Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

10 iemesli kāpēc jādzer ūdens

Photo by Jorge Alcala on Unsplash

Photo by Jorge Alcala on Unsplash

Dažiem nudien grūtības sagādā atcerēties iedzert pat glāzi ūdens dienā, Ja esi viens no viņiem, sāc plānot, kā ikdienā ieviest ūdens dzeršanu un pārvērst to par ieradumu! Izrādās, ka ūdens palīdz vairākās jomās – sākot ar veselību un skaistumu, beidzot ar izvairīšanos no paģirām. Esam uzskaitījuši 10 iemeslus, kas pierāda, ka regulāra ūdens uzņemšana ir nepieciešama ikvienam!

Ūdens ir jādzer, jo:

1. Skrimšļu, kas atrodas locītavās un mugurkaulā, sastāvā ir 80% ūdens. Ilgstoša dehidrācija var mazināt locītavu spēju absorbēt triecienus un noved pie locītavu sāpēm.

2. No tā veidojas siekalas, kas palīdz sagremot ēdienu. Turklāt, ikdienā siekalas atbild par mutes, deguna un acu mitrināšanu – tas novērš nevajadzīgas berzes un kaitējumu rašanos. Tas uztur muti tīru, un, atšķirībā no saldinātajiem dzērieniem, ūdens lietošana var mazināt zobu bojāšanos.

3. Skābeklis tiek piegādāts dažādām organisma daļām. Precizējot – asinis sastāv no 90% ūdens, bet tieši ar asiņu palīdzību skābeklis pārvietojas pa ķermeni.

4. Tas uzlabo ādas veselību un tvirtumu. Ilgstoša nepietiekama ūdens daudzuma uzņemšana padarīs ādu sausu un ātrāk būs jaušamas grumbiņas.

5. Gremošanas sistēma atkarīga no uzņemtā ūdens daudzuma. Jo mazāk ūdens, jo sliktāk dienas laikā uzņemtais tiek pārstrādāts. Pēc kāda laika rodas arī blakusparādības – aizcietējumi, pārmērīgs skābes līmenis kuņģī, dedzināšana kuņģī, reizēm – kuņģa čūla.

6. Ar to tiek izskalots viss nevajadzīgais no organisma (sviedru, urīna un izkārnījumu veidā).

7. Tas samazina asinsspiedienu. Jo mazāk ūdens patērēsi, jo biezākas būs asinis, jo augstāks būs asinsspiediens.

8. Barības vielas un minerālvielas šķīst ūdenī, un pēc tam tiek nogādātas uz nepieciešamajiem orgāniem ķermenī. Ja nelietosi ūdeni – neuzņemsi pietiekami daudz vielu, lai organisms spētu labi funkcionēt.

9. Nieres tiek pasargātas no dažādiem bojājumiem, piemēram, nierakmeņu veidošanās. Tā kā nieres atbild par šķidrumu filtrāciju, jo vairāk ūdens tām izies cauri, jo mazāka iespēja, ka nierakmeņi varētu tajās palikt.

10. Varēsi novērst paģiras, ja dzersi ūdeni pēc alkohola lietošanas vai tā lietošanas laikā.

Starpcitu, ūdens uzņemšanu pozitīvi varētu ietekmēt tīrs ūdens mājās, ko nodrošina ūdens filtrs!