Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

9 Dabiski paņēmieni, kā pacelt libido

Mīlošs pāris. Photo by J carter from Pexels

Mīlošs pāris. Photo by J carter from Pexels

Reizēm tā vienkārši ir rutīna, pārgurums vai apnikums, citreiz – kompleksi vai neapmierinātība ar partneri, dažkārt tās ir veselības problēmas – cēloņi libido izsīkumam ir dažādi. Šī delikātā problēma reizēm tiek noklusēta un pieņemta, vieni to risina, mēģinot aizstāt neesošo mīlas baudu ar citām, citi iekrīt depresijā. Taču par laimi ir virkne dabisku paņēmienu, ko noteikti vari izmēģināt un kas Tev nekaitēs:

1. Vīģes, banāni un avokado

Lai gan pārliecinošu pētījumu, kas apstiprina noteiktu pārtikas produktu efektivitāti, nav, tomēr nelieli eksperimenti neko kaitīgu nenodarīs, tādēļ ir vērts pamēģināt!

Piemēram, vīģes, banāni un avokado tiek uzskatīti par libido veicinošiem. Šie produkti nodrošina arī svarīgus vitamīnus un minerālvielas, kas var palielināt asins pieplūdumu dzimumorgānos un veicināt veselīgu dzimumdzīvi.

2. Šokolāde

Šokolāde vienmēr ir bijusi kaisles simbols ne tikai tādēļ, ka tā ir pasakaini garda, bet arī tādēļ, ka tā spēj uzlabot mīlas baudu. Kāds pētījums parādīja, ka šokolāde veicina priecīgo ķimikāliju - feniletilamīna un serotonīna izdalīšanos ķermenī un tas var radīt zināmu uzbudinošu efektu. Taču kāds cits pētījums konstatēja, ka šokolādes ietekme uz seksualitāti, iespējams, ir vairāk psiholoģiska nekā bioloģiska.

3. Baziliks un ķiploki

Nākamreiz, dodoties romantiskās vakariņās, pievieno ēdienam nedaudz bazilika vai ķiploku. Bazilika smarža stimulē jūtīgumu, savukārt ķiploki satur daudz alicīna un palielina asins plūsmu. Šis efekts var palīdzēt īpaši vīriešiem, kam ir problēmas ar erekciju.

4. Palielini pašapziņu!

Tas, kā Tu jūties savā ķermenī, ietekmē to, kāds ir tas libido. Neveselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes trūkums rada sliktu paštēlu un tas var atturēt tevi no vēlmes izbaudīt mīlas priekus. Centies atteikties no saviem trūkumiem un pievērst uzmanību saviem trumpjiem, kā arī koncentrēties uz prieku, ko gūsti no mīlēšanās.

5. Viena glāze vīna

Divas glāzes vīna varētu būt par daudz, bet viena vīna glāze ne tikai ietekmē ķermeni pozitīvi, bet palīdzēs justies ērtāk un palielināt interesi par intimitāti. Tomēr te gan nevajag pārspīlēt – pārāk daudz alkohola var sabojāt arī tavu spēju sasniegt kulmināciju.

6. Atvēli laiku meditācijai un stresa mazināšanai

Neatkarīgi no tā, cik veselīgs ir Tavs dzīvesveids, stress ietekmēs Tavu dzimumtieksmi negatīvi. Sievietēm stress var būt nozīmīgs iemesls libido samazinājumam, kamēr vīrieši reizēm izmanto intīmos priekus, lai mazinātu stresu. Esi uzmanīgs – ja Tev un partnerim attieksme pret šo jautājumu krasi atšķiras, tas var radīt konfliktus.

Lai mazinātu stresu, nodarbojies ar sporta aktivitātēm, apmeklē jogas nodarbības vai atrodi kādu sev tīkamu hobiju.

7. Izgulies!

Ja Tavs dzīvesveids ir drudžains, iespējams, ka miegam tiek atvēlēts pārāk maz stundu un tas var atņemt laiku intīmai tuvībai. Cilvēki, kuri cenšas žonglēt ar darbu un vecāku lomu vienlaikus, kuri pārāk daudz stundas pavada darbā, pārāk daudz laika velta kāda aprūpēšanai un dažādu problēmu risināšanai, nereti jūtas izsmelti un tas var samazināt dzimumtieksmi.

Enerģiju un vēlmi pēc intīmas tuvības var uzlabot, uzlabojot miega kvalitāti, ēdot veselīgu uzturu, kurā ir daudz olbaltumvielu un maz ogļhidrātu.

8. Pārbaudi savas attiecības

Ja ir gadījies sastrīdēties ar partneri, iespējams, ka kādu laiku tuvība tiek atlikta. Īpaši sievietēm emocionālā labsajūta un tuvība ir svarīgs priekšnoteikums intīmai tuvībai guļamistabā. Tas nozīmē, ka dažādi neatrisināti jautājumi var būtiski ietekmēt pāra attiecības.

9. Sazinies ar ārstu

Pat, ja Tu atbalsti dabisku pieeju libido pacelšanai, tomēr ikvienas problēmas ir labi pārrunāt arī ar ārstu. Ārsts var palīdzēt atrast labākos veidus, kā uzlabot savu seksuālo dzīvi – tā var būt savstarpējo attiecību un komunikācijas jautājumu risināšana ar partneri, veselīga dzīvesveida aktivitāšu uzlabošana, kā arī medicīniska rakstura problēmu risināšana, ja tas nepieciešams.

Apzinoties, kādas problēmas ietekmē Tavu intīmo dzīvi, būs vieglāk atrast arī risinājumu. Pastāv dažādas pieejas, kā dabiski šo problēmu risināt, lai uzzinātu, kas Tev der vislabāk – ļaujies eksperimentiem! Un, pirms ķeries pie medikamentiem, atceries – ja problēmu sakne ir emocionāla, iespējams, ka tabletes nepalīdzēs – daudz efektīvāka var izrādīties saruna ar psihologu, kas palīdzēs atrast emocionālos šķēršļus, ar kuriem jātiek galā.

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...