Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 vienkārši un ātri eksperimenti, ko veikt mājās kopā ar bērniem

Photo by Louis Reed on Unsplash

Photo by Louis Reed on Unsplash

Mūždien dzirdam un lasām par to, ka eksakto zinātņu pārstāvji vajadzīgi ar vien vairāk, taču skolēni ar vien retāk pievēršas matemātikai, fizikai vai ķīmijai. Ir veids, kā mājās vari radīt interesi bērnos par eksaktajiem priekšmetiem. Kā? Izmēģinot dažādus eksperimentus!

Darbojoties kopā ar atvasēm, parādīsi, ka ķīmija un fizika var būt jautra, un, īstenojot dažādus eksperimentus, bērniem radīsies izpratne par vielām, formulām un sakarībām, kas parasti lasāmas skolas grāmatās. SIA “BaltaLab” iesaka 5 interesantus eksperimentus, ko veikt mājās!

Virsmas spraigums

Izmantojot pienu, pārtikas krāsvielas un trauku/roku mazgājamo līdzekli, pārbaudi, kā darbojas kohēzija, ko izraisa divu kontaktā esošu ķīmiski vienādu šķidrumu saskaršanās.

Atrodi seklu trauku, kurā ieliet pienu. Tad sapilini pienā pārtikas krāsu, vari izvēlēties dažādas krāsas, lai notiekošo ir interesantāk vērot. Pēc tam vienā vietā noliec vai iepilini izvēlētās ziepes un vēro, kas notiks!

Gaisa spiediens

Nepieciešama cieti vārīta ola, stikla pudele vai burciņa, kuras diametrs ir mazāks par olu par pāris milimetriem, avīzes gabals (vai jebkāds papīrs – tāds, kas labi deg) un sērkociņi vai šķiltavas. Samitrini ar ūdeni vietu, kur liksi olu. Aizdedzini papīru un iemet iekšā traukā, uzreiz uz pudeles kakliņa uzliec olu vertikālā pozīcijā un gaidi, kas notiks!

Mirguļojošais vulkāns

Sajauc kopā etiķi, dzeramo sodu un gliterus (spīdumiņus) pudelē, lai redzētu spīdīgu vulkāna izvirdumu! Sāc ar sodu, tad pievieno spīdumus, sakrati, lai abi samaisās un tad pa virsu uzlej etiķi. Lai neradītu pārāk lielu šmuci, pudeli novieto vai nu ārpus telpām, vai zem pudeles paliec bļodu vai tai līdzīgu trauku, lai putas sakrātos tur.

Ledus griešana ar spiediena spēku

Izrādās, ka gaisa temperatūra nav vienīgā, kas var izkausēt ledu. Ledus īpaši ātri kūst spiediena ietekmē, tāpēc šis eksperiments būs ļoti aizraujošs un kas līdz šim neredzēts. Paņem ledus gabalu un makšķerauklu un centies pārgriezt ledu ar to! Būsi pārsteigts, ko spiediena spēks spēj izdarīt!

Statiskā elektrība

Piepūt balonu, atrodi vilnas materiāla drēbi, un izgriez nelielas, līdz 2 cm lielas, figūriņas no aplikācijas papīra. Tā kā pozitīvais lādiņš un negatīvais lādiņš pievelkas – ar balona palīdzību varēsi pacelt papīra figūriņas. Tātad – lai uzlādētu balonu, kārtīgi saberzē to pret vilnas audumu un tad pietuvini to pie izgrieztajām figūrām. Nu ko – vai sanāca pacelt?

Vai izmēģinājāt eksperimentus? Iespējams pamanījāt savās atvasēs pastiprinātu interesi un sadzirdējāt jautājumus par eksperimentos novēroto? Tas nozīmē, ka bērnos ir vēlme izzināt vairāk un mācīties fiziku un/ vai ķīmiju, tāpēc svarīgi turpināt attīstīt viņu interesi un apgūt jaunas zināšanas.

Šajā gadījumā parastie mājas eksperimenti jāsāk nomainīt pret nopietnākām nodarbēm, piemēram, ķīmiskās tabulas mācīšanos, kolbu un reaģentu iepazīšanu, metālu, mērtrauku un dažādo instrumentu izpēti, kas palīdz veikt fizikas eksperimentus, un tml. “BaltaLab” piedāvā iegādāties līdzekļus fizikas un ķīmijas eksperimentu veikšanai, kas palīdzēs bērniem attīstīt savas tehniskās zināšanas un noderēs izglītības procesā.

Lai būtu vieglāk orientēties piederumu inventārā, uzņēmumā, kas atrodas Ūnijas ielā 6, iespējams apskatīt stikla, metāla un keramikas izstrādājumu paraugus, kā arī optiskās un elektroniskās iekārtas, kuras iespējams iegādāties. Vari apskatīt piedāvājumu arī “BaltaLab” mājaslapā.

Photo by Louis Reed on Unsplash

Photo by Louis Reed on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas