Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

6 lietas, kuras , iespējams, nezināji par saplāksni

Saplāksnis. Foto - Ergoss

Saplāksnis pelnīti tiek uzskatīts par vienu no populārākajiem būvmateriāliem, jo no tā var radīt praktiski jebko – grīdu, jumtu, akas vāku, balkonu, iepakojamo materiālu, mēbeles u.c. saimniecībā noderīgas lietas. Pats svarīgākais apzināties vajadzību un atbilstoši tai izvēlēties saplākšņa veidu, jo tirgū pieejamās variācijas un izmēri ļauj īstenot pašas pārdrošākās idejas.

Finieris = saplāksnis

Nereti tiek norādīts, ka saplāksnim nav nekāda sakara ar finieri, un to dēvēt par finieri ir kļūdaini. Tas ir maldīgs uzskats, jo saplāksnis tiek veidots no lobītām finiera skaidām. Tā kā radniecība ar finieri tam ir ļoti liela. Atšķirīgi gan ir saplākšņa ražošanā izmantotie kokmateriāli (parasti bērzs un skujkoks) un saistošie materiāli - veidojot laminētu saplāksni, ūdensizturīgu saplāksni, dekoratīvo saplāksni u.c. saplākšņu veidus.

Drošs pamats

Saplāksni nereti izmanto kā drošu pamatu, piemēram, uz šī materiāla mājās izvietojot veļasmašīnu, ieklājot to automašīnu piekabēs, liekot kā pamatu jumtu, segumam. Atbilstoša materiāla saplāksni izmanto arī ārējo sienu apšūšanai, mājdzīvnieku nožogojumu starpsienām, grīdām, laivu klājiem, rampām, spēļu galdiem, ceļa zīmēm, bišu stropiem, skatuvēm un pat eglīšu rotājumiem. Kā spēj nojaust, iespēju amplitūda ir praktiski neizmērāma.

Mitrumizturība

Mitrumizturību saplāksnis iegūst no tā, ka tiek salīmēts ar speciālu ūdensizturīgu līmi. Pareizi apstrādātam saplāksnim piemīt augsta mitrumizturība, tamdēļ to droši var izmantot arī āra darbiem, vietās kur tam paredzēta saskarsme ar mitrumu – parketa montāžā, kuģu būvē, dažādu karkasu un veidņu veidošanā, arī kā pamata klājumu jumtam.

Skrūvē droši

Nereti pastāv uzskats, ka saplākšņa plēvei nav iespējams izskrūvēt cauri skrūves. Šis aizspriedums ir apgāžamas uz līdzenas vietas. Ir! Un to noteikti vajag darīt pie konkrētas nepieciešamības.

Koka zāģis neskādēs

Tāpat speciālisti bieži saņem jautājums, vai saplāksni tiešām var zāģēt ar parastu koka zāģi. Neprāši pat mēdz apgalvot, ka tas nav ieteicams. Arī šis ir mīts, kuru var gāzt viens kārtīgs koka zāģis, kurš ielaiž zobus saplāksnī.

Saplākšņa krāsošana

Saplāksni var krāsot, un, ja tas pārklāts ar speciālu pārklājumu, kas paredzēts krāsošanai, tad galarezultāts būs vēl izteiksmīgāks. Šis saplākšņa veids iecienīts mākslinieku un mēbeļu ražotāju pusē, veicot lielformāta darbus, kurus iespējams eksponēt gan iekštelpās, gan ārtelpās.

Plašajā saplākšņu pasaulē ceļu var iezīmēt uzņēmums “Ergoss, kurš ar vairāk kā 20 gadu pieredzi Latvijas tirgū ieņem stabilu pozīciju koksnes plātņu (saplāksnis, mēbeļu plātnes, OSB plātnes) tirdzniecības un kokmateriālu ražošanas jomā.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...