Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Alus skaistumkopšanā

Alus, Photo by maggie yang on Unsplash

Alus, Photo by maggie yang on Unsplash

Alus ir trešais visvairāk patērētais dzēriens pasaulē, ierindojoties tikai pēc ūdens un tējas. Taču šim alkoholiskajam dzērienam ir ko piedāvāt vairāk nekā tikai gardu attpūtu. Ne daudzi cilvēki zina, ka alus satur dažādus labvēlīgus savienojumus, kas var radīt brīnumus ādai, matiem un vispārējai veselībai.

Kas alū vērtīgs?

Pirmkārt, tas ir bagātīgi piesātināts ar antioksidantiem, kas cīnās pret brīvo radikāļu kaitīgo darbību, kas izraisa lielu šūnu bojājumu. Ja to nekontrolē, šāda veida šūnu bojājumi galu galā paver ceļu dažādām slimībām, tostarp vēzim un sirds un asinsvadu slimībām.

Brīvie radikāļi būtībā ir nestabilas reaktīvas molekulas, kas uzbrūk veselām šūnām un izdalās organismā kā dažādu vielmaiņas procesu blakusprodukti. Alus bezalkoholisko sastāvdaļu antioksidanti var palīdzēt ierobežot šo kaitējumu, lai novērstu nopietnu veselības problēmu rašanos.

Antioksidanti ne tikai mazina šo brīvo radikāļu radīto kaitējumu ādas šūnām, lai aizkavētu grumbu, smalko līniju un citu novecošanās pazīmju parādīšanos. Vērts zināt arī, ka alu gatavo ar raugu, kas ir lielisks aminoskābju, B vitamīnu, silīcija, kālija, selēna, dzelzs, magnija un cinka avots, kas var palīdzēt aizsargāt, atjaunot un barot ādu un matus.

Alus pret priekšlaicīgu novecošanos

Dažādos alus veidos ir vairāki antioksidanti, jo īpaši polifenoli un melanoidīni. Pētījumi par antioksidantiem ir atklājuši to spēju cīnīties ar dažādām priekšlaicīgas novecošanās pazīmēm, kas mūsdienās kļūst par izplatītu problēmu satraucošā ātrumā.

Priekšlaicīga ādas novecošanās notiek dažādu faktoru kombinācijas dēļ, piemēram, smēķēšana, neaizsargāta saules iedarbība, piesārņojums, nolaidīga ādas kopšana, nepareizs uzturs un parasti neveselīgs dzīvesveids.

Daudzi no šiem faktoriem izraisa brīvo radikāļu izdalīšanos organismā, kas pēc tam bojā veselos audus, svarīgos taukus un pat DNS! Šis bojājums var sākties šūnu līmenī, bet laika gaitā tas izpaužas kā smalkas līnijas, grumbiņas, ādas krāsas izmaiņas un nokarena āda.

Alus bezalkoholiskie komponenti, ko patērē ļoti mazos un kontrolētos daudzumos, var palīdzēt novērst šo radikāļu postījumus ādas šūnās, lai tā ilgāk izskatītos jauna un veselīga. Alus satur arī olbaltumvielas, silīciju un virkni barojošu minerālvielu un vitamīnu, kas var veicināt šūnu atjaunošanos, lai jūsu āda būtu saspringta, elastīga un bez grumbām.

Kā izmantot:

  • Pagatavo pretnovecošanās masku, vienas olas olu baltumam pievienojot 1 ēdamkaroti alus un iemaisot 3–4 pilienus mandeļu eļļas.
  • Vienmērīgi uzklāj šo maisījumu uz sejas un kakla.
  • Pagaidi, līdz tas nožūst, un pēc tam nomazgā to ar siltu ūdeni.
  • Nosusini ādu un pēc tam uzklāj parasto mitrinātāju.

Alus pret ādas infekcijām

Alus var palīdzēt ārstēt ādas infekcijas, piemēram, pinnes. Pinnes plankumi rodas, kad uz ādas parasti mītošās baktērijas, sāk pāraugt un uzkrāties ādas porās. Tās barojas ar šūnu atliekām un sebumu (ādas dabisko eļļu), ātri vairojoties un izraisot ādas infekcijas.

Alus rūgteno garšu un raksturīgo aromātu iegūst no sastāvdaļas, ko sauc par apiņiem, kam arī ir piešķirtas ievērojamas antibakteriālas īpašības.

Apiņiem ir arī pretsēnīšu iedarbība, bet galvenokārt pret sēnīšu celmiem, kas parasti inficē augus. Tāpēc ir nepieciešami turpmāki pētījumi, lai apstiprinātu, vai tas palīdzēs novērst ādas sēnīšu infekcijas, piemēram, blaugznas. Tomēr ir uz alus bāzes izgatavoti pretblaugznu šampūni, kas piesūcināti ar pretsēnīšu līdzekļiem.

Alus satur arī dabisku savienojumu, ko ražo bites, ko sauc par propolisu, kas darbojas kā antioksidants, pretmikrobu līdzeklis, pretvēža un pretiekaisuma līdzeklis. Tādējādi šis ekstrakts viens pats var palīdzēt cīnīties pret dažāda veida patogēniem un pat palīdzēt nomierināt ādas infekciju izraisītos iekaisuma simptomus.

Visbeidzot, alū esošais raugs darbojas kā savelkošs līdzeklis, lai ierobežotu sebuma veidošanos, kas ir galvenais pūtītes izraisītājs. Raugs arī palīdz uzturēt ādas dabisko pH līmeni, uzturot to nedaudz skābu, kas attur no mikrobu aizaugšanas, kas izraisa infekcijas. Savukārt sārmaina ādas vide ir labvēlīga baktēriju un citu infekciju izraisošo mikrobu augšanai.

Kā izmantot:

  • Bļodā sajauc pa 1 ēdamkarotei alus un medus.
  • Izmantojot vates tamponu, uzklāj šo šķīdumu uz pūtītēm izkaisītās ādas.
  • Uzgaidi 15 minūtes, lai tas uzsūktos, un pēc tam noskalo ādu ar siltu ūdeni.

Alus nagu stiprināšanai

Alus satur daudzas uzturvielas, kas var stiprināt un uzlabot vājus, bojātus nagus. Alus ir pilns ar silīciju, kas ir viena no galvenajām nagu sastāvdaļām. Kad kļūst mīksti vai trausli nagi, tas parasti liecina par sistēmisku silīcija deficītu.

Alus satur arī selēnu, kāliju un biotīnu, kas palīdz veidot un barot nagus.

Kā izmantot:

  • Sajauc pa 1 ēdamkarotei alus, neapstrādāta, nefiltrēta ābolu sidra etiķa un siltas olīveļļas.
  • Iemērc nagus šajā šķīdumā uz 15 līdz 20 minūtēm 2–3 reizes nedēļā.
  • Piezīme. Nav pētījumu, kas apgalvotu, ka, iemērcot nagus alū, silīcijs tajos iesūksies, taču šo aktuālo līdzekli tomēr daudzi iesaka izmēģināt.

Alus tīrai ādai

Āda ir visatvērtākā ķermeņa daļa, un tāpēc tā katru dienu tiek pakļauta lielam nolietojumam. Taču tas ir arī pašatjaunojošs orgāns, kas turpina izdalīt savas atmirušās šūnas, lai atbrīvotu vietu jaunām augošajām šūnām.

Atmirušās ādas šūnas paceļas uz ādas virsmu un pēc tam pakāpeniski tiek izvadītas apkārtējā vidē. Paiet gandrīz mēnesis, līdz viss ādas ārējais slānis šādā veidā noārdās. Tomēr daudzi faktori var kavēt vai palēnināt šo procesu, izraisot atmirušo ādas šūnu uzkrāšanos uz ādas, padarot to blāvu un plankumainu. Turklāt šīs atmirušās šūnas aizsprosto ādas poras un rosina patogēnus baroties ar tām, izraisot infekcijas, piemēram, pinnes.

Ar savelkošām īpašībām alus var palīdzēt dziļi attīrīt un sašaurināt poras, kā arī uzturēt veselīgu ādas pH līmeni.

Kā izmantot:

  • Bļodā samaisi 3 nogatavojušās zemenes.
  • Iejauc 1–2 tējkarotes alus atkarībā no tā, cik biezu pastu vēlies iegūt.
  • Ar maigām, apļveida pirkstu kustībām iemasē šo pastu uz sejas un kakla zonas.
  • Ļauj tai nostāvēties 15–20 minūtes, pirms nomazgāt ar remdenu ūdeni.

Alus matus mīkstumam, gludumam un spīdīgumam

Alus ir ieguvis popularitāti kā matu skalošanas līdzeklis, lai iegūtu spīdīgus un gludus matus, un tas ir skaidrs no daudzu alu saturošu šampūnu un kondicionieru pieejamības tirgū.

Tomēr nav pietiekami daudz zinātnisku pierādījumu, lai apstiprinātu šo apgalvojumu. Šīs ieteiktās matu priekšrocības parasti tiek attiecinātas uz diviem alū atrodamiem proteīniem, ko sauc par apiņiem un iesalu, kas var palīdzēt atjaunot bojātas matu kutikulas un stiprināt matu folikulus, lai novērstu pārmērīgu matu izkrišanu.

Alus satur arī B vitamīnus un raugu, kas var vēl vairāk barot matus, lai tie kļūtu veseli. Alus palīdz mitrināt sausus, sprogainus matus, padarot tos mīkstus, elastīgus un vadāmus. Tas darbojas pat cirtainiem matiem, kurus ir īpaši grūti pieradināt.

Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka cirtainiem matiem izmantot vajadzētu tikai tumšo alu. No visiem spirtu saturošiem dzērieniem alum ir vismazākais alkohola saturs, kas padara to drošu lietošanai matiem, bet ierobežotā daudzumā.

Kā izmantot:

Ideja ir izmantot “atšālējušos” alu kā kondicionieri, lai uzjundītu dzīvību blāvos un raupjos matos. Ir divi veidi, kā alu tādu padarīt: atstāj to atvērtu apmēram 10 stundas vai, ja steidzies, ielej to traukā un uzsildi mikroviļņu krāsnī.

Tālāk ir 2 varianti:

1. variants:

  • Izmazgā un izmazgā matus ar šampūnu.
  • Ielej rokās alu un uzklāj to no matu saknēm līdz galiem. Var arī ievietot alu smidzināšanas pudelē un izsmidzināt to pa visiem matiem un galvas ādu.
  • Viegli iemasē alu galvas ādā ar pirkstiem ar apļveida kustībām 5 minūtes.
  • Pagaidi vēl 5 minūtes un pēc tam rūpīgi izmazgā matus ar tīru ūdeni.

2. variants:

  • Sagatavo matu skalošanu, sajauc 1 glāzi alus ar tādu pašu ūdens daudzumu.
  • Pievieno 2 ēdamkarotes ābolu sidra etiķa un samaisi šķīdumu.
  • Izmanto šķīdumu, lai izskalotu matus pēc mazgāšanas ar šampūnu.
  • Cik bieži lieto šos līdzekļus, ir atkarīgs no matu reakcijas uz tiem un matu bojājumu apjoma.

Lasi arī:

Alus, Photo by maggie yang on Unsplash

Alus, Photo by maggie yang on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas