daudz kā atteikties. Savukārt, ja šie Vēži dzīvē, mīlestības jomā ir vīlušies, tad ieraujas sevī un ilgi dziedē brūces. Otrās dekādes Vēža zīmē dzimušo raksturojums Tie, kas savu dzimšanas dienu svin laikā no 2. līdz 11. jūlijam, skaitās otrās dekādes Vēži. Otrajā dekādē dzimušajiem piemīt liels pašaizsardzības spēks. Tomēr savos uzskatos viņi ir elastīgi, mēdz pakļauties ārējām ietekmēm. Pēc dabas šie Vēži ir reformatori, var pat kļūt par kādas idejas fanātiem. Ļoti ciena izklaidi, atpūtu, tomēr nekad nepārkāpj robežu, vispārpieņemtās normas. Kaut arī šiem Vēžiem piemīt spēja gūt panākumus, tomēr viņi ir pārāk slinki, lai kaut ko sasniegtu. Ja viņi spētu nospraust konkrētu mērķi un aktīvi darboties, tad dzīvē sasniegtu labklājību un laimi. Trešās dekādes Vēža zīmē dzimušo raksturojums Tie jubilāri, kas savu dzimšanas dienu svin laikā no 12. – 21. jūlijam, skaitās trešās dekādes Vēži. Trešās dekādes Vēži krasi atšķiras no pārējo dekāžu Vēžiem, jo ir daudz uzņēmīgāki, saprātīgāki, pastāvīgāki un kārtīgāki. Viens gan nāk par sliktu, viņiem nepiemīt tik stipra intuīcija kā pārējiem Vēžiem, un viņi neprot ļauno vērst labajā. Toties viņiem piemīt liels gribasspēks, prasme pielāgoties jebkuriem apstākļiem. Viņi nemitīgi mainās un pilnveidojas, bet dara to paši, bez citu palīdzības. Viņi vēlas sasniegt augstu stāvokli, un parasti tas arī izdodas, jo šie Vēži attopas pat pēc visgrūtākajām sakāvēm. Šiem Vēžiem ļoti svarīgs ir draugu kontingents.

Darbs

Vēži pārāk netiecas kļūt pieauguši. Viņiem svarīgi apmierināt tikai pašas nepieciešamākās vajadzības. Pārsvarā viņi gaida, kamēr liktenis pats piedāvās kādu iespēju, pateiks priekšā, ar ko nodarboties. Daudzi Vēži iet savu vecāku pēdās, pārņemot ģimenes biznesu. Bet ar stingrāku raksturu apveltītie - tieši pretēji, izsaka lielu protestu un vēlmi darboties pašizvēlētā profesijā. Šis Mēness tips ir lēns, letarģisks, saguris, apātisks, tāpēc labāk sevi pierāda rutīnā darbā, kurā nav nepieciešamas lielas spriešanas spējas. Kamēr Vēzis dara darbu, viņš domā par savu dzīvi. Viņš lēni sāk, bet ir neatlaidīgs, paklausīgs un apzinīgs. Viņš zina kā atvieglot darbu sev un citiem. Vēzis labāk strādā kolektīvā, kurā dominē it kā intīmi ģimeniska atmosfēra. Vēzim svarīgi, lai viņš simpatizētu apkārtējiem. Vēzis ļauj sevi izmantot, nenovērtēt. Viņš pat saņem mazāk, nekā pelnījis. Tas tāpēc, ka viņam nepietiek dūšas prasīt ko vairāk. Otrs tips, kuru ietekmē Saturns, jau nedaudz prot pastāvēt par sevi. Reizēm viņš pat ļaunprātīgi izmanto kādu pazīšanos, ir pārāk familiārs. Tomēr arī šis tips nevar pieņemt vai nodot pavēles, vai arī bieži mainīt darbu. Abi šie tipi potenciāli varētu strādāt darbā, kas saistīts ar bērniem, dzīvniekiem, apģērbu, ūdeni un visa veida šķidrumiem. No viņiem iznāk labi bērnudārza darbinieki, psihologi, akušieri, auklītes, navigatori, dārznieki, mežziņi, pulksteņmeistari, dzīvnieku dresētāji. Vēžu sievietes var būt arī lieliskas mājsaimnieces un vienkārši mātes. Par darbu runājot, jāsaka - lai arī kāda būtu Mēness fāze, tātad, lai kāds arī būtu Vēža garastāvoklis, tomēr ,ierodoties darbā, viņš prot saņemties un kļūt nopietns un lietišķs. Vēzis saprot, ka nopelnīt var tikai, sūri grūti strādājot. Lai ar kādu biznesu Vēzis nodarbotos, viņa kroņa profesija ir pārdevējs. Vēža priekšnieki ir stingri, bet arī neaizmirst atalgot centīgus strādātājus. Savukārt sievietēm Vēžiem viņu darbā imponē mājīgas un siltas telpas, laipni skati un mierīgs kolektīvs.

Bērni

Vēžu būtiskākās īpašības piemīt arī mazajiem Vēzīšiem. Viņi ir ļoti emocionāli, un garastāvokļa maiņas tiem ir neizbēgamas. Dabīgi, ka viņiem vairāk nekā citiem nepieciešama lielāka uzmanība un mīlestība, jo viņi taču ir tik ļoti bezpalīdzīgi. Vēžiem vienmēr nepieciešams atbalsts un saikne ar ģimeni. Ja būsiet pret viņu ass un neiecietīgs, tad mazais pilnībā noslēgsies sevī un jums būs neiespējami piekļūt viņam. Ar Vēzi viegli tikt galā, ja būsiet mīļš un laipns. Mazie Vēžu bērniņi dievina garšīgas lietas un spilgtas krāsas. Viņi ir ļoti apzinīgi un disciplinēti bērni. Stundām ilgi viņi spējīgi spēlēties vieni. Ieteicams, lai viņam būtu sava bērnistaba, kur to darīt. Vēzim ir ne pārāk labas «attiecības» ar kārtību. Un jums jau laicīgi viņu būtu jāradina pie tās, liekot sakārtot savu istabiņu. Ja kāds viņus aizvainos, Vēzīši raudās bez mitas. Viņi baidās no asām lietām, ātrām mašīnām, vārdu sakot, no visa ,no kā vien var baidīties. Visvairāk Vēzītis pieķeras savai māmiņai. Ar viņu visu laiku jāsarunājas, jāslavē to. Arī skolā viss atkarīgs no apkārtējo attieksmes pret Vēzi. Mācības nesagādā viņam lielas rūpes, bet attiecību veidošana gan. Īpašu uzmanību viņš pievērš vēsturei. Arī zīmēšanā viņam ir zināms talants. Tomēr par ļaunu nāk fakts, ka Vēzis nepavisam nav godkārīgs, tāpēc bieži vien tā arī neko dzīvē nesasniedz. Viņu varētu nosaukt par flegmātisku. Kad Vēžu bērni atstāj vecāku mājas, tās kļūst tukšas un garlaicīgas. Tomēr nedomājiet, ka viņš aizgājis uz visiem laikiem. Vēzītis visu dzīvi saglabā saikni ar vecāku mājām. Pusaudžu vecumā Vēzis pārvietojas pa dzīvi apmēram tā – divi soļi uz priekšu, viens atpakaļ. Vēži attīstās samērā vēlu, un interese par pretējo dzimumu arī parādās vēlāk nekā citiem vienaudžiem. Jūtu pasaule viņam gan nav sveša, tāpēc iemīlējies Vēzis būs uzticīgs.

Laulība

Vēzim ģimene, bērni ir galvenais dzīvē, tāpēc, visticamāk, viņš būs vislabākais un uzticīgākais laulātais draugs no visām horoskopu zīmēm. Vēzis mīl pašaizliedzīgi, gatavs upurēties otra labā, piedot tam visus pasaules grēkus, lai tikai abi paliktu kopā. Tomēr iespējams, ka Vēža sieviete vairāk mīlēs bērnu nekā savu vīru. Bet tas nenozīmē, ka viņa necentīsies radīt mājās labu atmosfēru, būs gādīga sieva, māte, palīdzēs vīram veidot karjeru. Trūkums – pārmērīga ietiepība, konservatīvisms, nevēlēšanās iziet sabiedrībā. Savukārt Vēža vīrieši ir privātīpašnieciski un greizsirdīgi. Viņi vairāk nododas biznesam, ne laulības dzīvei, tomēr par savējiem rūpēsies dienu un nakti.​

Veselība

Vēzis cilvēka organismā atbild par krūtīm un vēderu. Tāpēc Vēži mīl labi paēst, kaut arī nav resni pēc uzbūves. Drīzāk viņi ir nedaudz nīkulīgi savā izskatā, slaiki un vienmēr it kā norūpējušies. Vēži nepanes fiziskas sāpes, parasti slimo ar visām bērnu slimībām. Vislielākās problēmas sagādā viņu jūtīgā nervu sistēma. Tā kā Vēži ir garastāvokļa cilvēki un viņu oma mainās pa sekundēm, tad itin bieži viņu nervi nespēj turēt tādu slodzi. Lielākā daļa Vēža slimību ir tā saucamās psihosomastiskās, uz iedomu pamata radušās. Tas atkarīgs no Vēža biežajiem depresijas stāvokļiem. Šajā gadījumā nekādi ārsti nepalīdzēs, jums pašam jārūpējas par sevi. Mainiet savus paradumus, ievērojiet diētu, neguliet pārāk ilgi un vairāk uzturieties sev patīkamā sabiedrībā. Neesiet grūtsirdīgs! Sievietēm Vēžiem iespējamas migrēnas un sāpes menstruāciju laikā. Viņām nav ieteicami aborti, bet dzemdības nesagādās ne sāpes, ne sarežģījumus. Bērnus – Vēžus nekādā gadījumā nedrīkst baidīt vai ieslēgt tumšā istabā. Tāpat jāseko, lai viņi pārāk ilgi negulētu un nelietotu daudz šķidruma, īpaši pubertātes periodā. Vēzim jebkurā vecumā nav ieteicams ēst ātri, neregulāri, jo viņam draud saslimšana ar kuņģa čūlu. Pats galvenais, Vēzim būtu jārūpējas, lai viņš vienmēr būtu aizņemts un viņam neatliktu laika žēloties par sevi un likteni. Tieši depresijas laikā viņš ir nespējīgs pretoties slimībām. Viņš nedrīkst pakļauties savām vājībām, bet pilnmēness laikā nav ieteicams ilgi gulēt. Nelietojiet alkoholu! Visvairāk sargājamās vietas un līdz ar to iespējamās saslimšanas – kuņģis, aknas, urīnpūslis, zarnas. Tāpat Vēžiem mēdz būt pamazināts asinsspiediens. Lai kaut nedaudz izsargātos no visām minētajām problēmām, Vēzim ieteicams vairāk uzturēties svaigā gaisā, īpaši ūdens tuvumā, jo tas nomierina viņa nervus. Noteikti jānodarbojas ar sportu. Tāpat svarīgi ieturēt diētu, regulāri gulēt, labi atpūsties, iet siltās zāļu vannās. Savukārt depresiju varētu ārstēt ar nelielu devu hipnozes vai magnētisma seansiem.

Ēdienkarte

Aizdomīgais Vēzis ir liels gardēdis, taču spēj ievērot stingru diētu. Viņam vislabāk ir ēst bieži un mazām porcijām. Ļoti derīgas ir dārzeņu zupas un gaļa (tikai baltā, gatavota cepeškrāsnī). No dārzeņiem - kabači un svaigi gurķi. Vēzim garšo rupjmaize un arbūzi. No tējaugiem derēs citronmētra. Piesardzīgi ar veciem dārzeņiem un skābiem augļiem!

Savietojamība

Vēža laulības dzīve būs laimīga kopā ar Vērsi, Skorpionu vai Zivi. Vēzi ar Vērsi, protams, saistīs ģimene. Viņiem būs svarīgi pēc nogurdinoša darba kopīgi ieturēt maltīti un pārrunāt dienas notikumus. Vēzis veltīs sevi tikai Vērsim, tāpēc izpaliks Vērša greizsirdības izpausmes. Galvenais, par ko abiem būtu jāuztraucas, tā ir ieslīgšana dzīves ikdienā un garlaicībā. Spēcīga ir saikne starp Vēzi un Skorpionu, jo abi dzimuši Ūdens stihijā, tāpēc dzīvē vadās no emocijām un intuīcijas. Abi ir uzticīgi viens otram, saskanīga ir arī intīmā dzīve. Šī var izvērsties par patiesi lielisku savienību. Tomēr vislabākā savienība ir Vēzis - Zivs. Gan garīgā, gan fiziskā ziņā viņiem lieliski saskan. Abi šie partneri ir apveltīti ar spēcīgu iztēli, un viņiem ir daudz kas kopīgs apspriežams. Abi ir lieli romantiķi. Draudzība, sekss un darba attiecības. Vēža vīrietim vislabākā draudzība izveidosies ar Skorpiona sievieti. Bet Vēža sievietēm visieteicamāk draudzēties ar Vērsi, Jaunavu, Skorpionu vai Zivi. Seksuālas attiecības Vēzis var veidot ar sava paša zīmi, Svariem vai Ūdensvīru. Bet savukārt darbā saskanēs ar Vērsi, Jaunavu, Mežāzi.